Skocz do zawartości

Prosba o zdjęcie e34 na felgach styl 5 V2


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wedlug mnie to jedne z najladniejszych felg BMW i idealnie pasuja do E34, tym bardziej jak jest zachowana w oryginale. Mam podobne bo Styl 29 ale 5 bardziej mi sie podobaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem ze te Styl 29 tez sa niezle. Wlasnie zainteresowalem sie tymi styl 5 V2, bo mozna je miec za smieszna kwote 600zł, a chyba lepiej wygladaja jak te standardy styl 16, tym bardziej ze mam na nie nowe opony. Tylko ze troche denerwuje mnie ich rozmiar 225/55. Za wysokie. Moze bede musial zmienic na jakies nizsze, zdalo by sie tez nieco wezsze jakies 215, bo do 2.0 to ciut przy duzo.

Na poczatku chcialem kupic styl 7, ale to sa jakies smieszne rozmiary 15.6" cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem ze te Styl 29 tez sa niezle. Wlasnie zainteresowalem sie tymi styl 5 V2, bo mozna je miec za smieszna kwote 600zł, a chyba lepiej wygladaja jak te standardy styl 16, tym bardziej ze mam na nie nowe opony. Tylko ze troche denerwuje mnie ich rozmiar 225/55. Za wysokie. Moze bede musial zmienic na jakies nizsze, zdalo by sie tez nieco wezsze jakies 215, bo do 2.0 to ciut przy duzo.

Na poczatku chcialem kupic styl 7, ale to sa jakies smieszne rozmiary 15.6" cos takiego.

 

Zgadza sie, 29 tez fajnie wygladaja, bardzo podobne do 5 ale 5 moim zdaniem ladniejsze. A co do rozmiaru to zgodze sie z Toba. Ja tez mam 225, z takimi oponami ja kupilem, jak je zjezdze to pewnie wymienie na jakies 205 albo 215 bo do 1.8 sa za szerokie, no chyba ze w przyszlosci jakis swap sie zrobi :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauwazyles coniektorzy potrafia tu zarzucic nawet 255 do 2.0 12V i według nich jest OK

no kolego ja potrafię tak zrobić... akurat nie 255 ale 245 na tył

i co w tym złego?

sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauwazyles coniektorzy potrafia tu zarzucic nawet 255 do 2.0 12V i według nich jest OK

no kolego ja potrafię tak zrobić... akurat nie 255 ale 245 na tył

i co w tym złego?

sorry za OT

Dla mnie przerost formy nad trascia i tyle. Mi i tak spala z 16l w miescie (automat + klima). Po zalozeniu takiej gumy to chyba wszedl bym na 18l, plus jeszcze gorsze przyspieszenie plus jeszcze gorsze prowadzenie po naszych drogach. I po co to komu? Jak brak pieca to brak pieca i po co tu sie oszukiwac?

Nikogo nie nastraszysz szerokim walcem z tylu jak emblemat 520i na klapie :D to oczywiscie taki zart.

Dla mnie takie zabiegi musza miec ręce i nogi. Najprosciej to chyba wytlumaczyc tak: Zaloz se buty o 3 numery za duze i w nich chodz.

Do odpowiedniego pieca, odpowiednia opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przerost formy nad trascia i tyle. Mi i tak spala z 16l w miescie (automat + klima). Po zalozeniu takiej gumy to chyba wszedl bym na 18l, plus jeszcze gorsze przyspieszenie plus jeszcze gorsze prowadzenie po naszych drogach. I po co to komu? Jak brak pieca to brak pieca i po co tu sie oszukiwac?

Nikogo nie nastraszysz szerokim walcem z tylu jak emblemat 520i na klapie to oczywiscie taki zart.

Dla mnie takie zabiegi musza miec ręce i nogi. Najprosciej to chyba wytlumaczyc tak: Zaloz se buty o 3 numery za duze i w nich chodz.

