Skocz do zawartości

Asystent swiateł drogowych


syjam23

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Chciałbym potwierdzić (lub zaprzeczyć) działanie funkcji asystenta w samochodzie z światłami halogenowymi (brak xenonów), modułem FRMFA, obecne lusterko EC LED oraz fabryczny czujnik zmierzchu/deszczu. Jeden z użytkowników pisał, że pomimo wcześniejszych informacji, że nie działa bez xenonów wystarczy poza dołożeniem lusterka z FLA przekodować moduł FRM i aktywować opcje z xenonami tylko tam była informacje, że przy okazji wymienił moduł na FRM2. Czy na FRMFA (czyli jak rozumiem FRM1) zadziała asystent i ewentualnie kodowanie xenonów w FRM nie wywoła błędów, których nie będzie dało się skasować w module świateł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika może być taka sama, bo elektrycznie to to samo, ale jest inny firmware obsługujący komunikaty CAN z serii FXX. Też mam takie lusterko, ta sama elektronika, ale dla serii Exx

 

Ok. :think: To zastanawia mnie to że mam identyczną płyte z Fxx a gościu zmienia w Exx (ta z góry):

https://a.d-cd.net/b9083fcs-960.jpg

Tą płyte niżej posiadam w starym lustrze ale mam kostki bez ząbka zabezpieczającego wypięcie sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć


Jestem na etapie doposażenia w aystenta świateł.


- Lusterko z EC, LED, FLA, Radio, numer 9225981 - doprowadziłem CAN z FZD.

- Dodałem do FA $5CA

- przeprowadziłem kodowanie CAS, FRM/NFRM, FLA, Kombi.


Zaktualizowałem wszystkie moduły przez IstaP. Ikonka A dalej nie pokazuje się na liczniku. W CAPPL zakodowałem longlights, pokazały się w iDrive jednakże przy próbie zaznaczenia od razu się odznacza. Istad pokazuje prawidłowe działanie modułu FLA. Samochód z 2006r, FLA z 2009r (okrągła kamerka). Czy to da się ze sobą połączyć? Czy trzeba FLA z przedlifta?. Przy próbie połączenia z FLA w INPA pokazuje komunikat „Requested centrol unit FLA_65/V5.004” not Found. Control unit Found „FLA_R”. Program will be stopped.


Mam FRM o numerze 6988000. VIN: VC68413. Samochód ma xenon adaptacyjny oraz halogeny. Na włączniku świateł jest opcja Auto.


Co może być powodem, że system się nie aktywuje? Trzeba zakładać FRM2? Mam sprzęt potrzebny do bezpiecznego kodowania/programowania, może ktoś może kuknąć przez teamviewiera?


Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że masz komunikat błędu oznacza że nie widzi "FLA_65" przedliftowy asystent za to znalazł „FLA_R”poliftowa wersja czyli komunikacja jest OK. Inpa się do niego tak łatwo nie dostaniesz, ale uruchom Tool32, otwórz plik FLAR_R.prg, odczytaj błędy, może będzie widać o co mu tam chodzi;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć


Odpaliłem tool32, wybrałem FLA_R.prg a następnie opcje fs_lesen. Otworzyło się okienko z komunikatem „No error Found” :(.


Czy komuś na forum udało się uruchomić asystenta świateł drugiej generacji(okrągła kamerka)? w samochodzie z FRM1(np. E90 do 2006r).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Dorzuciłem do swojej e92 lusterko z kamerką, prostokątną.


Dodałem $5AC, przeleciałem pustym MANem KOMBI, FLA, NFRM.


Gdy jest ciemno, przełącznik jest na "A" i popchnę dźwignię pojawia się ikonka automatycznych długich.

Auto znajduje warunki do włączenia świateł drogowych, wyłącza je też wtedy kiedy powinien, ale w tym momencie znika też ikonka automatu i światła same już się nie włączą.

Wyczytałem, że ktoś już miał taki problem, pomogła aktualizacja przez WinKFP.


Więc Inpa i sprawdzam numer ZUSB modułu

8uxBwpC.png


Mam 9123933


WinKFP nie widzi takiego modułu. Czytam dalej, wychodzi na to, że muszę sprawdzać w pliku FLA65.HIS na jaki moduł został zamieniony ten który mam ja, aż dojdę do takiego, który jest zawarty w WinKFP


CQBHWyP.png


Jest, 9158876


1fYi4B9.png


Więc wpisuję swój VIN próbuję uruchomić aktualizację, lecz WinKFP nie widzi softu w aucie, ani tego który mogę wgrać


wNJvdl7.png


Jakieś podpowiedzi? Gdzie robię błąd?


Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem w takiej kolejności jak mówisz i wyskoczyło mi właśnie to okienko, które jest na ostatnim screenie


W filmiku na YT według którego to montowałem kazali wyzerować FLA, KOMBII i NFRM

A z tego co wyczytałem w necie to powinienem jeszcze wyzerować CAS. Może w tym jest problem, dziś już wypiłem piwko to i tak tego nie przetestuję. Jutro sprawdzę i dam znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAS wyzerowany, ciągle nie działa tak jak powinno.


Próbowałem jeszcze kilka razy z winkfp. Ciągle bez rezultatu, nie pokazuje aktualnego oprogramowania i dostępnego do aktualizacji. Lusterko jest z e65 z 2006 roku. Może wgrać starsze sp daten do e65?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Cześć


Jestem na etapie doposażenia w aystenta świateł.


- Lusterko z EC, LED, FLA, Radio, numer 9225981 - doprowadziłem CAN z FZD.

- Dodałem do FA $5CA

- przeprowadziłem kodowanie CAS, FRM/NFRM, FLA, Kombi.


Zaktualizowałem wszystkie moduły przez IstaP. Ikonka A dalej nie pokazuje się na liczniku. W CAPPL zakodowałem longlights, pokazały się w iDrive jednakże przy próbie zaznaczenia od razu się odznacza. Istad pokazuje prawidłowe działanie modułu FLA. Samochód z 2006r, FLA z 2009r (okrągła kamerka). Czy to da się ze sobą połączyć? Czy trzeba FLA z przedlifta?. Przy próbie połączenia z FLA w INPA pokazuje komunikat „Requested centrol unit FLA_65/V5.004” not Found. Control unit Found „FLA_R”. Program will be stopped.


Mam FRM o numerze 6988000. VIN: VC68413. Samochód ma xenon adaptacyjny oraz halogeny. Na włączniku świateł jest opcja Auto.


Co może być powodem, że system się nie aktywuje? Trzeba zakładać FRM2? Mam sprzęt potrzebny do bezpiecznego kodowania/programowania, może ktoś może kuknąć przez teamviewiera?


Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

 

Wymiana na FRM2 + ponowne przekodowanie pomogło. Wszystko działa. W iDrive można aktywować i deaktywować. Ikonka A Pokazuje się na zegarach.


Dziękuje za wszelkie próby pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć

Z tego co wyczytałem jeśli chodzi o dołożenie lusterka z FLA w grę wchodzą tylko te z okrągłą kamerą z LCI. Mam fotochrom z alarmem i bez pilota garażowego. Co z tymi częstotliwościami ? 868MHz ? Czy lusterko, o którym pisał Kolega powyżej tzn właśnie 51169225981 będzie odpowiednie ?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W lci były już tylko z 868Mhz wiedz nie masz wyboru jeśli chcesz to lusterko, chyba że weźmiesz z amerykańskim standardem ale bramy już żadnej nie otworzysz :wink:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie mi się zdaje że 433 jest większy i nie pasuje P&P. Tak coś kojarzę ze wyczytałem to gdzieś ale mogę się mylic


Poza tym lusterka z brama są drogie i to podwójny koszt ale jak ktoś chce to nie ma granic :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy. nie potrafię przejść przez kodowanie, tzn FLA zakodowane (zmieniły sie zegary, jest opcja włączenia go przez idrive, ale nie działa, jest błąd przy próbie łączenia z FLA ERROR IN CABD! LOOK AT CABI.ERR AND ERROR LOG.


Opisywaliście, jak to ogarnąć nowym plikiem ssd na stronie 29, lecz coś robię źle ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

Ja również chce się pobawić z tym asystentem świateł przejrzałem wszystkie wpisy na tym forum i już mam ogólny plan jak to zamontować

ale chciałem się jeszcze upewnić czy mogę wziąć te sygnały CAN z tej kostki ?

U mnie nie ma ich w czujniku przy szybie a przeczytałem wcześniej że kable od CAN są koloru czarnego i żółtego więc kolor się zgadza

ksie


https://hosting.photobucket.com/images/i/ksie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie jest moim zdaniem CAN. CAN ma przewody koloru zieolnego a drugi zielony z czerwonym paskiem. Tu powinien być w 14 pinowej wtyczce na pinie 1 i 2. Zdjęcie jest nie wyraźne. Wstawiam dobrze, bo coś ci nie szło.


kostka(1).jpg?width=1920&height=1080&fit=bounds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za poradę udało się zamontować i zakodować ładnie wszystko działa.

Ale mam jeszcze jedno pytanie.

Czy warto zaktualizować sterownik FLA ?

I czy wystarczy tylko ten sterownik czy są jakieś powiązane moduły które też trzeba zaktualizować żeby to miało sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.