Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Jakie pytanie taka odpowiedź :norty:


Napisz co umiesz sprawdzić, a do czego masz wątpliwości to może uda się coś doradzić.

Np czy masz inpę, czujnik lakieru i czy wiesz jak sprawdzić przebieg itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie pytanie taka odpowiedź :norty:


Napisz co umiesz sprawdzić, a do czego masz wątpliwości to może uda się coś doradzić.

Np czy masz inpę, czujnik lakieru i czy wiesz jak sprawdzić przebieg itp.

mam inpe czujnika nie mam przebieg wiem jak sprawdzic jak sprawdzic korekcje bledy w inpie wiem co oznaczaja poszczegolne wykresy a jesli chodzi np o czujnik to w ktorym miejscu sprawdzac lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eclipse10 dobra rada znajdź jakiegoś dobrego mechanika który z Tobą obejrzy auto a najlepiej zleć sprawdzenie w jakimś warsztacie, bo jak kupisz mine 530d to Ci nawet 10 tyś zł nie wystarczy zeby doprowadzić 530d automat do używalności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jesli chodzi np o czujnik to w ktorym miejscu sprawdzac lakier

Słupki, oczywiście również wewnątrz, wszystkie wnęki po otwarciu drzwi, podłoga bagażnika oraz komora silnika. Całą blachę też warto pomierzyć czy nie ma wszędzie kitu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda ciekawie, załatw zdjęcie pod maską.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma podesłać zdjęcie. Napisał że albo w week podeślę przy naturalnym oświetleniu pod chmurką albo dzis ale w garażu ale to nie wiem czy dobre oświetlenie będzie. Generalnie się zastanawiam czy szukać sprkwadznej świeżo czy takiej gdzie juz ktos pojeździl. W tym ogłoszeniu jest informacja że to oferta prywatna i nie handlarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się zastanawiam czy szukać sprkwadznej świeżo czy takiej gdzie juz ktos pojeździl.

Generalnie zasada jest taka, że polskie drogi niszczą samochody.

Ale jak to z "generalnymi zasadami", jak ktoś dba, to nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam od dłuższego czasu zadanej e39. Tą akurat mam w obserwowanych. Spadła troszkę z ceny. Podobno właściciel kupił inne auto i to chce sprzedać a nie "sprzedawac". Plusem bądź minusem jest instalacja lpg ale to już w zależności kto jak patrzy na oplaty/pakiet startowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi np o czujnik to w ktorym miejscu sprawdzac lakier

Słupki, oczywiście również wewnątrz, wszystkie wnęki po otwarciu drzwi, podłoga bagażnika oraz komora silnika. Całą blachę też warto pomierzyć czy nie ma wszędzie kitu.

Ok a tylko mi powiedz jeszcze na tym mierniku to im wiecej tym lepiej czy im mniej tym lepiej i przykładową wartość jakiegoś elementu mi podaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jesli chodzi np o czujnik to w ktorym miejscu sprawdzac lakier

Słupki, oczywiście również wewnątrz, wszystkie wnęki po otwarciu drzwi, podłoga bagażnika oraz komora silnika. Całą blachę też warto pomierzyć czy nie ma wszędzie kitu.

Ok a tylko mi powiedz jeszcze na tym mierniku to im wiecej tym lepiej czy im mniej tym lepiej i przykładową wartość jakiegoś elementu mi podaj.

Elementy zewnętrzne 110-160, wewnętrzne 70-100. Zdarzają się auta które mają grubość bliżej 200, ale nie spotkałem takiego e39, oczywiście może być mniej po mocnej polerce, więc do wszystkiego trzeba podchodzić z głową na karku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a może ktoś jest zainteresowany 530iA Touring rok 2001. Samochód gdzieś tu w temacie się już pojawiał po czym został przeze mnie zakupiony.Być może kolega maniek21112 będzie się w stanie coś więcej o tym samochodzie wypowiedzieć ;)

Moją gabaryne zakupiłem pod koniec lipca po czym większość rzeczy plus kilka dodatkowych których było trzeba ogarnąć przy tym egzemplarzu zostało wykonane. Samochód robiłem pod siebie bo miałem go zabrać ze sobą za granicę co też uczyniłem.Niestety pech chciał że pojawił się problem ze skrzynią biegów.Najprawdopodobniej zabieg wymiany oleju jak i filtra w skrzyni biegów zamiast poprawić żywotność sprawił że wysypał się wsteczny bieg(wysypany kosz).Chciałem to zregenerować w tutejszych warsztatach lecz cenę jaką sobie krzyczą za taką usługę tu w Holandii jest nie do przebolenia więc dałem sobie spokój i postanowiłem że być może lepiej będzie odsprzedać ten samochód komuś kto ogarnie sobie ten problem w Polsce. W samochód od lipca do dnia dzisiejszego wpompowałem naprawdę kilka tysięcy złotych i w dalszym ciągu nie jest to tak zwana perełka ale myślę że jest warta uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, miałem okazję ten egzemplarz sprawdzać, gdy miałem z nim styczność to zdecydowanie miał potencjał, wymagał zadbania o trochę szczegółów. Pechowo wyszło ze skrzynią, ale zdecydowanie nie łączyłbym tego problemu z wymianą oleju. Załóż wątek w dziale o sprzedaży i opisz co dokładnie zrobiłeś, wrzuć tu ewentualnie link do niego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Od jakiegoś czasu szukam swojego wymarzonego e39, przesiadka z e36 :D muszę przyznać ze jak kupowałem kilka lat temu swoje e36 nie miałem zielonego pojęcia o tym aucie, pojechałem, obejrzałem i kupiłem bo mi się spodobało ( wiem to było bardzo lekkomyślne ) ale udało mi się trafić na super egzemplarz, nie miałem z nim żadnych problemów, wymiany tylko eksploatacyjne :)

Sporo siedzę na forum i na grupach i czytam na jakie ludzie miny trafiają przy kupnie bmw, jak mam być szczery to strasznie się boje zakupu, szczególnie że się słabo znam na mechanice.

Mam prośbę do bardziej doświadczonych posiadaczy bmw o rade, albo porady o co pytać albo co dokładnie sprawdzić i czy się w ogóle opłaca jechać po to auto, mam 450km do niego, wiec jest kawałek :)

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą pomoc.


https://www.olx.pl/oferta/bmw525-oryginalny-lakier-przebieg-i-wlasciciel-CID5-IDxGci2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie widać nic niepokojącego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może lepiej pojedź, sprawdź w jakim stanie fura jest faktycznie, dopiero po oględzinach zadaj sobie pytanie, czy cena odpowiada stanowi faktycznemu i jak się ma do innych E39 dostępnych w podobnych cenach na rynku? I po oględzinach jak będziesz miał argumenty zawsze można coś próbować negocjować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.