Skocz do zawartości

Nowe BMW seria 5, KRADZIEZE AUT


yanoosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie jestem jeszcze szczesliwym posiadaczem beemki, choc zawsze byl i nadal jest to moj dream car :D Obecnie jezdze rocznym, 2-litrowym, benzynowym japonczykiem i w sumie jestem z auta zadowolony ale temat beemki ciagle wraca. Wybralem sie niedawno na jazde probna nowa 320d no i oszalalem...:) A pozniej oszalalem jeszcze bardziej jak zobaczylem w necie, ze w Niemczech za te same pieniadze co u nas "trojke"-mozna dostac prawie nowa, roczna "piatke"... I juz bylem gotow wystawiac mojego avensisa na sprzedaz, pakowac kase w reklamowke :) i jechac do Raichu ale pojawily sie watpliwosci i obawy...

Powiedzcie mi Kierowcy Beemek, jak to dzisiaj jest z kradziezami tych aut? Czy czesto gina? Nie tyle mnie niepokoi ryzyko, ze samochod zniknie spod hipermarketu (bo przeciez jest Auto Casco, GPS, immobiliser itd.) ale niebezpieczenstwo, ze mnie ktos wysadzi z samochodu na swiatlach, a z tylu w foteliku bedzie moj syn. Dealer bmw przekonywal, ze teraz gina tylko X5, a innych juz sie nie kradnie, tyle ze opinia sprzedawcy nie jest zbyt obiektywna... Kiedys duzo sie slyszalo o kradziezach "na kolo", "na stluczke", teraz to jakos ucichlo. Czy to dlatego, ze sie temat wyswiechtal czy sie mafia samochodowa przeniosla w inny rejon Europy??

Czekam na dobre slowo:)

Milego poniedzialku.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze za duzo aut na czesci natargali z zachodu i u nas juz tak nie kradna ,ale jednak. Na wysadzenie na swiatlach tez mozna znalezc rozwiazanie. Odlaczenie pompy paliwa, pochodzi jeszcze 30 s i zgasnie. a jak zgasnie to zostawi :mrgreen:

Pozdro

Pozdrawiam wszystkich chorych na tzw chorobe BMW :)

http://img500.imageshack.us/img500/4504/06102004bmwe34series5m5resize3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze statystyk kradziezy wynika, ze BMW jest jedna z mniej kradzionych marek. Oczywiscie, zlodzieje wszystko kradna, ale czesciej gina np. Laguny, Megane itd ze wzgledu na plastikowe elementy nadwozia, ktore przydaja sie przy naprawach powypadkowych.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo dotychczasowe oryginalne zabezpieczenie, czyli fabryczny immobilaizer, był sporym problemem dla złodzieji, gdyż prawie nikt nie mógł go złamać. Należało mieć przygotowany sterownik silnika z usuniętym zabezpieczeniem i to w dodatku pod konkretny przecież typ silnika, no i z wymianą go schodziło trochę czasu, a przecież trzeba jeszcze auto otworzyć - w E39 widziałem nawiercane otwory pod klamką od strony kierowcy w poszyciu drzwi.

Ale jednemu klientowi X5 już zamierzano podwędzić i podjęli próby rozkodowania zabezpieczenia. Niestety klientka w porę zauważyła i podchodząc do złodzieja zapytała "co Pan robi w moim aucie?" a złodziej odparł " już się wynoszę tylko zabiorę swoje rzeczy" i dodatkowo wziął centralkę EWS ze sobą i zwiał. Krązyli z tego co obserwowałem później okolicę gdy próbowałem wyrzucić stacyjkę, bo nie dało się przekręcić zapłonu a jest on potrzebny, aby wyrzucić auto z parkingu i odblokować kierownicę.

Nie wiem, czy udało im się rozpracować zabezpieczenie, ale podjęcie próby daje do myślenia.

Według mnie kraść kradli, kradną i będą kraść nie tylko BMW.

Także nadal musimy myśleć o własnych dodatkowych zabezpieczeniach.

Może trochę kradzieże zelżały na potędze, gdyż tanie auta z zachodu zbiły ceny ze stropu i wartości za części są nikłe, ale jak ktoś zajmuje się tym na dużą skalę to będzie to czynił nadal, aż go niewyłapią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obecnie dominuje kradzież na części, znane z przeszłości kradzieże "na zamówienie" z wywozem na wschód zmniejszyły swoją skalę (podobno uszczelniono granice), o "wysadzaniu" z aut też coraz mniej się słyszy. Na pewno obecnie bardziej bym się zastanawiał nad kupnem kilkuletniego auta popularnego na rynku niż czegoś rzadko spotykanego.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ze statystyk kradziezy wynika, ze BMW jest jedna z mniej kradzionych marek.

