Skocz do zawartości

E-34 pomóżcie jaki silnik


wojtek_222

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ze wzgledów ekonomicznych to chyba lepiej R6 ale dźwięk 8 to jest to:P

a co do 2.0 i 210km/h to to nic trudnego :mrgreen:

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 V8 ma takie osiągi jak 3.5 R6, na korzyść r6 spalanie, koszty utrzymania, V8 - dźwięk :D

Co do 2.0 i tych 210km/h to pewnie zdarzają się auta które tyle polecą, ale wiadomo że licznik przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postow wyzej obiecalem,ze napisze o spalaniu,to pisze :D Zalozylem nowa sonde,wyregulowalem LPG na nowo i dzis zaliczylem trase 2x140km i Beti spalila mi 33,5L gazu.Czyli spalanie wyszlo 11,96L/100km,srednia predkosc 120-140km/h-jak dla mnie rewelacja :D Kola 17` opony 215 i 235,do tego szpera 25% :D :D :D

 

Takze poki co nie zamierzam sprzedawac mojej kochanki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wątek i widzę niezłe bajkopisarstwo u niektórych kolegów :) Żeby auto paliło gazu mniej, niż Niemiec napisał w książce obsługi dla benzyny to fajnie by było,ale to science-fiction :)

Miałem 5 lat becię z silnikiem (dość zużyty) m20b25 limuzyna automat i palił w mieście ok. 16 do nawet 24l gazu (II generacja,zimą),na trasie ok 11-14 litrów.Teraz mam Touringa z silnikiem w dobrym stanie m50TUB25, też w automacie,ze szperą, pali w mieście 16-20l gazu (IV generacja,założona w zeszłym roku),na trasie 9,5-13l.Duuuużo sprawniejsze i szybsze auto,takoż cięższe o 100kg od sedana.Spalanie obliczane z tankowań do pełna za każdym razem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, przy około 90% robionych kilometrów w mieście, najczęściej wychodzi 13-14 litrów.

Przy spokojniejszej jeździe (bez przekraczania 4k obrotów) schodzi do 12.

Przy częstym dociąganiu do 5k, albo przy ostrej zimie, potrafi 15-16 wciągnąć.

 

E34 M20B20 z 1988, sedan z manualem, bez LPG. Pomiary nie chwilowe, tylko od jednego pełnego

tankowania do drugiego (litry z paragonu przez nabite km, chyba najdokładniejsza metoda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.