Skocz do zawartości

318d - problem z oświetleniem bagażnika


zehme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!

 

To mój pierwszy post na forum, z czasem napewno uzupełnie swój profil o galerię i opis techniczny mojego BMW. Jednakże na początek chciałem zadać pytanie każdemu kto zna się troszeczke bardziej na tym aucie niż ja.

Mianowicie, chodzi o oświetlenie bagażnika. Przedwczoraj zauważyłem ze nie działa. I teraz pytanie sie nasuwa gdzie szukac przyczyny.

To co sprawdziłem szperając po forach, to w pierwszej kolejności bezpiecznik(wg schematu jest to ten sam bezpiecznik co oświetla i schowek nad nogami pasażera i bagażnik, czyli nr 52) i jest z nim wszystko okej.

Następnie sprawdziłem żarówki. faktycznie są nieco większe niż te od oświetlenia rejestracji ale podczepiając je w tamto miejsce działają jak należy także to też nie jest wina żarówek.

Sprawdziłem także kable znajdujące się w gumowym przewodzie w klapie bagażnika, ale i tam nie widać śladów przetarcia it.

Sprawdziłem także kostke przy światłach bagażnika czy się nie poluzowała i przy zamku bagażnika. Tam także wszystko OK.

Na chwilę obecną brakuje mi pomysłów.

Czekam na ewentualne sugestie!!

Pozdrawiam pasjonatów trzech liter!!

Edytowane przez zehme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią podłączę się pod temat kolegi, ponieważ mam ten sam problem, dałem sobie z nim spokój ale mimo wszystko denerwuje ta ciemność wieczorem w bagażniku jak się czegoś szuka. Co jeszcze sprawdzić, gdzie jeszcze szukać ? normalnie problem z cyklu ktokolwiek widział, ktokolwiek wie :D

 

a i kolego poczytaj trochę o tytułowaniu wątków i popraw tytuł koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze swiatelko jest wlaczane przez zamek w klapie, wiec tam bedzie przyczyna :)

jak chcecie to mozecie porzezbic i wstawic sobie krancówke i to ona bedzie odpowiadac za wlaczanie i wylaczanie swiatla. Oczywiscie to wyjscie awaryjne jak nie chcecie isc w jakies koszty i kupowac nowy zamek ale mysle ze uzywane takie rzeczy nie sa drogie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o sedanie?

Tzn. u mnie działa, ale mam kombika i oświetlenie bagażnika włącza się zarówno po otwarciu klapy jak i otwarciu tylko szyby. Rozumiem, że twierdzisz, iź u mnie również zamek odpowiada za odpalenie świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno w sedanie jak i w touringu w obydwu przypadkach, za włączanie światełka odpowiada zwyczajny mikrostyk ukryty w zamku, może to on nawala, lub częśc mechanizmu odpowiedzialna za jego naciskanie, prawdopodobnie pozostaje cały czas wciśnięty i nie odskakuje po otwarciu zamka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zarówno w sedanie jak i w touringu w obydwu przypadkach, za włączanie światełka odpowiada zwyczajny mikrostyk ukryty w zamku, może to on nawala, lub częśc mechanizmu odpowiedzialna za jego naciskanie, prawdopodobnie pozostaje cały czas wciśnięty i nie odskakuje po otwarciu zamka

Ale czy wtedy zapalała by sie kontrolka o otwartym bagazniku na desce rozdzielczej ?

 

Sprawdziłbym tez czy dochodzi prąd do oswietlenia bagażnika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładny silniczek jak w starych zabawkach, zawsze lubiłem je rozbierać :D :8)

 

pytanie: żeby dobrać się do tego mikrostyku trzeba rozebrać tapicerkę klapy tylko? czy coś jeszcze? Jutro postaram się pomierzyć napięcia i zobaczyć czy coś jest i co. A powiedzcie mi jeszcze, bo nie znam się dobrze na elektryce, sterowanie jest minusem. tzn. plus jest stały a przerwę na minusie robi mikrostyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, do końca tak nie jest, auta na can - busie mają to utrudnione, np masz tam tylko minus 2 razy i tyle, ciężko czasem wyczaic jak to naprawdę się ze sobą komunikuje - na wierzch tego mechanizmu przychodzi, a jakże, płytka z elektroniką sterującą, a jest to po prostu zamek, czyli widac gdzie go szukac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten włącznik jest w w mechanimie zatrzaskowym bagażnik.

