Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

"Śmietnik"? A po czym poznałeś? Po ilości zapachów na nawiewach, czy antenie CB?

Masz jakieś zdolności jasnowidzenia, czy posty nabijasz ładując proste stwierdzenia bez argumentów? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja sprawdziłbym ten śmietnik :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jego zdechłe E38 jest idealnym BMW... bo wdupił w nie 40tysięcy całą reszta to szroty. A ja Ci powiem, że ojciec jeździ E39 03 rok 3.0DA już 3 lata i zrobiłem w aucie tylko turbo, 2 wahacze i wiatrak klimy.

O tarczach klockach oleju i filtrach nie będę się rozpisywał bo to chyba normalne. Auto ma już 390tysięcy przejechane a w środku jest praktycznie jak nowe. Skóra nie wytarta czy spękana kierownica też jak nowa.

I co też powiesz, że smietnik bo to nie twoje E38? Czy smietnik bo nie wjeba^^ł w samochód 40tysięcy na eksploatacje. A może dlatego trup, że ma 390 tysięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jego zdechłe E38 jest idealnym BMW... bo wdupił w nie 40tysięcy całą reszta to szroty. A ja Ci powiem, że ojciec jeździ E39 03 rok 3.0DA już 3 lata i zrobiłem w aucie tylko turbo, 2 wahacze i wiatrak klimy.

O tarczach klockach oleju i filtrach nie będę się rozpisywał bo to chyba normalne. Auto ma już 390tysięcy przejechane a w środku jest praktycznie jak nowe. Skóra nie wytarta czy spękana kierownica też jak nowa.

I co też powiesz, że smietnik bo to nie twoje E38? Czy smietnik bo nie wjeba^^ł w samochód 40tysięcy na eksploatacje. A może dlatego trup, że ma 390 tysięcy?

 

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto już poszło, nawet nie zdążyłem sprawdzić ;-) a ten egzemplarz https://www.olx.pl/oferta/bmw-e39-2-5-192km2000-2001liftgaz-rolety-CID5-IDoQVl0.html

 

Byłem nauczony, że jeśli coś stoi dłuższy czas,na ogłoszeniu i ma coraz więcej wyświetlen, to może nie być dobry egzemplarz :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To, że długo wisi jest raczej związane z ceną i może nawet nikt nie oglądał, bo to "tylko" 525ia i nie ma m-pakietu :o

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Piszę z pytaniem, ile na dzień dzisiejszy trzeba zapłacić za poliftowe e39 w sedanie z silnikiem benzynowym 2.2l lub 2.5l w automacie? Pytam bo rozglądam się za jakąś sensowną ofertą, wczoraj mi koło nosa przeleciała bardzo fajna okazja BMW 520i 2003 rok, która była sprowadzona od starszego pana z Niemiec. Sprawdziłem historię serwisową i auto było serwisowane w ASO do momentu sprowadzenia auta do Polski w maju 2017, niestety klienci mnie uprzedzili w ten sam dzień, w który planowałem po nią jechać. Dla ciekawskich podaję numer VIN WBADT210X0GZ14943. Auto było praktycznie na full wypasie, oprócz skóry to miało praktycznie wszystkie "bajery" typu grzanie dupy, roletka, pdc. Kobieta sprzedała z przymusu bo córka, której miała zamiar ją oddać nie chciała tak dużego auta.

 

Wracając do pytania, ile mniej więcej na dzień dzisiejszy trzeba dać za takie auto u Niemca lub u osoby prywatnej z przede wszystkim automatyczną skrzynią biegów, w nienagannym stanie i podobnym wyposażeniem? Niektórzy handlarze podobne opcje sprzedają za 17-19 tyś. Wydaje mi się, że to za dużo. Czy ww. oferta na OLX była rzadką okazją czy są to normalne ceny tych aut kupując od osób prywatnych?

 

Czy jeśli chodzi o szukanie takiego auta w Niemczech to czy są jakieś sposoby na znalezienie u osoby prywatnej albo miejsca zbytu (prócz stron typu mobile.de czy autoscout24.de) takich auto po niewygórowanych cenach? Czy starsi czy też w wieku średnim Niemcy ogłaszają w jakiś sposób w lokalnych gazetach ofertę sprzedaży samochodu? Czy może wygląda to jak w Polsce, że wywieszają karteczkę na szybie i czekają aż ktoś sam się zgłosi? Mam zamiar przejechać się na jedną z dwóch giełd samochodowych koło Berlina ale nie wiem czy jest w ogóle sens.

G31 520d xDrive 1330859-1.png


ex: F11 530d xDrive http://images.spritmonitor.de/1114474.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogłaszają się też w lokalnych gazetach tak jak napisałeś. Okolice 15k to rozsądna kwota na dobre 520i 2.2l.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z ceną nie trafisz - tak samo złoma jak perełkę możesz kupić za 10 i za 20 :P

 

Ja pierwszego trafiłem przypadkiem - mega stan, serwisowany i 136 tysi na liczniku.

Drugiego kupiłem po wyposażeniu, bo sraki-m-paki itp - wtopa.

Obecnego szukałem po stanie i trafiłem super stan po serwisie do końca w kasie jak za składaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Panowie sporo odsłon egzemplarz ładny a jeszcze nie sprzedany !?

Może ktoś oglądał i wszystko już jasne,jeżeli nie to każda opinia cenna.

P.S. Wiem że Ostrów Mazowiecka , ale może jednak ???

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e39-530i-231km-m-pakiet-skory-navi-bbs-18-z-niemiec-full-CID5-IDpoZoR.html#0563d0e647

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Masz VIN? Zamów sobie historię bimmer-check.com jak fura godna zastanowienia to warto, dostaniesz pełną historię z DDR, tym bardziej jak jednego właściciela fura miała, później przy sprzedaży też Ci się przyda taki wydruk.

 

Sprawdzałeś co tam było klepane, malowane i na około? Żeby się nie okazało, że "wgniecenie błotnika" to faktycznie wspawana ćwiara nie była ;)

A tak pod odcieniach patrząc to ze zdjęć wygląda że lewe nadkole było robione, nie prawe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madseason, dzięki. Właśnie tez mi się wydaje, ze robione było raczej coś po drugiej stronie bo i reflektor jest tam nowy. DIsiaj zamawiam sprawdzenie historii w Bimmer Check, zobaczymy czy coś znajdą.

 

Podobno naprawiany był tylko błotnik i wymieniana maska - oryginał w pierwszym lakierze.

 

Samochód dość fajnie jeździ, najlepiej z kilku sztuk, które oglądałem, mimo, ze tamte były 2.8.

 

EDIT: No i kupione. Na razie jestem w lekkim szoku ale coś czuję, że polubię to auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.