Do odpowiedniego pieca, odpowiednia opona.

kolego, nadal się z Tobą nie zgadzam, silnik nie ma tu najmniejszego znaczenia, a stwierdzenie

Zaloz se buty o 3 numery za duze i w nich chodz.
ma się tu nijak do tego wszystkiego, bo to porównanie można by zastosować do za dużych opon do zbyt małych(nieodpowiednich) felg.

pozatym felga 15calowa+opona 15calowa = temu samemu(albo bardzo zbliżonemu) obwodowi co felga 17calowa+opona 17 calowa

fakt, drogi mamy jakie mamy, ale również ma się to nijak czy można takie felgi założyc do auta z emblematem na klapie 520i czy nie..

tak więc każdy zakłada do swojego auta to co mu się podoba i na co go stać, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozatym felga 15calowa+opona 15calowa = temu samemu(albo bardzo zbliżonemu) obwodowi co felga 17calowa+opona 17 calowa

fakt, drogi mamy jakie mamy, ale również ma się to nijak czy można takie felgi założyc do auta z emblematem na klapie 520i czy nie..

tak więc każdy zakłada do swojego auta to co mu się podoba i na co go stać, pozdrawiam

Tylko ze na 15 czy 16 moge zalozyc oponke 215 czy nawet 205 i nie bedzie naciagnieta. Oczywiscie na felge 7J. A na 17" jaka zalozysz? Niestety te 245 musi byc, a taki rozmiar dla tego silnika to jest juz obciazenie, nie ma co sie oszukiwac, te auta i tak sa wolne, wiec po co je spowalniac jeszcze bardziej, a przy tym godzic sie na wieksze spalanie? Ale jak ktos lubi, to co mi do tego?

Jak napisales, kazdy zaklada to co chce.

Edytowane przez rafal735r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze na 15 czy 16 moge zalozyc oponke 215 czy nawet 205 i nie bedzie naciagnieta. Oczywiscie na felge 7J. A na 17" jaka zalozysz? Niestety te 245 musi byc, a taki rozmiar dla tego silnika to jest juz obciazenie, nie ma co sie oszukiwac, te auta i tak sa wolne, wiec po co je spowalniac jeszcze bardziej, a przy tym godzic sie na wieksze spalanie? Ale jak ktos lubi, to co mi do tego? J

ak napisales, kazdy zaklada to co chce.

kolego, z całym szacunkiem do Twojej osoby podchodze do tematu, ale uwierz mi że naprawdę żadnych dodatkowych obciążeń nie odczułem po przejściu z 15tek na 17tki, w spalaniu również...

tak więc chyba to jest mit troche z tym spalaniem i obciążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil miałem 50 lub 55. Teraz mam na tyle 215 a na przodzie 205 (profil 55) i jest wszystko ok .. :D
Ja miałem 235 na tyle i ocierało mi o nadkola..

no to wszystko jasne dlaczego ocierało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze na 15 czy 16 moge zalozyc oponke 215 czy nawet 205 i nie bedzie naciagnieta. Oczywiscie na felge 7J. A na 17" jaka zalozysz? Niestety te 245 musi byc, a taki rozmiar dla tego silnika to jest juz obciazenie, nie ma co sie oszukiwac, te auta i tak sa wolne, wiec po co je spowalniac jeszcze bardziej, a przy tym godzic sie na wieksze spalanie? Ale jak ktos lubi, to co mi do tego? J

ak napisales, kazdy zaklada to co chce.

kolego, z całym szacunkiem do Twojej osoby podchodze do tematu, ale uwierz mi że naprawdę żadnych dodatkowych obciążeń nie odczułem po przejściu z 15tek na 17tki, w spalaniu również...

