-
[E39] naprawa z oc sprawcy
Witam serdecznie w moje dość jeszcze nowe bo kupione w styczniu BMW e39 520i 2002r m-pakt w tył wjechał 2 dni temu koleś passatem, uszkodzenia to cały tylny zderzak m-pakt, delikatnie wgnieciona podłoga koła zapasowego, uszkodzona osłona wydechu, myślę ze wydech też swoje zarobił, załączam zdjęcie,(https://zapodaj.net/4f6d6164a8121.jpg.html) rzeczoznawca z ERGO HESTIA jeszcze się nie zjawił jednak pewny jestem, że ze względu na spore koszty części oryginalnych nie dostanę prawidłowej wyceny szkody, co byście radzili w takie sytuacji ? Szukać ASO które podejmie się naprawy(40km od miejsca zamieszkania jest Fiałkowski Autoryzowany serwis BMW) ale jak czytałem ASO nie zawsze chce się podjąć naprawy bezgotówkowej bo czasem ciężko wyciągnąć od TU pieniążki, ja chcę aby auto było zrobione na oryginalnych częściach m-pakt i doprowadzone do stanu przed kolizji, ewentualnie szukać dobrego zakładu blacharsko-lakierniczego ? (woj. Lubuskie gdyby ktoś mógł coś polecić)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
zakupione e39 w mpakiecie, zrobiłem nią dziś łącznie 400km jak narazie bardzo zadowolony, przebadana dość gruntownie, sprzedający sprawiał wrażenie uczciwego, bez problemu załatwił oględziny na podnośniku, zawieszenie przód i tył widać, że nie dawno robione, plus diagnostyka na stacji, amory ok 74%, rożnica w hamowaniu na kolach nie przekracza 5%, no i ręczny nawet trzyma z górki :D generalnie jak w ogłoszeniu stan bardzo dobry, wnętrze również nie sprawia wrażenia zużytego więc myślę, że przy przebiegu nie było nic grzebane, jedyny mankament jaki się trafił to dość spory odprysk na szybie i podgrzewanie siedzenia kierowcy po naciśnięciu się zaświeca i gaśnie, no ale nie jest to auto nowe :-) silniczek się ładnie sprawuje, 2.2 brzmi znacznie lepiej niż moje stare 523i, mocy myślę tez mi wystarczy :-)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
jak chcesz w miarę dynamicznie to szukałbym polifta 2.2 albo przed lift 2.5, moim zdaniem 150km to mało na taka budę
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
mówimy o wersji 520 polift 2.2 czy starszy model 2.0 150km ?
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
inpa skonfigurowana jutro mogę ruszać na łowy, ciekaw jestem miny sprzedawcy jak wyskoczę mu z podpięciem kabla :-)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
własnie i tu się kończy oszczędność niby wydasz parę groszy mniej na paliwo podczas użytkowania może wyjść dużo drożej, wszystko oczywiście jeszcze zależy od stanu bo ja cieszyłem się z 523i w lpg myśląc, że będzie tanio ale stan okazał się taki że w naprawach nadrabiała :-)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
też trafia w mój gust :-) no i 3.0 manual musi fajnie gonić, ale niestety aktualnie po za budżetem bo dodatkowo ok 2600zl opłaty a trzeba jeszcze policzyć ubezpieczenie i jakiś pakiet startowy typu olej-filtry
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Było było, po pierwsze padnięte czujniki po drugie lpg z reduktorem do 150km wiec siła rzeczy słabo szła a ja skusiłem się na okazje cenową i gadanie sprzedawcy, że duża masa i lata sprawiają takie wrażenie, ale doprowadziłem ja do stanu ze idzie bardzo ładnie, olej motul, nowy reduktor, ori czujniki i odejście ma prawidłowe :-) Wiem ze 4.4 swoje kosztuje dlatego mówie, że w jej stronę idzie serce ale jednak rozum wybierze zadbane 2.2 :-) tutaj znalazłem jeszcze taka opcję http://allegro.pl/bmw-530d-individual-m-pakiet-2003r-skory-xenon-i5937170554.html problem tylko ze mam do dyspozycji aktualnie ok 20tys wiec stargować bym mógł ale trzeba by jeszcze wysupłać na opłaty a przy 3l dość spora akcyza
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
Aktualnie tez mam na vanosie i ładnie śmiga, jak kupowałem to przesiadałem się z 101km fabii i powiem szczerze że byłem zawiedziony mocą bo słabo szła do 2,5-3tys obr oczywiście okazały się padnięte czujniki wału/wałka ale to wyszło dopiero po kilku tyg jak przestała odpalać :-) Jutro cały dzień poświęcam na oglądnięcie dwóch aut, bardziej skupiam się jednak na tym e39 w mpakiecie bo zawsze taka chciałem, sercem skłaniam się jeszcze ku wersji 4.4 bo w okolicy widzę jest taka opcja: http://allegro.pl/bmw-540ia-m-pakiet-i5926949779.html co prawda wnętrzę drewno mi całkowicie nie leży ale to zawsze można okleić, pytanie tylko jak stan techniczny, stan "DOBRY" raczej nie wróży najlepiej chyba, że sprzedawca uczciwy, zazwyczaj jest igiełka a wady wychodzą dopiero przy oglądaniu :-)
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
okej czyli warto dac tyle jezeli stan bedzie adekwatny ? przebadam ja bo sam przerobilem w swojej chyba 90% typowych usterek +10% u znajomych :D Jeszczey pytanko ktos jezdzil silnikiem 2.2 i ma porownanie do 2.5 ? bo przesiade sie teoretycznie do auta ze slabszym momentem, chociaz nie wiem ile km i momentu zostalo w moim 20letnim e39 :-)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
320d nr VIN: WBAAP71050PP04643
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
okej wiec odrzucam ja bo kawalek mam, do tej 320d mam 40km wiec smialo sie moge przejechac, jak sprawuje sie silnik 320d ? bo aktualnie jezdze 523i i 170km daje rade ale przydalo by sie wiecej, mam obawy ze 150km moze byc ciut malo dla mnie ewentualnie myslalem zeby chipa dac 180-190km
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330d-navi-skora-kubelki-kseno-m-pakiet-ID6yfnGX.html przy tej mam taka watpliwosc ze to 2001r a w autocetrum pisza ze silnik 204km jest od 2003r
-
PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE
wiadomo ze lepsza ale cena tez dosc spora, tez jestem zdania ze znaczek m tylko dla wersji m, wczesniej celowalem mpakt w dieslu ale ciezko w okolicy znalesc ponizej 20tys a nie bede jechal 5h ogladac samochod :-)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
szukam e39 w mpakiecie ale rozgladam sie tez w okolicy za e46, posiadam juz e39 523i 1: http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-320d-2003r-klimatronic-skora-grz-fotele-alu-pl-ID6yfXgW.html zdjecia wydaja mi sie byc podrasowane bo za bardzo sie swieci :-) 2. http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-330d-navi-skora-kubelki-kseno-m-pakiet-ID6yfnGX.html