Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Taa... znawcy.. nie raz się nabierałem sam osobiście na "ładne fotki".

Była wystawiona i za 16k to dzwonili, że "opuszczasz pan jeszcze tysiąc i zabieram''.

Cisnienia nie mam, dziś zrobiłem tym wozem 1100 km i jeździ się cacy.

i powtorze się raz jeszcze, to nie jest samochód dla Was, proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem rozgoryczenie kolegi ale trzeba pogodzić się z faktami :

- kasa którą włożyłeś w auto nie zwróci się

- w tym kraju auta z nalotem ponad 300 tys km są praktycznie niesprzedawalne

- 728i raczej pożądanym klasykiem nie jest więc będą dzwonić buraki szukające oszczędności :|

"Dobry Boże, co się dzieje z tym światem? Popatrz tu z nieba i przypierd.l granatem."


Alpina B10 V8 4,6

E61 Edition Sport - rodzinne kombi


E39 530i 2002r - moja pierwsza miłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem rozgoryczenie kolegi ale trzeba pogodzić się z faktami :

- kasa którą włożyłeś w auto nie zwróci się

- w tym kraju auta z nalotem ponad 300 tys km są praktycznie niesprzedawalne

- 728i raczej pożądanym klasykiem nie jest więc będą dzwonić buraki szukające oszczędności :|

 

Uwierz mi, że nie ma u mnie czegoś takiego jak "rozgoryczenie".

Po prostu nie rozumiem sytuacji kiedy nie sprzedaję kibla tylko mocno doinwestowany wóz (nie oczekuję zwrotu włożonych pieniędzy), bezwypadkowy, gdzie nie podjadę to się jarają, robią sobie zdjęcia i proponują zamiany ale nic..

Dziś podjeżdżam pod serwis i widzę typa co kupił 740i z `99, nie wziął ode mnie 728i za 18k bo drogo bo coś tam, ok..

... pojechał, kupił, niby stan idealny, wszystko działa, wszystko cacy, ładna felga, chromy itd., dał 13k.

Poprosił o wyliczenie roboty ponieważ samochód krótko po zakupie odmówił posłuszeństwa, zaczął kopcić i głośno stukać.

Rachunek: 14k i załamka.. i teraz albo ''chłop'' będzie rzeźbił u jakiegoś barana albo samochód będzie stał pod domem.

 

Piszesz, że auto powyżej 300 tys km się nie sprzedaje? buhahahaa! Dobre. Pokaż mi, które przywiezione z zachodu powyżej 10 lat ma mniej ?

 

i tu się zgodzę, dzwonią właśnie buraki szukające oszczędności na wszystkim. Jeden mi zaproponował że da mi 13k i żebym sobie zabrał felgi bo on przyjedzie ze swoimi... :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Uwierz mi, że nie ma u mnie czegoś takiego jak "rozgoryczenie".

 

 

Piszesz, że auto powyżej 300 tys km się nie sprzedaje? buhahahaa! Dobre. Pokaż mi, które przywiezione z zachodu powyżej 10 lat ma mniej ?

 

Mi się wydaje, że to co przedstawiasz na forum to jednak tak się nazywa.

 

Z tymi kilometrami to akurat źle trafiłeś, bo Sylwek ma dużo poniżej, ale w sumie alpina to ze wschodu przypłynęła :mrgreen:

 

Mi sie udało trafić 520 z nalotem 136tys, teraz 525 z 245 tys.. wiec niestety nie mogę potwierdzić.

 

Ale brnąc dalej w Twoją logikę, to Twoja w takim razie ile ma teraz realnie, skoro na starcie już miała 300? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś bajkopisarz i coś jest nie tak jak administracja już mu jedno konto wykasowala. Ciekawe czemu bo też nie napisał.. I te teksty że to auto nie dla was... Jak by 20 tys to był majątek życia :mrgreen:

 

wcale nie ''wykasowała mi konta'' tylko sam o to poprosiłem... i tu się z Tobą zgodzę, ludzie się zachowują jakby 20k to był majatek zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się do tematu jesli można

planuje zakup, myślałem o czymś takim:

http://allegro.pl/bmw-530d-gwar-przebiegu-aspen-schnitzer-oplaty-i6962185736.html

albo takim:

http://allegro.pl/bmw-530d-193km-z-niemiec-full-opcja-oplacony-i6953958310.html#thumb/1

 

prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Schnitzerowi ktoś fele zakosił po drodze, a radomiak na moje oko walony przodem.

 

Przed wyjazdem lepiej zdobądź VIN i możesz historię sprawdzić w bimmer-check.com. Oba stoją u handlarzy, więc przez telefon możesz się dużo nie dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego ''leemurka'' spod Radomia nie wolno kupować aut.. mnie aż dziw bierze, ze on w ogole jeszcze cokolwiek sprzedaje!