tak więc chyba to jest mit troche z tym spalaniem i obciążeniem

Chyba ze zalozyles na obie obrecze taka sama szerokosc opony. Sorry, ale nawet czterolitrowe V8 w E32 po zmianie gumy z 225 na 265 odczulo roznice w spalaniu, a ty twierdzisz ze dwulitrowka nie? Tak napisalem na temat tej czterolitrowej E32, bo mam z takim motorem stycznosc na codzien, bo brat nim sie przemieszcza i mowil mi co sie dzialo ze spalaniem po zmianach ogumienia, zreszta nie tylko on. Widziales kiedys seryjne E34 520i czy 518i na 17" z opona 255 czy 265, bo ja to nie. A ja w zasadzie staram sie trzymac swoje E34 jak najblizej oryginalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze zalozyles na obie obrecze taka sama szerokosc opony. Sorry, ale nawet czterolitrowe V8 w E32 po zmianie gumy z 225 na 265 odczulo roznice w spalaniu, a ty twierdzisz ze dwulitrowka nie? Tak napisalem na temat tej czterolitrowej E32, bo mam z takim motorem stycznosc na codzien, bo brat nim sie przemieszcza i mowil mi co sie dzialo ze spalaniem po zmianach ogumienia, zreszta nie tylko on. Widziales kiedys seryjne E34 520i czy 518i na 17" z opona 255 czy 265, bo ja to nie. A ja w zasadzie staram sie trzymac swoje E34 jak najblizej oryginalu.

kolego ja również trzymałem się oryginału i dlatego felgi miałem oryginalne bmw, rozmiar nie ma tu znaczenia

i tak jak Ty twierdzisz że różnica w spalaniu jest, tak ja twierdze że nie

dziękuję, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co twierdzic tylko porownac, policzyc :D

 

Dzis zalozylem Styl 5 V2. Powiem tyle ze pasuje do mojej babci ten wzor. Auto i tak nie jest za szybkie wiec wolalem zrobic je bardziej na klasyka.

 

http://img707.imageshack.us/img707/2795/dsc03945dq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730i a ja sie z Toba tez nie zgodze, poprzednicy maja racje kazdy jezdzi na jakich felgach mu sie podoba i na jakie go stac, a co do naciagania opon to tez jestes w bledzie ze jak 17 to musi byc zaraz 245 :) przed wczoraj zalozylem u siebie na przod (felga 8cali) 205/45/17. Opona wskoczyla dopiero co prawda przy 5 atmosferach ale co sie nie da.. :) to samo bylo z tylem felga 9,5 cala i naciagniete 235/45, a wyglada to lepiej niz super:) poza tym, ze pokazaly sie ranty felgi i trzeba je zima dopiescic :)

 

IMG_4886.JPG

IMG_4887.JPG

IMG_4889.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

730i a ja sie z Toba tez nie zgodze, poprzednicy maja racje kazdy jezdzi na jakich felgach mu sie podoba i na jakie go stac, a co do naciagania opon to tez jestes w bledzie ze jak 17 to musi byc zaraz 245 :) przed wczoraj zalozylem u siebie na przod (felga 8cali) 205/45/17. Opona wskoczyla dopiero co prawda przy 5 atmosferach ale co sie nie da.. :) to samo bylo z tylem felga 9,5 cala i naciagniete 235/45, a wyglada to lepiej niz super:) poza tym, ze pokazaly sie ranty felgi i trzeba je zima dopiescic :)

No jak dla ciebie to sie podoba to twoja sprawa. Ja nie lubie tego beznadziejnego "German Style". A te felgi z tymi oponami wlasnie tak wygladaja.

To ze kupilem Styl 5 V2 nie znaczy ze mnie nie stac na lepsze, ale dla mnie wieksze felgi i tym samym opony do tego motoru to poprostu nieporozumienie. 17" to najlepszy rozmiar do e34, ale wygode tez sobie cenie, a jazda na profilu 40 raczej do nich nie nalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co twierdzic tylko porownac, policzyc :D

 

Dzis zalozylem Styl 5 V2. Powiem tyle ze pasuje do mojej babci ten wzor. Auto i tak nie jest za szybkie wiec wolalem zrobic je bardziej na klasyka.

 

http://img707.imageshack.us/img707/2795/dsc03945dq.jpg

 

Idealnie pasuja... :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.