Skocz do zawartości

Restet skrzyni 6HP26 za pomocą DIS lub INPA


e61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktoś gdzie w DISie robi się reset skrzyni? Jestem świeżo po wymianie oleju i chciał bym też ją zresetować programem a nie na postoju wciskaniem gazu itp. Bardzo by mi zależało na tej procedurze w DISie, ewentualnie INPA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co na siłe chcesz robić ten reset? Skrzynia jest "wyuczona" zużycia elementów (strat wynikających z tego) itp. kasując jej adaptacje będzie miała czyste (fabryczne), a nowa to ona już nie jest. Niewielkie zmiany wynikłe z wymiany oleju to i tak sobie adoptuje sama w miare jak będziesz jeździł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to niewielkie zmiany z wymiany oleju ?

Przecież olej jest tu bardzo ważny, nie mówiąc już o jego jakości bo zamieniamy stary na nowy to jeszcze zmienia się poziom oleju co zmienia jego ciśnienie w układzie.

Proszę prześlijcie mi jakiś dokument serwisowy w którym jest napisane że nie należy robić adaptacji bo inaczej nie uwierzę.

 

Druga sprawa to taka że w przypadku skrzyni to bardziej bym polegał na opinii ludzi którzy się w tym specjalizują niż ludzi z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co na siłe chcesz robić ten reset? Skrzynia jest "wyuczona" zużycia elementów (strat wynikających z tego) itp. kasując jej adaptacje będzie miała czyste (fabryczne), a nowa to ona już nie jest. Niewielkie zmiany wynikłe z wymiany oleju to i tak sobie adoptuje sama w miare jak będziesz jeździł.

 

 

Od gościa którego kupiłem olej, kolegi z forum 7er.pl

na pytanie w sprawie adaptacji dostałem tego linka, bardzo ciekawa opiska, dla zainteresowanych link poniżej:

 

 

http://www.prnd.pl/porady-asb/6hp26-skrzynia-automatyczna-zf

 

Rozumiem, że w DISie mam kliknąć w Reset Learning Functions?

Wie ktoś gdzie tego szukać w INPIE? EX-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jak to niewielkie zmiany z wymiany oleju ?

Przecież olej jest tu bardzo ważny, nie mówiąc już o jego jakości bo zamieniamy stary na nowy to jeszcze zmienia się poziom oleju co zmienia jego ciśnienie w układzie.

Proszę prześlijcie mi jakiś dokument serwisowy w którym jest napisane że nie należy robić adaptacji bo inaczej nie uwierzę.


Olej jest bardzo ważny zgoda, ale jak nie było wycieków, to jego poziom się nie zmienił. To nie silnik, nie spala.... W paru postach jest właściwe uzasadnienie mówiące o zużyciu mechanicznym, co jest chyba dość oczywiste? Wymianą oleju nie cofniesz zużycia mechanicznego wynikającego z eksploatacji. Tak mam 100 % zdanie ZF na ten temat, czyli producenta skrzyń biegów. Odradza adapatcje "bez powodu", czyli po samej wymianie oleju albo, bo komuś tak do glowy przyszło. Nie jest to opinia, czy zdanie ASO BMW tylko produceta, który w przeciwieństwie do BMW nakazuje wymainę oleju i wg mojej wiedzy i doświadczeń zawsze wie i może więcej od danego ASO w sprawie swoich produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Były przypadki , że po skasowaniu adaptacji skrzynia mocno świrowała.


Ja u siebie kasowałem ale ja robiłem też mechatronikę.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są bardzo syntetyczne oleje u mnie przy przebiegu 250tys przy pierwszej wymianie olej nie nosil śladów zużycia . Plyn hydrauliczny pracuje w zaledwie 80'c

Dodam ze w e39 automat GM po 150tys olej wyglądał dużo gorzej i opilkow na magnesie bylo dużo wiecej. Sprawdzać poziom uzupełniać do stanu jak są ubytki.

I nie kasować zadnych adaptacji czy przyuczeń skrzyni nic to nie pomoze a może zaszkodzić.

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie wolno resetować skrzyni...przecież to głównie reset ustawień skrzyni wyuczonych przez styl jazdy kierowcy Jak kasowałem za pomocą ISTY to wyzerowały się wszystkie sprzęgła a później jazda adaptacyjna lub czekanie aż skrzynia się od nowa nauczy ale pomijając to zagadnienie to w opcjach jest tez WYMIANA OLEJU mówię o programie ISTA skrzynia dostaje informacje że ma nowy olej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę czytać czasami tych bzdur na forach. Niby czemu nie wolno kasować adaptacji po wymianie oleju? Pracuje w serwisie BMW i za każdym razem taka czynność jest konieczna po serwisie skrzyni, takie są procedury wymian oleju i ogólnie serwisu. Adaptacja w żadnym wypadku nigdy nie zaszkodzi, poprostu resetują się jej ustawienia i to jak ma dostosowanie wrzucanie biegów zależne od tego jak kto dynamicznie jeździ, a samą adaptacje można sobie skasować kiedy się komu podoba. Po takim zabiegu skrzynia może nerwowo zmieniać biegi i jest to normalna sprawa, po upływie kilkuset km wszystko wróci do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

mówię tylko co twierdzą ludzie od xHP oni znają te skrzynki jak mało kto. Nie ma sensu kasować po wymianie oleju bo skrzynia i tak sie sama zaadoptuje do nowych warunków pracy czyż nie?

A w przypadku mocno zużytej skrzyni po resecie adaptacji skrzynia moze odmówić posłuszeństwa.

Pozatym po resecie wartość adaptacji skrzyni wymagany jest procedura przyuczenia czyli jazda w okreslonych warunkach...

Jack_Strong-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Nie mogę czytać czasami tych bzdur na forach. Niby czemu nie wolno kasować adaptacji po wymianie oleju? Pracuje w serwisie BMW i za każdym razem taka czynność jest konieczna po serwisie skrzyni, takie są procedury wymian oleju i ogólnie serwisu. Adaptacja w żadnym wypadku nigdy nie zaszkodzi, poprostu resetują się jej ustawienia i to jak ma dostosowanie wrzucanie biegów zależne od tego jak kto dynamicznie jeździ, a samą adaptacje można sobie skasować kiedy się komu podoba. Po takim zabiegu skrzynia może nerwowo zmieniać biegi i jest to normalna sprawa, po upływie kilkuset km wszystko wróci do normy

 

Czy po resecie/adaptacji należy jezdzić według specjalej procedury od pierwszych kilometrów czy normalnie tak jak zawsze jeżdzę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.