 

Tyle, że statystyki na które się powołujesz są w liczbach bezwzględnych. Króluje VW Passat (variant) - zapewne jest go mniej niż np. Polonezów (które też się wysoko plasują), ale więcej niż BMW. Statystyki mają sens w przypadku: liczba skradzionych aut marki X / liczba zarejestrowanych pojazdów marki X

 

A co do Twojego pytania yanoosh: Nie można być niewolnikiem swojego auta. Czyli, OC+AC, zabezpieczenia 2 elektroniczne + 1 mechaniczne, parking jak się da to strzeżony lub pod latarnią (choć tam najciemniej) - a nie w ciemnyn rogu ulicy.

Choć jak Twój samochód wpadnie komuś w oko to i z garażu może Ci zniknąć. Tyle, że dotyczy to tak samo BMW co i AUDI, Mercedesa, Skody (co się robi... :mad2: )

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przedstawiam liste szesnastu samochodów najczęściej kradzionych w Polsce.

 

 

 

1. Fiat 126p - 16 686

2. Volkswagen Passat - 3 098

3. Fiat Cinquecento - 3 015

4. Audi 80 - 2 744

5. Polonez Caro - 2 560

6. Polonez 1600 - 2 242

7. Volkswagen Golf - 2 233

8. Fiat 125p/FSO 1500 - 2 200 9. Polonez 1500 - 1 473

10. Audi 100 - 1 305

11. Fiat Uno - 1 254

12. Mercedes 124 - 844

13. Opel Kadet - 780

14. Nissan Sunny - 698

15. Mazda 626 - 670

16. Opel Vectra - 623

 

i link do artykułu o kradzieży aut i zabezpieczeniach na www.trader.pl

 

 

http://www.trader.pl/ds_doc,26067729,26067661,auto-codzien.asp

 

http://www.trader.pl/ds_doc,33471178,26067661,auto-codzien.asp

Jeśli BMW jest chorobą ,to ja nie chcę wyzdrowieć.


Mój mały czarny Diabełek 323Ti compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - statystyki kłamią (jak zwykle). Każdy kto siedzi w temacie motoryzacji wie (a firmy ubezbieczeniowe najlepiej), że ok 40-50% kradzieży to samochody "oddane na układ". Ostatnio w związku z bardzo szybkim spadkiem wartości większości samochodów zjawisko to mocno się nasiliło.

Druga sprawa to fakt, że jak jest "zapotrzebowanie" na dany model (a częściej na konkretną sztukę) to masz 80% szans że samochód straciłeś. Niezależnie od firmy, modelu, wartości itd.

Reansumując: ja trzymam samochód zawsze na ulicy i nie miałem nigdy z BMW czy Audi żadnych problemów (chociaż blachy z Pragi PN też robią swoje). Bardziej bym się obawiał zawistnego sąsiada który pociągnie bok sróbokrętem niż kradzieży.

Jak mówili przedmówcy AC+zabezpieczenia. Reszta to sprawa tak losowa jak wypadek samochodowy :P

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jeżdżę BMW od 1991 roku

Przerabiałem następujące modele:

E30 318i '94 1991-1994

E30 318i '91 1994-1999

E36 325i '92 1997-do dzis

E34 525i '93 2000-do dzis

E36 318iT '97 2001- do dziś

 

Z tych wszystkich BMW miałem próbę (nieudaną) włamania tylko do drugiego E30 w roku 1998, kiedy to po zmroku zaparkowałem przed blokiem znajomych na osiedlu Orlik (Warszawa Praga Południe). Ktoś próbował coś pogrzebać w zamku drzwi pasazera. Oprócz pogiętej blaszki żadnych śladów nie zostawił.

 

Oprócz tej jednej próby włamania miałem dwie kradzieże - w 1998 reflektory z E30 (w biały dzien przy Mariott'cie w Warszawie) oraz, jedna "nerkę" z E36 kombi w 2001 na Woli.

 

Ergo - BMW nie kradną :8)

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
zgodze sie z Bartkiem ze wiekszosc aut jest kradzionych na zasadzie "ukladu" ... a jesli chodzi o kradziez to w zaleznosci od zapotrzebowania, ostatnio na poludniu polski bawili sie w kradzieze 7 ... ostatnio bardzo malo jak wogole niekradna innych modeli BMW, sa to naprawde sporadyczne przypadki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz na topie AUDI wszelkiie modele poza A2,,i skoda od fabi po superba

Najczesciej na niemieskich numerach rejestracyjnych---moze z uwagi na fakt ze helmuty nie montuja dodatkowych-czyt. swojskich zabezpieczen typu ukryte guziczki itp.itd .a chyba najtrudniejsze do przejscia

:norty: :norty: :norty:

...kwintesencja piękna i harmonia ksztaltów E36..:)

http://tygra85.w.interia.pl/szablon_obrazki/okopt.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.