Byłem przed chwilą u elektryka, posprawdzał mi przewody i tam wszystko okej. Diagnoza: przekaźnik przyczyną niedziałającego swiatła w bagażniku(najprawdopodobniej ośniedziały) oraz błędu, wyświetlającego się na desce( czerwone światło prawe tylne się świeci, wyłącza się dopiero gdy włącze światła w samochodze). Teraz pytanie: gdzie znajduje się przekaźnik odpowiadający za oświetlenie bagażnika?? Czasu wystarczyło nam tylko na sprawdzenie przekaźnika zielonego znajdującego się nad prawym tylnim nadkolem za tapicerką bagażnika. tam wszystko OK. Co Wy na to?? Pozdrawiam!

 

P.S. ja mam troszkę inny ten mechanizm niż wyżej na zdjęciu, ale faktycznie mikrostyk także z 3ma nóżkami i na pewno odpowiada także za kontrolkę otwartego/zamkniętego bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędu, wyświetlającego się na desce( czerwone światło prawe tylne się świeci, wyłącza się dopiero gdy włącze światła w samochodze).

Sprawdź tylną prawą lampę! żarówki,styki,gniazda.Brak oświetlenia w bagażniku napewno nie powoduje tego błędu na desce rozdzielczej. :) Podejrzewam jednak,że to będzie ten mikrostyk.Włącza kontrolkę na desce to powinien i światło w bagażniku.Tak myślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odwrotne - czy da się wyłączyć oświetlenie bagażnika w jakikolwiek inny sposób niż "oszukując" zamek zamykając go np. śrubokrętem? Drugie pytanie - czy oświetlenie bagażnika wyłącza się automatycznie po jakimś czasie czy działa do rozładowania akumulatora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

niestety do tej pory nic.

Tak jak napisałem wcześniej jeden elektryk po sprawdzeniu kabli i napięć w klapie i przy nadkolu nie stwierdził usterki i powiedział że to wina przekaźnika.

W natłoku spraw związanych z codziennym życiem do tej pory nie udało mi się ustalić jaki to przekaźnik i gdzie się on znajduje.

potrzebowałbym także schemat oświetlenia bagażnika ale niestety także nie mogę nigdzie go znaleźć.

więc temat oświetlenia w bagażniku uważam za WCIĄŻ otwarty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
U mnie tez byla ciemnosc w bagazniku miesiac temu. Wszystkie światła inne i otwieranie bagaznika z listwy dzialaly. Tylko nie swiecily lampki.w bagazniku. Oczywiscie urwany byl 1 kabel w gumowej oslonie. Lutownica, tasma izolacyjna, kilka wolnych minut i nastala jasnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://realoem.com/bmw/diagrams/w/k/249.png

13 Zamek pokrywy bagażnika z mikroprzeł. 1 51247840617 $57.20

TA CZĘŚĆ NR 13

http://realoem.com/bmw/diagrams/b/o/30.png

02 Mikroprzełącznik zamka pokrywy bagażn. 1 51247002354 $38.47

POPRZEZ TEN PRZEŁĄCZNIK ZARZĄDZA LAMPKĄ W BAGAŻNIKU

w tym momencie instalacja w przelotce odpada, jest powyżej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable! Wiazki! Sprawdz czy nie sa przetarte - czy nie robi sie zwarcie. W E46 cala wiazka - bagaznik + klapa idzie po rawej stronie, pod matami w bagazniku - do klapy odchodzi pare kabli i przechodzi przez ta gumowa rurke.

 

Te kable ciagle pracuja, a w bagazniku latwo czyms je przygniesc. U mnie objawem byl samootweirajacy sie bagaznik + brak mozliwosci otwarcia z mikrostyku. Kable fabrycznie to .05 albo o.75, ale glowy nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.