Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Wielkie dzięki za odpowiedź

Jak VIN udało ci się rozczytać ?

Jeszcze dobre oko :lol: widać go na prawym kielichu. Przebieg możesz również sprawdzić na www.auto-records.com za 4,5E, tylko będzie bez opisów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

LOL, na wszystko - wpiąć kompa, sprawdzić silnik na ile się da, wycieki, tuleje, wahacze, maglownicę, blachę, podłużnice, czy cała elektryka działa, czy nie nosi, telepie w czasie jazdy, stan opon, czy skrzynia płynnie zmienie (jeśli automat), czy jakakolwiek historia jest, kiedy przyjechał, ile stał itp itd :D


Część sprawdzą na stacji przeglądów, a do kompa bez kabla i programu nie podejdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dane co do przeglądu wiec chyba przebieg może być autentyczny lub nie tak dużo wiekszy :?:

2000 5 S

VIN Code:

WBADS61030GV40718

Year:

2000-11-22

Model:

5 Series 530I (EUR)

Body Type:

TOUR

Steering:

Left Hand Drive

Engine:

M54 3.00 cm3

Power:

170kw / 231hp

Transmission:

Automatic

Colour:

ANTHRAZIT METALLIC (397)

Interior:

STANDARDLEDERSCHWARZ (N6SW)

ODOMETER CHECK

Status Event Date Event Location Odometer Reading Event Detail

2013-07-31 Lauda-Königshofen 169,000 km Inspection

2010-05-10 Lauda-Königshofen 143,000 km Inspection

2004-04-19 Waiblingen 76,000 km Inspection

2003-12-17 Waiblingen 67,000 km Inspection

2003-10-17 Waiblingen 63,000 km Inspection

2001-06-01 München 15,000 km Inspection

2001-05-07 München 13,000 km Inspection

2001-04-02 München 10,000 km Inspection

2001-03-16 München 8,000 km Inspection

2001-03-02 München 7,000 km Inspection

ACCIDENT CHECK

No records found.

STOLEN VEHICLE DATABASE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Program inpa a kabel znajdziesz po wpisaniu "interfejs bmw inpa", zwykły za 40-50,- warto dokupić adapter na okrągłe złącze do starszych egzemplarzy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc niestety to BMW nie zostało zakupione za dużo mankamentów jak za te pieniądze. Właściciel był o.k tylko mógł trochę utrzciwiej go opisać nie było by mojego rozczarowania :cry: ale doświadczenie też kosztuje :roll: Nic nie pozostaje jak szukać dalej niedługo znów pewnie poproszę o pomoc :lol: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie był troszkę zaniedbany :cry: nie dobrze działająca prawa szyba pasażera, połamana roleta, siłowniki od klapy do wymiany, nie podnosiła się szyba w klapie, lampy przód i tył do wymiany, uszkodzony czujnik od nivo z przodu chyba bo właściciel twierdził że to od lamp, nie było słychać pompki od nivo chyba że w e39 jej nie słychać bo w e61 tak więc nie wiem czy działało? Siedzenie kierowcy jak na ten przebieg dość mocno wysiedziany ale może wcześniej jeździł jakiś ciężki helmut :roll: reszta jak nowe :D uszczelka w drzwiach kierowcy do wymiany, prawdopodobnie malowany prawy błotnik i zderzak jeszcze znikające piksele znana bolączka. Tarcza lewa do wymiany biła okrutnie właściciel z krzywą tarczą jeździł 9 miesięcy :shock: tak więc nie wiem czy łożysko nie dostało też, brak korka na zbiorniczku. Nie działa nawigacja bo brak płyty ani tv.

Trzeba jednak przyznać że skrzynia pracowała perfekcyjnie tak jak trzeba silnik też ładnie pracował, co do przebiegu jest wydruk z końca 2013 z DEKRY tam było 164 tyś. a w 2017 jak go sprowadził to bodajże 182 tyś. tak więc chyba ma tyle co na liczniku. Te niektóre rzeczy to duperele ale jak dla mnie to trochę za dużo jak za te pieniądze, nie mam teraz zbytnio czasu żeby to wszystko poprawiać :cry:. To tyle

