Skocz do zawartości

Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania


Hondelyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam z wielkim żalem chciałem ogłosić, że za ok 3-4 tygodnie wystawie na sprzedaż swojego x5 4.6iS. Narazie jest to komunikat bez oficjalnego ogłoszenia.

 

Ogłoszenie prywatne od fana marki BMW.

 

Sprzedam BMW X5 e53 4.6 iS 347 KM benz/gaz wyprodukowane w czerwcu 2003r. Pierwsza rej. 15.12.2003.

Auto zostało sprowadzone do kraju w połowie 2017 roku przez znanego

HANDLARZA&PRZEDSIĘBIORCĘ z Bydgoszczy. Zapraszam na jego FB.

Ostatnia wizyta w ASO 29.03.2017 przy 205587 km.

 

Wyposażenie max jak na iS przystało.

 

VIN: LN97648

Przebieg 218 tyś km.

Cena będzie oscylować w okolicach 43 tyś zł.

 

Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu: arek_z_gdyni@wp.pl lub tel 513148251

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Koledzy,

czy ktoś z Was miał do czynienia z tym dilerem.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-4-6-is-perfekcyjny-stan-niski-przebieg-ID6zfzks.html

 

czy wg Was po naprawach które zostały opisane w ogłoszeniu, coś jeszcze może być do zrobienia ?

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

czy ktoś z Was miał do czynienia z tym dilerem.

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-4-6-is-perfekcyjny-stan-niski-przebieg-ID6zfzks.html

 

czy wg Was po naprawach które zostały opisane w ogłoszeniu, coś jeszcze może być do zrobienia ?

 

 

 

Przy 114 tyś robili obie głowice, a przy 149 tyś cały silnik??? Ktoś coś źle poskładał czy taki pech??

Sprzedawcy nie znam, auto długo wisi już na otomoto.

Po za tym szkody na przodzie i tyle. Wiem to nie nowe z salonu ale widać to w ogłoszeniu. Teraz auto po detalingu zew i wew pewnie, czego nie ukrywa w ogłoszeniu.

Czy coś wyjdzie?pytanie jak zrobione...na sprzedaż czy z sercem? Jedź, zobacz i oceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik robiony przy takim przebiegu to nie zadne dbanie o auto albo wymiana lajcucha bo jal nie to zbordnia :mrgreen:

 

Tylko cos j eblo w silniku i poskladali na slowo honoru i do zyda

 

Jak dla mniefura z motorem do wymiany

 

I jeszcze ta cena chyba o 15-20 za duZo

Lakierowane zderzakini detaingi czyli dzwon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny to jeden z najgorszych kolorow do malowania. Przeciez tam widac roznice odcieni wiec caly przod byl malowany oraz na pewno prawy tyl....

 

 

Srebrny, czarny czy biały lub każdy z ich odcieni. Ale najlepiej oceniać to na żywo bo na fotach czasem jakiś cień lub światło nie takie i są różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowany cały czas w ASO (screen historii serwisowej z BMW-Check.com w zdjęciach), zgodnie z polityką serwisową BMW nie wymieniony łańcuch rozrząd przy 100 000 km. Znawcy tematu wiedzą, że przy tych silnikach to zbrodnia... już przy 149 000 km łańcuch na tyle się wyciągnął, że narobił sporego bałaganu... i tak auto trafiło do nas - jeżdżące, ale z niesprawnym motorem.

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szkoda komentować, nie wiem co powiedzieć, nie wiem czy śmiać się z tego tekstu handlarza, czy może z sensu płacenia za coś takiego jak BMW-check, czy może z magii przebiegu (to auto to kolejny przykład na debilizm tej teorii) czy też "fachowości" serwisu BMW do którego jeździło to auto.

Olej zmieniony 5 razy w ciągu 15 lat, no igła, zadbana, serwisowana w aso, dałbym stówkę a nie 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A no widzisz... wszystko przrez te baby... ale święto mają dzisiaja więc cóż... nieważne.

Dzięki za wylanie wiadra wody na łeb... muszę naprawdę ochłonąć bo zapętlam się w zeznaniach.

Raz na jakis czas trafi się perełka jak od grabola... ale ci...pa ze mnie że nie pojechałem od razu.

no ale cóż nie można żałować rzeczy niezrobionych...

czekamy.

w Gdyni pojawiła się jedna...

