Skocz do zawartości

Alarm sie zalacza co rano aby co sloneczko wschodzi;)


Pat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczow. Moj problem dotyczy oryginalnego alarmu w e39 w nocy jest wszystko ok ale w dzien aby co sie zaczyna cieplej robic to alarm sie zalacza, sprawdzilem i wyczyscilem wszystkie czujniki pod maska w bagazniku w dzwiach no i ten w srodku nie pomoglo.Slyszalem rowniez ze od Anteny cb moze sie to dziac ale tez ja zdemontowalem i to samo. Kiedys tak mialem ze sie wlaczal bez powodu jak zamknolem muche w srodku a teraz cos mu sie poje... i wyje co rano.Prosze o rady pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e39 jak macie alarm oryginalny to pod lusterkiem wstecznym wewnątrz samochodu jest dioda czerwona która miga po włączeniu alarmu , współpracuje ona z czujnikiem ruchu który jest pośrodku dachu wewnątrz taki kwadrat, działa to na zasadzie ultradźwięków kiedy zamkniemy samochód i włączymy alarm oczywiście szyby pozamykane to sygnał krąży wewnątrz samochodu odbijając się od czujnika ruchu do diody i z powrotem . Kiedy złodziej wybije szybę sygnał ucieka na zewnątrz i uruchamia się alarm , działa też na ruch samochodem kiedy mocno poruszamy autem tzn , pobujamy nim .

Czujnik ruchu często wariuje i włącza się alarm. np. włączą się same awaryjne lub alarm z awaryjnymi itd. , częstym powodem jest też słońce które wyjdzie za chmur a czujnik to odbiera jako ruch w samochodzie.

 

Czujnik ruchu jest dostępny już tylko jako część używana ponieważ zakończono produkcję tego elementu .

 

Kwadrat w tapicerce dachu wyciąga się ciągnąc w dół , nie jest przykręcany

 

występują dwa rodzaje więc najlepiej zdemontować stary i kupić o tym samym wyglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cha zapomniałem aktywacja alarmu nie następuje natychmiastowo tylko po około minucie , np. wsiadamy do samochodu i zamykamy się w środku przyciskiem w kluczyku , ruszamy się w środku i nic ale po około minucie nasz ruch włączy na pewno alarm , sprawdźcie miłej zabawy

 

aktualnie dostępny używany czujnik do e39 na allegro to np. nr aukcji 1701206459

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam ponownie.No niestety wymieniłem czujnik znajmdujacy sie na srodku dachu na taki sam od innej e39 w ktorej dzialal bez zarzutu i dalej to samo ok 08:30 codzienie praktycznie alarm zaczyna wyc. Zastanawiam sie nad tym co koledzy pisali na temat regulacji czujnika pod maska ,ale w tam niema zadnej regulacjii jego sie wsadza i poprostu jest ciekawy jestem w jaki sposob oni go regulowali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z taśmy izolacyjnej taki grzybek na tym czujniku :) i mam spokój możesz jeszcze spróbować odpiąć ten czujnik i sprawdzić o tej magicznej 8:30 czy się włączy alarm.

 

Tylko nie wiem czy jak jakiś czujnik jest odpięty to czy się wyłącza cały alarm czy z tego czujnika może koledzy coś pomogą :)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten czujnik pod maską, opiera się o wygłuszenie maski, pewnie wygłuszenie się "ugniotło" w tym miejscu i czujnik nie styka czasem, dla sprawdzenia ja bym go po prostu spiął opaską do kabli żeby był non stop wciśnięty tak jakby maska była zamknięta, albo podłożyć coś pomiędzy maskę, a wygłuszenie żeby parę mm głębiej wciskało ten przycisk.

Chociaż trochę dziwne, że alarm włącza się nad ranem tylko, no bo gdyby to była wina tego przycisku to chyba nie byłoby znaczenia czy to świt czy to noc tylko losowo by się włączał.

 

No bo jeszcze rozumiałbym jakby włączał się w południe, kiedy słońce świeci i nagrzewa się maska i komora silnika i od temperatury ten przycisk jakoś się odkształca minimalnie i nie styka czy coś w tym stylu.

 

Może tu chodzi o godzinę? Może przestawić godzinę w samochodzie :P Może i głupi pomysł ale zabieg b.prosty, a kto wie, może ma to z tym związek, przestawić np o 5 do tyłu i jeśli zawyje nie o 8.30, a o 14.30 to będzie wskazywało na to, że czasowo się włącza.

 

Albo może włącza się po iluś godzinach postoju? Może codziennie zostawiasz auto aż do rana o tej samej porze np. o 20.30 i po 12h zaczyna wyć?

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
sprawdź czujnik przy siniku znajduje się koło filtra kabinowego od strony kierowcy pewnie raz styka raz nie i dlatego tak się dzieje bądź któryś czujnik w drwach ale przeważnie problemy z tym przy silniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten od maski juz wywaliłem i to samo miałem jeszce taki mały mikro-styk w tylnej klapie od otwierania tylnej szyby tez go wywaliłem na razie światła gasną zobaczę w nocy a cha znalazłem centralkę od alarmu taki moduł beżowe pudełko miałem w podsufitce ale on chyba nie działa bo go wypiąłem i wszystko chodziło tak samo i silnik tez palił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu. To na 99.9% czujnik pod maską, po prostu go odepnij, wtedy sprawdzisz czy to jest to. Później można podkleić na masce kawałek np gumy.

Że włącza się zawsze jak wzejdzie słońce jest bardzo proste wytłumaczenie. Słońce nagrzewa maskę i ona delikatnie się podnosi załącza i czujnik już nie styka.

Miałem identyczną sytuację w golfie MK3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webster.a co jeszcze wyjąłeś z auta???

A co jeszcze pozostało??

Mam jeszcze jedno pytanie-jak słońce podnosi maskę?

Ja myślę że słońce ma specjalnego pilota do bmw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście może o rozszerzalności metali pod wpływem ciepła? Na takiej powierzchni jest to odczuwalne, wiadomo że nie jest to centymetr i zapewne gołym okiem tego nie zauważysz, ale widać wystarcza. Tak jak pisałem wcześniej identyczny przypadek miałem w golfie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co wywaliłem to : 1 był wł.pod maska i nic ten sam efekt ,2 to ten mikro styk w szybie tylnej i zgasły światełka :D ale chyba dlatego ze uderzyłem klapa , no to 3 w drzwiach kierowcy uciąłem kable i skręciłem na razie jest spokój jedna noc przeszła,A co do tej centralki to nie wiem co ona ma za znaczenie

http://aukcjewp.wp.pl/bmw-5-e39-e-39-alarm-sensor-modul-sterownik-i1796426201.html bo go rozpoiłem i wszystko śmigało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.