Chlopaczek skupuje w miare wygladajace szroty, czysci je plakiem wszędzie... czy to skóra czy silnik wszędzie jest położony plak.

Zawsze jest jakas lipa, zawsze.

Piszę to swiadomie i moglbym stanac do konfrontacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam odpowiedzi na pytanie czy warto dopłacać i szukać polifta z silnikiem 2,5 badz 3,0 (dopłata w roznicy do,przedlifta to jakies 6 tys) czy mozna spokojnie szukac przedlifta 2,8 ? Chodzi mi czy przedlift ma jakies problemy ktore zostaly potem usuniete? Zakładam ze w przyszłości na wartosci straci mniej polift.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zostało coś poprawione? Jeśli chodzi o silniki to mają większą moc i mniejszą trwałość, większa ilość czujników, niektórzy mówią, że polift ma gorszą blachę.

Na pewno system ABS jest poprawiony ale też sterowniki padają. Ale to nie duży koszt regeneracji w porządnej firmie i zapominasz o usterce.

Zwykle polift ma lepsze wyposażenie, ładniejszy wygląd (lampy, listwy zderzaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten sznycel ma ciekawy dopisek w treści jak na kopciucha:

Dobry silnik do montażu instalacji gazowej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem najważniejsze to, żeby nie była bita, kręcona, zwieśtuningowana, przejarana, ani zdrutowana na najtańszych częściach, jak jeszcze nie ma za dużo rdzy, to resztę da się zrobić i doprowadzić do ładu :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, automat czy manual. Znajomy powiedział ze to sa bardzo udane skrzynie automatyczne, a jak sie popsuje to podobno 500zl i nowa skrzynia (w sensie uzywana chyba). W manualu podobno jest deumasa, która rowniez jest kosztowna.

 

Cale zycie stronilem od automatow, bo chodzily opinie ze jak cos nawali to koszty duże :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, automat czy manual. Znajomy powiedział ze to sa bardzo udane skrzynie automatyczne, a jak sie popsuje to podobno 500zl i nowa skrzynia (w sensie uzywana chyba). W manualu podobno jest deumasa, która rowniez jest kosztowna.

 

Cale zycie stronilem od automatow, bo chodzily opinie ze jak cos nawali to koszty duże :-\

Powiem Ci na moim przykładzie ze też szukałem na początku e39 tylko w manualnu, poźniej zacząłem patrzeć już wszystko i kupiłem e39 w automacie bo taka sie trafiła w miare ok. I nie załuje, nie zaryzykuje i nie powiem że teraz juz nie kupił bym manuala bo bym kupił ale ten automat działa naprawde w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no opis z gazem to standardowo "wytnij wklej" ściągają dużo E39, to mają jeden opis i tylko niuanse zmieniają, Vin też jest z 2.0L sedana :)

 

....... byłem pooglądać kilka sztuk, i te w Częstochowie też. W Radomiu jeszcze nie byłem, bo mam daleko, ale te co oglądałem to niestety nie zachęcają.

 

Wiem, ze samochód może mieć 100tyś i być wyeksploatowany i może mieć 400 tyś i wyglądać jak nowy, zależy od trybu użytkowania, wiem, też, że jak pośrednik kupuje go w Dojczach z jakąś tam ksiązką serwisowa, albo przebiegiem na fakturze, to potem tez może dać gwarancje przebiegu, bo takiego dostał, ale te co widziałem to na 200K nie wyglądały :( raczej na 3 razy tyle :(

 

nic szukam dalej.. .

zachęcająco wygląda to ogłoszenie z Krakowa, opis wydaje się uczciwy, zobaczymy. Niestety nie ma haka, a o to dla mnie ważne.

https://www.olx.pl/oferta/bmw-5-e39-530i-touring-2003r-taki-jakiego-szukasz-CID5-IDojKDi.html

ten nieźle wygląda, choć z Radomia :

http://allegro.pl/bmw-530d-193km-z-niemiec-full-opcja-oplacony-i6953958310.html#thumb/1

- kolor i tapicerka mi pasują, fotele bez elektryki nie przeszkadzają, brak drewna przełkne . . i tak sie wpatruje w te zdjęcia i nic nie widze do czego by sie przyczepić ...wiem, że jeszcze pewnie nie wiem gdzie patrzeć.

 

napiszcie co myślicie o tych dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niewiele widać na zdjęciach tej 530i a 530d raczej nie pochodzi z 2004r., ale fakt wygląda dobrze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już to pisałem i się powtórzę.. od tego gościa spod Radomia nie wolno kupować samochodów, fakt, wyglądają świetnie te auta, wyplakowane, że ja pie*dolę !!

Z resztą, kup BMW z takim opisem w takiej kwocie a później sam zobaczysz wrócisz na forum non stop pytając co i jak zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.