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze niewielkie bo sobie posprawdzałem co ile kosztuje do e 39 ale niesmak pozostaje :cry: Na zdjęciach wygląda faktycznie ładnie w rzeczywistości troszkę gorzej ale nie tak źle. Właściciel jest kierowcą tira i nie ma czasu na nią. Więc faktycznie 10 12 tyś to chyba max za nią w takim stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pojechałeś z tymi 10k..to dobrze wyposażony touring z m54b30 i jeżeli tylko takie pierdoły są, a silnik i skrzynia bez zastrzeżeń, to spokojnie 15k można za niego zapłacić, tylko pytanie czy właściciel zgodzi się na tyle.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial doczynienia z firmami z klasykagatunku.pl lub gieldaklasykow.pl? Widze , ze tam ceny sa znaczaco inne niz na allegro ale przynajmniej ze zdjec i opisow widac, ze stan aut tez ciekawe jak w realu?


Czy E39 teraz da sie w ogole kupic w stanie nie wymagajacym nakladu ogromu czasu i pieniedzy na naprawy mechaniczne i blacharskie bo rdza o takich latach pewnie szaleje? Czy taki samochod pojezdzi myslalem o zakupie jako trzeciego na weekendy czy wyjazdy czy takie auto nie zawiedzie jakie sa Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak nie chce Ci się szukać i naprawiać to pewnie na takich portalach warto poszukać, bo tam już wystawiają odszykowane z tego co widziałem, ale na 100% nie wiem, nie sprawdzałem żadnego z tych samochodów.


A na oto czy alle itp też można trafić dobre fury. Jak nie ma pół mln km, garażowany, lakier w oryginale tomożna trafić bez rdzy, a nawet jak się trafi lekko rudy we wrażliwych miejscach to da się spokojnie naprawić, nie ma dramatu jak w japońcach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś z tymi 10k..to dobrze wyposażony touring z m54b30 i jeżeli tylko takie pierdoły są, a silnik i skrzynia bez zastrzeżeń, to spokojnie 15k można za niego zapłacić, tylko pytanie czy właściciel zgodzi się na tyle.

No może z tymi 10 tyś to mnie poniosło :lol:

Do 17 tyś by zszedł ale nie niżej bo sam proponowałem 15 16 tyś :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce Ci się szukać i naprawiać to pewnie na takich portalach warto poszukać, bo tam już wystawiają odszykowane z tego co widziałem, ale na 100% nie wiem, nie sprawdzałem żadnego z tych samochodów.


A na oto czy alle itp też można trafić dobre fury. Jak nie ma pół mln km, garażowany, lakier w oryginale tomożna trafić bez rdzy, a nawet jak się trafi lekko rudy we wrażliwych miejscach to da się spokojnie naprawić, nie ma dramatu jak w japońcach.

 

Nowlasnie ostatnio rozmawialem z lakiernikiem to powiedzial, ze jak sa te ranty drzwi mocniej chwycone przez rude to jedyna opcja to wspawanie tam nowego kawalka blachy to juz grubsza robota i ingerencja w drzwinie wiem czy oni to tak zrobia zeby te drzwi byly ok? Ogladalem jakas e39 ostatnio to jedne drzwi mialamoco chwycone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z tymi poliftami - patrzę to roczniki 2001 lub 2002 mają często stare światła... a nie wszystkie powinny mieć nowe jako polifty? Przez nowe rozumiem z tyłu nie żółte ale te z białym na górze i z przodu białe kierunki?


np. tutaj polift i takie światła bym chciał jak coś:

https://sprzedajemy.pl/bmw-e39-530d-polift-193km-m-pakiet-kozienice-2-6bea9f-nr51525792


a stare np. tutaj a rocznik 2001:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-sprzedam-bmw-e39-530i-ID6z7aYc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokiftowe lampy przód nie mają pomarańczowego plastiku zewn tylko w środku i inaczej wyglądają. Są przezroczyste bez tych zalaman. Przedlift jak i polift mogą mieć kierunki białe jak i pomarańczowe. Polift tył jest na ledach. Ale kierunki mogą być białe i pomarańczowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli w vin nie ma zapisu o białych kierunkowskazach to są pomarańczowe, jak oczywiście nikt ich nie zmienił.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na E39 zwyklych lampach z tylu do tego z przodu tez zolte kierunki wyglada juz strasznie staro i biednie, a polift z bialymi kierunkami z tylu juz duzo lepiej (i jakos tak swiezej) dziwne, ze taka mala zmiana , a jedno auto bym chcial a drugie wcale:D


dzieki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.