Skocz do zawartości

320d 136KM Kończąca się turbina i dwumas


maciek711

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź dobrze cały wydech, bo pewnie to on powoduje stukot przy gaszeniu i głośniejszy gwizd turbiny. Jeśli tłumik i łącznik elastyczny będą OK to wtedy zacznij się bać :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Do turbo: kopci na niebiesko?? oleju ubywa??

2)Dwumas: pedał sprzęgła wibruje?? terkocze na wolnych obroatach ?? cieżko sie rusza??

te "tyk tyk" po zgaszeniu sprawdz czy nie jest ten dzwiek z okolic pompy wtryskowej bo tam coś sie przestawia musiałbym poszukać dokładnie

sprawdz koło pasowe czy nie ma pęknieć i czy nie bije na boki

ps: fajny masz przebieg w beemce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nic nie ubywa , nie kopci na niebiesko , pedał nie wibruje wszystko jak się okazuje w normie jednak te gaszenie za długie i za głośne :( koło pas chodzi równo i nie ma pęknięć . Jeszcze jedno , chwile po odpaleniu zawsze trochę go szarpnie na obrotach można to zauważyć na filmiku myślałem że to zabrudzony filtr paliwa jednak dalej jest tak samo chwile spadnie z obrotów i dalej chodzi równo. Na początku sprawdzę wydech i łącznik .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żebyś nie zmarnował zdrowia i wywrotki pieniędzy na poszukiwaniu powodów takiego gaśnięcia.

 

W 0:35 widać , że silnik temperatura płynu chłodzącego nie jest jeszcze optymalna, więc temperatura oleju tym bardziej nie jest. Sugeruję, żebyś na przyszłość odpuścił sobie takie przygazówki, a będziesz się cieszył długim zdrowiem turbiny. Turbina zaraz po odpaleniu może pracować głośniej ponieważ nie jest jeszcze prawidłowo smarowana.

 

Na pokazanym filmiku nie widać niepokojących objawów, więc nie przesadzaj ;)

 

BTW: Niezłego rarytasa wychaczyłeś. 114kkm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1) ps: fajny masz przebieg w beemce :lol:

Ale czy tam widzę 114tyś km??? Czy może mnie oczy mylą...

Sprawdź sobie szczelnośćw całym układzie ssąca wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak 114tyś km ....... chociaż nie chce mi się wierzyć . Sam go sprowadziłem niestety nie miał książki ale stan środka samochodu jest jak po przejechaniu 30 tyś :D . Na filmiku samochód był po przejechaniu 10 kilometrów w mieście czyli ok 15 minut na chodzie . Nigdy bym nie robił takich testów na zimnym silniku ....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem że kiere masz bardzo ładna wiec może ma faktycznie ten przebieg

Taką kierę to ja mam u siebie przy przebiegu 236.500 tysięcy kilometrów, więc bym się tym nie sugerował, jeśli nie ma książki to i przebieg nie jest pewny, ja jak kupowałem to dostałem książkę serwisową i ostatni wpis miałem przy przebiegu 208.000 tys. km a teraz mam przejechane dokładnie 236.500 tys. km. Moja turbinka nie gwiźdże wcale cho mam wycięte katy, więc podejrzewam tak jak kolega wyżej pisał że na wirniku już luz musi być, natomiast jeśli chodzi o gaszenie to ja u siebie wymieniałem koło dwumasowe, koło pasowe, poduszki silnika, wszystkie napinacze, paski, skrzynie biegów a i tak jest przy gaszeniu to tyk, tyk i to jest poprostu norma w tych silnikach, dlatego że w silnikach diesla BMW nie zastosowano klapy gaszącej i przez to te silniki tak niekulturalnie się gaszą, dopiero w modelu E90 zastosowano ową klapę gaszącą i gaszenie silnika jest bez nieprzyjemnych odgłosów.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest lekki luz na wirniku turbiny

no nie przesadzajmy kolego... zauwaz w jakim zakresie uaktywnia sie dzwiek sprezania. Autorze watku: wedlug diagnozy akustycznej :wink: wszystko jest w jak najlepszym porzadku... tylko ta tem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest przy gaszeniu to tyk, tyk i to jest poprostu norma w tych silnikach, dlatego że w silnikach diesla BMW nie zastosowano klapy gaszącej i przez to te silniki tak niekulturalnie się gaszą, dopiero w modelu E90 zastosowano ową klapę gaszącą i gaszenie silnika jest bez nieprzyjemnych odgłosów.

 

Jesli mowisz o klapkach w kolektorze to faktycznie kolega maciek771 ich nie ma i moze mu cos tam lekko wibrowac i terkotac przy gaszeniu, ale w Twojej wersji juz stosowano "klape gaszaca" :wink:

Chyba ze w Twoim egzemplarzu je ktos usunal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz ? Mówisz, że w e46 330d jest już klapa gasząca ?

 

No wlasnie pisze w cudzyslowie "klapa gaszaca" bo nie jestem pewien czy kolega czerwony330d ma na mysli klapki czy taka klape gaszaca jak np. w TDI Audi/VW (ktorej oczywiscie w e46 330d nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty nie powiesz ? Mówisz, że w e46 330d jest już klapa gasząca ?

 

No wlasnie pisze w cudzyslowie "klapa gaszaca" bo nie jestem pewien czy kolega czerwony330d ma na mysli klapki czy taka klape gaszaca jak np. w TDI Audi/VW (ktorej oczywiscie w e46 330d nie ma).

 

 

jeśli już to klapki ale one sprawują zupełnie inną funkcję która ni jak ma się do gaszenia auta!!!!!!!!!!!!

 

tutaj dokładny opis jaką funkcję spełniają klapki w kolektorze kolegi Roger-Nysa http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=55225

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.