Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

dodam ze auto było serwisowane w ASO i posiada książkę serwisową..

To jeśli masz historię serwisową z ASO i przebieg mniej więcej zgadza się z tym co było ostatnio wpisane i jest teraz to możesz wtedy już być bardziej pewny, że przebieg nakulany jest prawdziwy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kup sobie taką na allegro jak można. pozatym co z tego ze kupisz jak sie nie bedzie zgadzała z numerem silnika..

Podstawa to historia z systemu informacyjnego/serwisowego BMW bo to jest wiarygodne. Książkę, wpisy, wklejki, pieczątki można bez problemu zrobić pod konkretne auto więc tym się aż tak nadto nie sugeruj. Proste rozwiązanie - jeśli masz ową książkę serwisową to pozostaje potwierdzenie tego co jest wpisane w niej sprawdzając informacje w dowolnym, autoryzowanym serwisie BMW. Jeśli to już zrobiłeś i się potwierdza to, co w książce to tak - masz oryginalny przebieg tak jak piszesz. A jeśli póki co bazujesz tylko na tym co wpisane w książce to jeszcze całkowitej pewności nie masz i pozostaje Ci to co napisałem wcześniej.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to kup sobie taką na allegro jak można. pozatym co z tego ze kupisz jak sie nie bedzie zgadzała z numerem silnika..

 

Kolego. Nie odpowiedziałeś na proste pytanie a nie wiem po co się denerwujesz. Czy ten samochód ma w bazie danych BMW wpisany jakiś ostatni przegląd albo naprawę, przy jakim to było przebiegu i kiedy wykonane. Jeżeli taką informację uzyskasz i będzie to świeży wpis, wtedy możemy mówić o autentycznym przebiegu. Co z tego, że auto ma książkę serwisową skoro np. ostatni wpis w bazie BMW jest sprzed 3-4 lat a auto od tego czasu przejechało niby 10-15 tys km. Jeżeli napaliłeś się na auto i nie chcesz już nawet wiedzieć czy jesteś oszukiwany czy nie, to ok, napisz to jasno i nikt Ci nie będzie więcej zadawał dziwnych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wpis jest w roku 11.2009 z wymiany amortyzatorów wtedy przebieg miał 199600, a teraz ma ponad 200tys. nawet amorki jeszcze są na gwarancji, a ostatni wpis w książce serwisowej był w roku 2007 z mniejszym przebiegiem niż w tej chwili, czyli wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ostatni wpis jest w roku 11.2009 z wymiany amortyzatorów wtedy przebieg miał 199600, a teraz ma ponad 200tys. nawet amorki jeszcze są na gwarancji, a ostatni wpis w książce serwisowej był w roku 2007 z mniejszym przebiegiem niż w tej chwili, czyli wszystko ok.

 

Czyli teraz rozumiem, że ma około 230 tys km? No to wygląda, że jest ok i jak sprawdziłeś wszystko dobrze i taki przebieg Ci nie przeszkadza to nic tylko kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomita większość aut na otomoto ma całą masę dokumentów łącznie z ksiązką servisową dla ściemnienia frajera,któremu po zakupie wydaje się,że kupił orginał i za skarby nie dopuści do siebie innej mysli. Jak ktoś ma doswiadczenie,to niepotrzebne mu są żadne papiery aby stwierdzić autentyczność,a zdaża się to bardzo rzadko,bo 90 % ma przekręcony licznik. Pozdro :cool2:
BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

a co Panowie myślą o tym???

http://moto.allegro.pl/bmw-e39-530d-3-0-diesel-jasna-skora-full-opcja-i1390156228.html

bo to dokładnie taka konfiguracja jaka szukam.

i ewentualnie jak musiałbym lekko spuścić z tonu..

http://allegro.pl/show_item.php?item=1391294121

 

pytam, bo choć foto nieostre i nie dosłano mi kopii to Wy zawsze coś znajdziecie ;)))))

Pozdrawiam.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto może będą jutro, podzielę się z zainteresowanymi ;)

r.

Bardziej interesuje mnie jednak to pierwsze.

Panowie z Wrocławia - znacie to auto???? BŁAGAM!!!! ;)))))

r.

Kolego nie zwracaj uwagę na nich bo oni są albo zazdrośni albo coś poczytaj ich posty na mój temat i zobaczysz jest parę ludzi rozsądnych, kup co uważasz, pojedz na stacje diagnostyczną i tam ci wszystko wyjdzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto może będą jutro, podzielę się z zainteresowanymi ;)

r.

Bardziej interesuje mnie jednak to pierwsze.

Panowie z Wrocławia - znacie to auto???? BŁAGAM!!!! ;)))))

r.

Ja szczerze mówiąc nie kojarzę tego auta. Może jeździ gdzieś w innej części miasta a może się nie wyróżnia z tłumu na ulicach - a trochę podobnych e39 już jeździ po mieście. Jedno mnie tylko dziwi - gośc szukał tego auta tak długo, tak go ogarniał, tak dbał, pieścił a lampy przednie z wyglądu jak najgorszy sort chińskiego badziewia... :duh: Ogólnie wyposażenie auta dośc przyzwoite ale pisanie, że "tempomat (w pełni sprawny - w tym modelu to rzadkośc)" to już pieprzenie kotka za pomocą młotka. Co niby jest rzadkością - tempomat? (jest chyba w znakomitej większości 530d). To, że jest sprawny? (oglądając kilkanaście egzemplarzy kiedy sam szukałem we wszystkich działał bez problemu). Co do aut, które podrzucasz to pamiętaj, że tutaj po zdjęciach to i tak możemy sobie pisac a i tak będzie to tylko teoria (no i ewentualnie zwrócenie uwagi, że któreś elementy z wyposażenia auta się nie zgadzają bądź wzajemnie wykluczają rocznikowo). Podstawa to sprawdzenie auta na żywo - pomaca, opukac, podjechac na jakiegoś kompa i wtedy można poważniej myślec o danym aucie.

Ogólnie to ja bym się bał kupic e39 530d w takich cenach (około 20 tys. pln). Takie auta to czysta rosyjska ruletka... Mając do dyspozycji 20 tys pln i będąc zapatrzony na BMW e39 szukałbym jednak benzyny bo przy takiej kwocie ewentualne naprawy/doprowadzenie auta do używalności w przypadku zaniedbanej benzyny są jednak mniej drastyczne dla kieszeni niż koszty ogarnięcia zaniedbanego diesla.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

co do treści ogłoszenia - sam wielokrotnie pisałem głupoty sprzedając auta, które podczas wystawiania wydawały mi się ważne... co do wyposażenia (lampy nie wyglądają okropnie ;), ale ja się nie znam) to oprócz M-kierownicy nie dopatrzyłem sie zbyt wiele okiem niefachowca.

Postaram się sprawdzić ja na ASO, w najgorszym przypadku wezmę swojego kompa z carsoftem i inpą - na tym się akurat znam.

nie lubie benzyn. Wiem że zaraz podniesie się larum i posypią kamienie że bawarka najlepiej czuje się w benzynce itp., ale ja naprawdę nie lubie benzyn. ten common rail to fajna zabawka, przebieg nawet jak będzie przewalony z 300000 to mnie nie przeraża (jeżdzę dieselkami kilka lat i dawno przestałem szukać 10 latków poniżej 200000 ;) - w cuda nie wierzę). a benzyna +LPG - gazy to ja mogę - puszczać... ;) nikogo nie obrażając...

daleko nie mam, podjechac zawsze mogę...

rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.