Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

Macie obaj rację - niemniej jednak zraziłem się mocno, bo skoro facet kantuje z przebiegiem, to kto wie, co jeszcze tam ukrył.

Na chwilę obecną faworytem jest ten z Częstochowy z linka w moim poprzednim poście - a że mam po niego kawałek, będę przed weekendem dzwonił i pytał o VIN itp.

 

Wysłane z komórki [za stodołą] przy użyciu LTE [sąsiada]

 

 

Kij wie czy kantuje, może tez dał sie zrobić w balona jakiemuś handlarzowi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie przemawiają do Mnie te ledy. Może te oryginalne w nowych autach ale nie w BMW :) Zdjecia słabe, auto wygląda na zmęczone.

Skąd jestes ? Mam do Wodzisława 15 km chcesz moge ją obadać ale cudów bym sie nie spodziewał.

Ważne ze niebieskie ledy w środku ale na płyn do sprysków juz brakło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał fantazję. Znaczek M5 na klapie, płetwa na dachu, jeszcze te ledy. A ta tapicerka wygląda dramatycznie, jak pokrowce w starym polonezie. Do tego niebieskie plastiki i chyba deska. Trzeba niezłego amatora, żeby to sprzedać, a w razie potrzeby dokupienia jakiejś części będzie to praktycznie niemożliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał fantazję. Znaczek M5 na klapie, płetwa na dachu, jeszcze te ledy. A ta tapicerka wygląda dramatycznie, jak pokrowce w starym polonezie. Do tego niebieskie plastiki i chyba deska. Trzeba niezłego amatora, żeby to sprzedać, a w razie potrzeby dokupienia jakiejś części będzie to praktycznie niemożliwe.

 

W tym kolorze niebieskim to ori wychodziły bodajże. A ze wygląda to niesmacznie... no cóz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiesz ze syn go meczy a nie facet:)

 

I tez 220tys przebiegu w 15letnim dieslu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kolorze niebieskim to ori wychodziły bodajże. A ze wygląda to niesmacznie... no cóz :wink:

 

No były fabryczne, widziałem też zielone. Ale nie zmienia to faktu, że estetyka jest dyskusyjna, a ewentualne dokupienie zniszczonej części będzie bardzo trudne, bo mało tego było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam zadbanej e39 w mpakiecie, ogolnie posiadam juz jedna e39 523i z 96 roku ale jest w marnym stanie technicznym zaniedbana przez poprzednich wlascicieli, mimo wszystko nie zrazilem sie i szukam czegos w co nie bede musial ciagle wkladac :-) w okolicy nie ma szalu w wyborze, na wekend planuje ogladnac dwa egzemplarze :

 

1: http://allegro.pl/bmw-523-m52tu-oryginalny-pelen-m-pakiet-z-nr-vin-i5926412144.html

2: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-e39-lift-wyposazony-z-niemiec-oryginal-m-pakiet-ID6yaR1w.html

 

co mysliscie ? Znam glowne bolaczki e39 przerobilem w swojej wiekszosc typowych problemow, ogladajac bede podpinal tez pod kompa zeby zerknac na inpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie po długiej nieobecnści na forum chyba ponad rok, ale zapowiadaję się zmiany.

 

Zamierzam zakupić bmw39 1999r. 528i touring w automacie. Auto ma przebieg około 270tkm, jest jednyny właściciel w DE w PL nikt więcej, auto przyjechało do PL 15 stycznia.

 

w związku z tym, że jeżdże E32, które będę sprzedawał, to obce jest mi e39 skok technologiczn spory.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie, oczywiście chodzi o motor i jaki pakier startowy widomo, że oleje i filtry pytanie co jeszcze wymienić by móc cieszyć się jazdą.

 

Zwracam się do Was bo kompletnie nie interesowałem się E39 aż do dzisiaj, kiedy chcę kupić.

