Skocz do zawartości

Lekki dzwon i nie chce odpalic


Birul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj mialem lekkiego dzwonka, w zasadzie nic sie nie stalo, hak uratowal sytuacje. Jednak nie moge odpalic samochodu. Czytalem ze to moze byc klema pirotechniczna, ale u mnie przy aku chyba jej nie ma. Jak sprawdzalem na allegro to na zdjeciach widac czarna puszke na kablu przed klema u mnie tego nie ma, klema jest cala metalowa. Gdzie wiec szukac tej nieszczesnej klemy i jak odpalic autko bez niej?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hak uratowal sytuacje

 

Pewny jestes? Ogladnij dobrze podłogę. Niby wizualnie wyglada fajnie, ale hak robi ogromne spustoszenie czasem (zależnie od impetu), którego nie widać z zewnątrz, bo wygina podłogę, czasem przekrzywia geometrię wręcz :|

 

Jestem pewny dzisiaj sie jej dobrze przyjrzalem :) :D

 

sprawdził bym czy na rozroszniku jest napięcie, wystarczy sprawdzić czy jest napięcie na klemie na silniku "są na tym samym przewodzie"

 

Sprawdzilem jest napiecie na klemie. Czy jest mozliwe zeby od strzala rozlecial sie rozrusznik, ktory juz wczesniej sprawial klopoty ( jak sie dobrze nagrzal od silnika to nie krecil, a jak krecil to slychac bylo bendiks) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe. Ja swoja e38 rozwalilem z predkosci z ktorych sie nie wychodzi calo a mimo to po zalozeniu innego aku odpalila od pierwszego strzala ( oczywiscie gdy pobawilem sie dzwignia od automatu).

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytata : ( jak sie dobrze nagrzal od silnika to nie krecil, a jak krecil to slychac bylo bendiks) ?

 

Jeśli tak masz/miałeś to rób ten rozrusznik ; a konkretnie bendiks .

Przeczyść , nasmaruj - będzie jak nowy , to dlatego miałeś kłopoty wtedy .

 

Zacznij od tego , bo proste i skuteczne .

panta rei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Juz wszystko wiadomo. Padl rozrusznik. Udalo mi sie srubokretem polaczyc te dwie srubki na rozruszniku najpierw zaiskrzylo a potem zakrecil. Skoro zakrecil "na krotko" postanowilem sprawdzic czy zakreci jak go sprobuje odpalic kluczykiem, i zakrecil ale bardzo slabo. Bateria padla!! Mysle sobie. Podlaczylem sie kablami do drugiego auta i dalej to samo kreci ale slabo, wiec wyciagnalem wniosek ze padl poprostu rozrusznik. Wlasnymi silami wydobylem go od gory, z czego jestem niezmiernie dumny, nie obylo sie bez problemow jak np. bagnet ktory mi wylecial z tej dziury w silniku i spieprzyl mi olej :mad2: , ale czlowiek uczy sie na bledach. Rozrusznik juz w warsztacie sie naprawia, ja czekam, a jak go zamontuje to napisze jak poszlo.

 

Dziekuje za waszer rady bez waszej pomocy napewno musial bym placic jakiemus krwiopijcy mechanikowi a tu w uk nie sa ani tani ani dobrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano odebralem rozrusznik :D Facet mowil ze szczotki i jakas sprezyna. Zaplacilem 35 funtow czyli nie ma tragedii. Zabralem sie za skladanie i wszystko poszlo pieknie i gladko zalozylem kolektor, podlaczylem wszystkie weze ktore rozlaczalem zeby kolektor zdemontowac. Mialem juz zlozona wieksza czesc zostaly tylko plastiki i filtry pylkowe postanowilem sprawdzic czy bunia kreci. Moje pierwsze rozczarowanie nastapilo gdy chcialem podlaczyc spowrotem akumulator zapie z klape bagaznika ( kombi ) , zamknieta. Pomyslalem chwile podlaczylem kablami drugie auto i dostalem sie do bagaznika. Po podlaczeniu akumulatora i probie odpalenia autka kolejne rozczarowanie rozrusznik robi tylko klik i nic wiecej, wiec znowu drugie auto , kable itd... Nic nie pali.

Moze ktos ma pomysl co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Rozrusznik nie ma wystarczająco prądu żeby ruszył.Sprawdź przewód zasilający ten gruby może jest gdzieś złamany i jak poruszy się to jest w nim większa powierzchnia styku=większy prąd i wtedy jest cacy.Lub stacyjka raz daje prąd raz nie.Sprawdź jeszcze rozrusznik na krótko(ręcznie zewrzyj bieguny na włączniku)

Popróbuj,a jak nie wypali to dobry elektryk.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam problemow ciag dalszy. Dzisiaj znowu odebralem rozrusznik od " fachowca" tym razem wymienil mi elektromagnes i jest lepiej rozrusznik prubuje zakrecic silnikiem ale jest bardzo slaby. Jak podlaczylem kablem silnik ze sruba na kielichu to jest troche lepiej tak jakby lepiej krecil ale ciagle nie odpala. Jak na krotko zewre rozrusznik to kreci. Wiec moze masa mi gdzies uciekla? Gdzie szukac przewodu uziemiajacego silnik??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś tez próbowałem przy silniku odpalić auto i nie dało rady dopiero jak podpoiłem z tyłu do aku to zapalił.

btw. Birul fajny podpis jestem za!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmień akumulator na inny,może przy dzwonie oberwała się cela i masz po prostu zwarcie w baterii.

Juz to robilem. Kupilem nawet miernik i napiecie przy probie odpalenia spada do prawie 5V. Przy dzwonie oberwal tez troche zderzak czy np. czujniki parkowania moga robic zwarcie i powodowac taki spadek napiecia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.