Skocz do zawartości

[E32] Prawidłowy reset DME


Frank

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy "zamulenie" silnika po wymianie czujnika wałka rozrządu ,może miec związek z niezresetowaniem DME ? Dodam ,że warsztatowy komputer nie wykazuje błędów .

2. Co może pójśc nie tak przy tej operacji ?

3. Nie da się tego prościej zrobic (pomijam wizytę w ASO) ,bo wiem że np. zwykły reset inspekcji jest bardziej skomplikowany w E39 przed 2000 rokiem ,niż po liftingu (kluczyk,przycisk itd.)

4. Czy reset DME i EGS programem Carsoft jest tym samym co opisywana procedura resetowania DME ? Jeżeli tak to trzeba po resecie uruchomic silnik na 5 minut ,a potem pojeździc "po mieście" ? Wydaje mi się ,że to działa ,ale nie jest tak jak w punkcie 5.

5. Czy jest inna procedura do kasowania adaptacji automatu ? Po rutynowej wymianie oleju w silniku,filtrów itd. w zeszłym roku jak odebrałem samochód od mechanika to skrzynia działała błyskawicznie (wystarczyło musnąc ,żeby zredukowała o dwa biegi) ,samochód zrobił się dosłownie jak nowy ,jakby nabrał dużo powietrza w płuca (to nie wina zapchanego filtra powietrza, paliwa itd. przed serwisem) ,aż do czasu padnięcia czujnika wałka rozrządu . Mechanik niechciał jednak zdradzic dlaczego samochód nabrał takiego wigoru (po prostu zrobił co należało i to wszystko - taki charakter :) ) ,wiem że odłączali akumulator ,a czy robili powyższą procedurę to nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie jest to to samo co kasowanie komputerem - ten sposob u mnie np nie kasuje nic - NIC - jedynie wizualizacje mapy sterownika ...

 

 

a praca na benzynie przez 5 min po resecie , i jazda na poszczegolnych biegach to bzdura - co to ma dac ??? da to tylko tyle ze mapa sie zwizualizuje podczas odczytu i tyle - a taka wizualizacja sie zrobi podczas normalnej jazdy - a nie jakiejs specjalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Członkowie klubu

Witam.

 

Przeczytałem cały temat i nic nie znalazłem o resecie w automatach tds.

Pytanie było ale odpowiedzi brak.

Czy może ktoś cos na ten temat napisać.

 

Pozdrawiam

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Witam.

 

Przeczytałem cały temat i nic nie znalazłem o resecie w automatach tds.

Pytanie było ale odpowiedzi brak.

Czy może ktoś cos na ten temat napisać.

 

Pozdrawiam

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Witam.

 

Przeczytałem cały temat i nic nie znalazłem o resecie w automatach tds.

Pytanie było ale odpowiedzi brak.

Czy może ktoś cos na ten temat napisać.

 

Pozdrawiam

 

ale co ma w tym automacie zresetowac ? masz komunikat o bledzie w sterowaniu skrzynia ??

 

nie chodziło mi o resetowanie błędów skrzyni.

chodziło mi o to jak jeździć po resecie, i czy taki reset mogę zrobić u siebie

jeszcze jedno czy taki reset może pomóc na zbyt niskie obroty, bo na biegu jałowym mam około 650 obrotów i czasami jak zatrzymam sie na światłach zaczynają falować obroty (trzymam na hamulcu i kołysze mi samochodem). Dzieje sie tak tylko czasami.

A może jechać na ustawienie dawki??

003.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
mam pytanie czy to przyspieszanie ma sie odbywać na 1 biegu ??i wytracić obroty na biegu czy po osiagnieciu 5000tys obrotów wrzucić na jałowy????? prosze o odpowiedz bo jutro zamierzam resetnąć kompa w mojej beni bo obroty mi wariują. wyczysciłem krokowca i może jak go odłączyłem od wtyczki to powstał jakis błąd?? moje BMW E34 525i vanos benz+gaz sekwencja . i czy po resecie kompa trzeba odrazu wykonac tą jazde na 1 biegu czy można podjechac kawałek normalnie az do drogi na której moge zrobić tak jak jest opisane 1 bieg gaz itd??? Edytowane przez polskak203
polskak203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy to przyspieszanie ma sie odbywać na 1 biegu ??i wytracić obroty na biegu czy po osiagnieciu 5000tys obrotów wrzucić na jałowy????? prosze o odpowiedz bo jutro zamierzam resetnąć kompa w mojej beni bo obroty mi wariują. wyczysciłem krokowca i może jak go odłączyłem od wtyczki to powstał jakis błąd?? moje BMW E34 525i vanos benz+gaz sekwencja . i czy po resecie kompa trzeba odrazu wykonac tą jazde na 1 biegu czy można podjechac kawałek normalnie az do drogi na której moge zrobić tak jak jest opisane 1 bieg gaz itd???

