Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Zalezy na co jest klient. Ostatnio sam osobiscie demontowalem hak w e53, swieza francuska, handlarzowi bylo potrzebne ori radio+ zmieniarka, natomiast ja, chcialem ori hak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czemu za późno? Dokładnie auto przejrzeć, jak wszystko w porządku, robić program, ewentualnie wcześniej wyeliminować jakieś problemy. :cool2:
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości...ma ktoś e53 3.0 i mógłby napisać jakie jest realne spalanie w mieście przy spokojnej jeździe? Tylko żeby nie wywiązała się dyskusja "mnie pali 14,a mnie 18 itd" i awantura gotowa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości...ma ktoś e53 3.0 i mógłby napisać jakie jest realne spalanie w mieście przy spokojnej jeździe? Tylko żeby nie wywiązała się dyskusja "mnie pali 14,a mnie 18 itd" i awantura gotowa :D

 

Zapewne takie samo jak w 4.4i, może litr mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 to pali 3.0 ale w e38 a w klocu x5 to mysle ze tyle co 4.4 ale na pewno mniej problemowy


Zreszta wiecie jak jest. 1.6 sie nie oplaca bo pali tyle co 1.8 to juz lepiej 1.8

Ale bmw zaczyna sie od 6 cyl a 2.0 pali tyle co 1.8 to juz lepiej to


Ale 2.0 troche malo to lepiej 2.5 bo pali tyle samo

Ale po co 2.5 to juz lepiej 2.8 pali tyle smao co 2.5 a bardziej przyszlosciowy

Nie ma jak V8 to wez kup 3.0 bo pali tyle samo co 2.8

Ale jak juz V8 to lepiej 4.4 bo pali tyle co 3.0 to lepiej takiego.


I wychodzi 1.6=4.4 :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości...ma ktoś e53 3.0 i mógłby napisać jakie jest realne spalanie w mieście przy spokojnej jeździe? Tylko żeby nie wywiązała się dyskusja "mnie pali 14,a mnie 18 itd" i awantura gotowa :D

 

E53 3.0i w manualu. PB95 only. Jeżdzę od 3 lat. I sprawy wyglądają tak:

Spalanie trasa 9,6-10 l przy średniej prędkościach 90-110. Sprawdzane wielokrotnie na trasie Opole- Dzierżoniów, trasa tego typu że może w dwóch miejscach się stoi.

Jazda po mieście (Opole) 12-13.5 l/100. Żeby było powżej mitycznych 16 czy tam 18 litrów, to bym musiał cały czas w korku stać. I pisząc cały czas mam na myśli cały czas- że szybciej bym z buta doszedł.


Co do twierdzenia że 3.0i nie jedzie. W manualu daje radę. Automaty sprzed prawie 20 lat wiadomo jakie były, to raczej nie polecałbym. W zależności od źródeł 8.3-8.5 do setki więc i tak idzie lepiej niż większość aut na drogach w PL. Do jazdy na codzień jak znalazł i tak go używam :)


edit. opony standard 17 cali 235/65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie w pełni akceptowalne :cool2: Ale siedzenie kierowcy, jakby druga warstwa winylu...tak się błyszczy. Moja stara Bunia z większym przebiegiem, przy moim wzroście miała mniej zniszczoną skórę. Przejechać się, zobaczyć na żywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Mam wrażenie, że auto widziałem w ogłoszeniach gdy szukałem swojego rok temu.

Standardowy przebieg dla Polaków 199 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poza znaczkami Hamann a wygląda na oryginał. Felgi przelakierowane. Jak szukasz ISA, jedź obejrzeć :)
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto juz bardzo długo wisi na Allegro. Poza paroma pierdołami widocznymi po zdjęciach i zjjebanymi zdjęciami handlarza by było mało co widac to ok. Poproś o vin dla potwierdzenia przebiegu w/g serwisu i jak będzie sie potwierdzać (!) to jeździ i patrz jak bardzo trafiło to do nas uszkodzone itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cena jak za zadbane 4.4 , przebieg to klasyka , nawet ja takich nie daje :mrgreen: . Zobacz na mobile de ile kosztuje 4.6 is z takim przebiegiem. Mysle ze z akcyza bys sie w......... 45 000 zmiescil ;) auto juz dlugo wisi tylko widze ze nowe fotki dal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.