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

A tak właściwie czym się rożni 4.4 od 4.6

 

4.4i M62B44TÜ 4398 cm³ V8 210 kW ( 286 KM ) / 5400/min 440 Nm przy 3600/min 206 (230) km/h 7,5 s [05/2000–09/2003]

 

4.4i N62B44 4398 cm³ V8 235 kW ( 320 KM ) / 6100/min 440 Nm przy 3700/min 210 (240)1 km/h 7,0 s [10/2003–09/2006}

 

4.6is M62B46 4619 cm³ V8 255 kW ( 347 KM ) / 5700/min 480 Nm przy 3700/min 240 km/h 6,5 s [02/2002–07/2003}

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sprawdz czy napewno tam jet silnik 4.6 a nie 4.4 bo tego o tak nie poznasz , chyba po nr silnika da sie sprawdzic ;)

 

 

Myślisz, że ktoś się bawi w sprzedaż IS z silnikiem 4.4??? Ok gdzies tam pakiet kupisz, ktoś nawet wstawiał linki na ebay.

A co z wydechem, felgami czy wbitą pojemnością w dowód Rej, itd to za dużo zabawy. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach wszystko można sprawdzić.

Trochę to nie poważne. IS wystarczy odpalić i już wiesz co tam siedzi, a nie 4.4 czy 3.0d hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sprawdz czy napewno tam jet silnik 4.6 a nie 4.4 bo tego o tak nie poznasz , chyba po nr silnika da sie sprawdzic ;)

 

 

Myślisz, że ktoś się bawi w sprzedaż IS z silnikiem 4.4??? Ok gdzies tam pakiet kupisz, ktoś nawet wstawiał linki na ebay.

A co z wydechem, felgami czy wbitą pojemnością w dowód Rej, itd to za dużo zabawy. Tym bardziej że w dzisiejszych czasach wszystko można sprawdzić.

Trochę to nie poważne. IS wystarczy odpalić i już wiesz co tam siedzi, a nie 4.4 czy 3.0d hehe

 

Jak najbardziej poważne, chyba nie za bardzo wiesz w co się chcesz bawić. U nas E53 nie były nigdy szczególnie popularnymi autami, najwięcej się ich sprzedało w US, dlatego najwięcej informacji na ich temat można znaleźć na amerykańskich forach. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że większość 4.6 IS w USA jeździ w tej chwili z silnikami 4.4i, dlatego, że oryginalne silniki po prostu popadały. W takim przypadku po prostu wstawia się zwykły 4.4i M62TU, który jest tańszy, łatwej dostępny i mniej awaryjny, mimo że jest praktycznie identyczny jak 4.6 z IS.

Edytowane przez scarab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze sie bawia ;) to to dosyc czesto stosowana praktyka, napisz do bimmer check albo Dray to ci wszystko wyjasnia . jest sekunda roznicy pomiedzy 4.4 a 4.6 wiec bez przesady ze zbieraniem , tego nie poznasz o tak po jezdzie testowej. Mialem na handel 4.6 na co poszla na rynek afrykanski wiec mam porownianie , tam na 99% byl prawdziwy 4.6 silnik. Zreszta tu przemawia po prostu ekonomia dla osoby ktora handluje autami , silnik 4.6 jest drozszy o jakies 2 000zl i do tego w ogloszeniach sa moze ....2-3 sztuki .... mysle ze duzo osob jezdzi z niby 4.6 a ma 4.4 i kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie generalnie odpowiedz jest bardzo prosta - jeszcze nie widziałem 4.6is bez pakietu sport. Jeżeli ktos mówi za ma bidoka ale z super silnikiem to znaczy ze ma 4.4. Proste.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to jeszcze pytanko do użytkowników Gazowni w silnikach 4,6/4,4.

jak to znoszą?

długo śmigacie? czy są jakieś niepokojące objawy?

na co zwrócić uwagę?

nigdy nie jeździłem z gazownią na pace.

dzięki

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze duzo osob jezdzi z niby 4.6 a ma 4.4 i kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy ;)

 

Dokładnie :lol:

 

 

Chodziło mi o to, że przerabianie zwykłego 4.4 na wersje IS dodatkowo z zmiana silnika na 4.6 trochę słabo. W druga stronę oczywiście się zgadzam z Wami. 4,6>>4,4 to możliwe bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie generalnie odpowiedz jest bardzo prosta - jeszcze nie widziałem 4.6is bez pakietu sport. Jeżeli ktos mówi za ma bidoka ale z super silnikiem to znaczy ze ma 4.4. Proste.

 

 

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja sie nie znam ale jak dla mnie to w przod dostała i cos jest nie tak z wnetrzem bo gałka nie nie jest w kolorze listw. Listwy sa raczej malowane bo ori były jaśniejsze ale to może być złudzenie opytyczne natomiast gałka zawsze jest w kolorze listw ozdobnych a tu jest a`la drewno a listw niby srebrne. i nawet jeżeli przyjąć , że ktoś malował to co? zrobiłby wszystko oprocz gałki??? Na bym nie brał.
Buczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.