_________________

polskak203
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
witam wszystkich ostatnio mialem problem z obrotami wyczyscilem przepustnice i wszystko super ale tylko przez jakis tydzien :( pozniej bylo coraz gorzej przy odpaleniu na zimnym sil. nawet nie chodzila na wszystkie gary wiec postanowilem zrobic R E S E T robilem wszystko tak jak wczesniej jest opisane w temacie ......jezdzilem na wszystkich biegach tak do 4000 ob. oprucz 5. :lol: na drugi dzien rano odpalam i obroty nie skacza narazie chodzi rowno jak narazie zauwazylem zmiane w spadaniu obrotow wczesniej mialem tak ze spadaly do 500 800 tak skakaly a teraz podczas jazdy daje na luz i schodzi odrazu do 1000 i dopiero po sekundzie spada na 750 bez falowania.na dzien dzisiejszy jestem zadowolony z RESETU mam nadzieje ze wszystko bedzie chodzic juz tak zawsze hehe RESET NIC NIE KOSZTUJE A JAK NARAZIE JEST POPRAWA I WSZYSTKO DZIALA POZDRAWIAM :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi faluja obroty zrobie ten reset, ale czy w m43 1.8 sie da ?;] (sorka za odswierzanie starych tematow)

 

a i czy jest znaczenie czy reset robi sie w zimie czy w lecie ? (moze to glupie pytanie ale je i tak zadalem :D )

Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witajcie.. jest napisane w przeprowadzaniu reseta, ze auto ma pochodzic na biegu jałowym 5min. tylko problemem jest, ze moje auto po wymianie skrzyni biegów po prostu gaśnie sobie jak mu sie podoba. Czy moge je odpalic i znowu probowac trzymac przez 5min, czy reset trzeba przeprowadzic od nowa?

 

drugie pytanie czy te 5tys obrotow (automat 5biegow) robiac na 2 biegu (załączona wiskoza:)) moge zrobic na podnosniku (podnoszac tylne koła) i potem puszczajac gaz az do stopu, czy musze szalec po miescie?

 

dodam, ze od kiedy zalaczylo sie wisko na 2 biegu 5tys obrotow to juz niezly odgłos rakiety :)

 

czy wykonanie prawidłowego resetu w jakis sposob mozna sprawdzic? nie wiem jakis napis, dzwiek czy cos..

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.. jest napisane w przeprowadzaniu reseta, ze auto ma pochodzic na biegu jałowym 5min. tylko problemem jest, ze moje auto po wymianie skrzyni biegów po prostu gaśnie sobie jak mu sie podoba. Czy moge je odpalic i znowu probowac trzymac przez 5min, czy reset trzeba przeprowadzic od nowa?

 

drugie pytanie czy te 5tys obrotow (automat 5biegow) robiac na 2 biegu (załączona wiskoza:)) moge zrobic na podnosniku (podnoszac tylne koła) i potem puszczajac gaz az do stopu, czy musze szalec po miescie?

 

dodam, ze od kiedy zalaczylo sie wisko na 2 biegu 5tys obrotow to juz niezly odgłos rakiety :)

 

czy wykonanie prawidłowego resetu w jakis sposob mozna sprawdzic? nie wiem jakis napis, dzwiek czy cos..

pozdr

 

 

ten opis to bzdura !!!

 

restet dziala tylko w starych e32 ... a to chodzenie na wolnych obrotach , jazda na poszczegonych biegoach , hamowanie silnikiem to jakis kosmos !

 

jak juz chcesz resetowac , to resetujesz i samochod jest gotowy do urzytku - wsiadasz i jedziesz , mapa sama się zwizualizuje ... przecież po coś jest w sterowniku autoadaptacja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

hej

czytalem i czytałem i nic nie wiem niech ktos konkretnie powie czy "zwarcie klem" itd coś zmieni ... cokolwiek i czy ten street racing po jest potrzebny mam m40b18 i z checią bym poświęcił chwile jakby to cokolwiek zmieniło

Dzieki za sugestie dla laika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Muszę odświeżyć :D

 

Mam w swojej e30 Check panel w podsufitce, na którym świecą się wszystkie kontrolki (WSZYSTKIE), zrobiłem reset zgodnie z instrukcja i nic. Chciałem się dowiedzieć, czy przy resecie komputera te kontrolki gasną? Jeśli tak to będę musiał powtórzyć operacje, może się uda.

 

Dodatkowo gdy się nagrzeje silnik to obroty zaczynają mi falować (nie posiadam krokowca) czy to tez może być wina kompa?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam, zrobiłem dokładnie tak jak opisałeś w poście i rzeczywiście pomoglo, ale na krótko. Jakiś czas temu moje e 39 straciło moc i zaczęło więcej spalać. po resecie poprawiły się osiągi i spadło spalanie o około 2 litry, po godzinie i po kilku krótkich postojach i jednym dlugim wszystko wróciło do stanu poprzedniego, czyli do bani. może się ktoś orientuje co jest przyczyną tych problemów to proszę o pomoc. podejrzewam jeszcze zawieszający się elektrozawór vanosa, ale to tylko domysły, na razie jestem z dala od domu i nie mam dostępu do kompa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Czytam tak ten temat i sądzę ze niektórzy poprostu niewiedzą co oznacza +do- jeżeli ktoś nie wie co to akumulator i gdzie ma + a gdzie misnus i boi się restartu niech nie zadaje durnych głupich pytań. Ci co chcą niech poprostu to zrobią i podzielą się informacjami co było przed a co jest po itp. Pozdrawiam PS ja zrobiłem i nic nie zaszkodziło a może nawet coś pomogło bo auto chodzi może ciut lepiej. Pozdrawiam i pisać mądre rzeczy proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, robiłem dzisiaj reset. Chyba wszystko jest ok, chodzi elegancko. Jedna rzecz która mnie martwi to że nie chce się przełączyć na gaz:) Czy jest możliwe że zresetował się też komputer gazu?? Przełącza się na chwile, słychać że elektrozawór przeskakuje i wraca na bene po sekundzie.. Może ktoś wie o co może chodzić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.