 

Dzięki za odpowiedź i sorki jeśli spamuje, ale ciężko znaleźć przez tyle przewijających coś na temat 528i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam zadbanej e39 w mpakiecie, ogolnie posiadam juz jedna e39 523i z 96 roku ale jest w marnym stanie technicznym zaniedbana przez poprzednich wlascicieli, mimo wszystko nie zrazilem sie i szukam czegos w co nie bede musial ciagle wkladac :-) w okolicy nie ma szalu w wyborze, na wekend planuje ogladnac dwa egzemplarze :

 

1: http://allegro.pl/bmw-523-m52tu-oryginalny-pelen-m-pakiet-z-nr-vin-i5926412144.html

2: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-e39-lift-wyposazony-z-niemiec-oryginal-m-pakiet-ID6yaR1w.html

 

co mysliscie ? Znam glowne bolaczki e39 przerobilem w swojej wiekszosc typowych problemow, ogladajac bede podpinal tez pod kompa zeby zerknac na inpie

 

Wg mnie ta 520i ładniejsza i lepsza, poza znaczkiem który pasuje jak swini siodło.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze lepsza ale cena tez dosc spora, tez jestem zdania ze znaczek m tylko dla wersji m, wczesniej celowalem mpakt w dieslu ale ciezko w okolicy znalesc ponizej 20tys a nie bede jechal 5h ogladac samochod :-)

 

Wg mnie cena jest przecietna jak na poliftowe e39 z pełnym m-pakietem. Do tego w chodliwym kolorze, na ładnych felgach.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej czyli warto dac tyle jezeli stan bedzie adekwatny ? przebadam ja bo sam przerobilem w swojej chyba 90% typowych usterek +10% u znajomych :D

Jeszczey pytanko ktos jezdzil silnikiem 2.2 i ma porownanie do 2.5 ? bo przesiade sie teoretycznie do auta ze slabszym momentem, chociaz nie wiem ile km i momentu zostalo w moim 20letnim e39 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdziłem e46 z tymi silnikami, w tym 2,5 170 KM ponad 5 lat. Dla mnie różnica jest mała, na niskich obrotach tak do 3 tys obrotów 2 i pół litrówka jest troche mocniejsza. Potem róznice niemal niezauwazalne.

 

Ale jak sam mądrze stwierdziłes, nie wiadomo jaka jest dzisiejsza moc Twego silnika, wiec zdrowe 2,2 może okazac sie mocniejsze :) Sam musisz sie przejechac i ocenic.

Dla porównania przejedz sie jeszcze tymi dieslami które wkleiłes w temacie o e46, to bedziesz miał szersze porównanie.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeździłęm e39 w silniku 2.2 z 2002 roku w automacie

szczerze... byłem bardzo pozytywnie zaskoczony.

obecnie mam e38 728iA i uważam że te auta jeżdżą porównywalnie.

 

silniczek na vanosie, fajnie śmiga. Uważam że IDEALNY do jazdy po mieście i wg mnie vanos dużo zmienia w porównaniu z silnikami bez.

trasa wiadomo... zapas mocy mniejszy... ale w moim przypadku 85% miasto więc nie przeszkadza mi.

miałem wcześniej dwie e39 w dieslu 3.0

Diesle super moment i wiadomo jak turnbo dmuchnie to jest zabawa...

ale teraz będę już tylko benzyniaki kupywał. - ale to oczywiście kwestia indywidualna.

Co do 2.2 - praca super. Cichutko, równiutko... wiadomo R6 od BMW,.

polecam

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tez mam na vanosie i ładnie śmiga, jak kupowałem to przesiadałem się z 101km fabii i powiem szczerze że byłem zawiedziony mocą bo słabo szła do 2,5-3tys obr oczywiście okazały się padnięte czujniki wału/wałka ale to wyszło dopiero po kilku tyg jak przestała odpalać :-) Jutro cały dzień poświęcam na oglądnięcie dwóch aut, bardziej skupiam się jednak na tym e39 w mpakiecie bo zawsze taka chciałem, sercem skłaniam się jeszcze ku wersji 4.4 bo w okolicy widzę jest taka opcja: http://allegro.pl/bmw-540ia-m-pakiet-i5926949779.html co prawda wnętrzę drewno mi całkowicie nie leży ale to zawsze można okleić, pytanie tylko jak stan techniczny, stan "DOBRY" raczej nie wróży najlepiej chyba, że sprzedawca uczciwy, zazwyczaj jest igiełka a wady wychodzą dopiero przy oglądaniu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.