Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

W opisie nie ma nivo ale dostalem VIN i nivo niestety jest. Dziwi mnie natomiast, że z VIN nie wychodzi shadow-line. Może po postu kryje się ta opcja pod Edition Lifestyle.Oczywiscie podobno wszystko technicznie jest w porządku.

Ciagle waham się czy jechac ze względu na:

-nivo

-sport zawieszenie (ceny amorów)

Touringi Edition Lifestyle w standardzie mają shadow,zawias m-tech+nivo,sportsitze,sport kiera itp. (tylko nie wiem,czemu w ogłoszeniu jest napisane że to E.Sport).

A zawieszenie-tak,jak kolega powyżej pisał-nie jest tak przerażająco drogie. Utrata komfortu jest niewielka,ale b.dużo zyskuje się na prowadzeniu-będziesz zadowolony.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro juz na bank nie pojadę ale jeszcze w czwartek mogę. Proszę zatem o opinie o tym dpf oraz pomoc w podjęciu decyzji, bez odpowiedzialności ;), uwzględniając zalety (sa oczywiste) i wady:

- przebieg ponad 200tkm

- malowane drzwi lewe

- dpf

- slady rdzy na tylnej klapie

- 3 kluczyki zamiast 4 ;)

- cena na gotowo ok 19000 (auto)+500 (tablice 5 dniowe)+350 (koszt powrotu Poczdam-Warszawa)+ok 2500 (opłaty jak się uda przykombinować)+rejestracja ok 300= 22650zł jak gładko pójdzie

Niby u nas da się taniej choc to też nie jakiś kosmos cenowy.

Nikogo nie chce tu nekac doradztwem ale nigdy chyba nie miałem takiego dylematu bo nigdy też nie musiałem wywalac całej kasy na auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jutro juz na bank nie pojadę ale jeszcze w czwartek mogę. Proszę zatem o opinie o tym dpf oraz pomoc w podjęciu decyzji, bez odpowiedzialności ;), uwzględniając zalety (sa oczywiste) i wady:

- przebieg ponad 200tkm

- malowane drzwi lewe

- dpf

- slady rdzy na tylnej klapie

- 3 kluczyki zamiast 4 ;)

- cena na gotowo ok 19000 (auto)+500 (tablice 5 dniowe)+350 (koszt powrotu Poczdam-Warszawa)+ok 2500 (opłaty jak się uda przykombinować)+rejestracja ok 300= 22650zł jak gładko pójdzie

Niby u nas da się taniej choc to też nie jakiś kosmos cenowy.

Nikogo nie chce tu nekac doradztwem ale nigdy chyba nie miałem takiego dylematu bo nigdy też nie musiałem wywalac całej kasy na auto ;)

kolego uwierz mi naprawdę, że ten przebieg nie jest wadą i jest jak najbardziej zaletą, bo gwarantuję Ci, że auta z mniejszym przebiegiem, który jest prawdziwy po prostu nie znajdziesz - chyba, że w niemczech za kosmiczną cenę co może być wyjątkiem. U mnie auto stało łącznie prawie dwa lata i jeżdżę raczej mało, a mam 240 Tysięcy - to co ma ta beemka wstawiona przez ciebie to jest nic. E39 z takim przebiegiem jak ma ta to możesz ze świeczką szukać, jeszcze w takiej kasie, która uważam, że nie jest duża. Malowane drzwi to też pikuś, każde 12 letnie auto miało coś robione i nie wierzę, że nie. Ślady rdzy też mam na klapie i to też żadna wada nie jest, a raczej bolączka tego modelu. 3 kluczyki też bym się nie przejmował, tak naprawdę po co ci te 3 kluczyki czy tam 4? Przecież chyba kluczy nikomu nie rozdajesz :) Nawet jakbyś miał zapłacić 25 Tysięcy a jeśli auto jest w naprawdę dobrym stanie to warto tyle zapłacić niż szukać u nas perły za 15 tysięcy z przebiegiem 186, który tak naprawdę przekroczy/przekroczył 300 Tysięcy zajechanym do tego, z rozbieranym całym przodem i wspawaną ćwiartką. A jak chcesz jakieś konkretniejsze info szczególnie o tym egzemplarzu to wstaw temat do odpowiedniego działu z vinem, to może ktoś Ci coś podpowie, bo czasami po zdjęciach niektórzy są w stanie zauważyć pewne rzeczy, a w tamten dział podejrzewam, że więcej osób wchodzi. Co do tego filtra dpf to jego oryginalnie nie ma w e39, ktoś musiał go po prostu włożyć, więc skoro ktoś go włożył i oryginalnie go nie było to jestem prawie pewien, że można się go po prostu pozbyć, a jakby się nie dało to z tego co słyszałem to wystarczy go raz na jakiś czas przepalić (trochę pocisnąć na trasie) Ja nie chcę Cie namawiać na cokolwiek, bo to Ty będziesz jeździł tym autem i to tylko i wyłącznie Twoja decyzja, ale gdybym ja miał teraz pieniądze na samochód i nie miałbym swojej e39 to na pewno kupiłbym sobie to czym jeżdżę teraz, tylko szukałbym opcji z komfortowymi fotelami :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o taka opinie mi chodzilo. Taki kop w jedna lub druga. Sprobuje potem z tym vinem. Jakby co to gx78403, jesli nie podawalem. Na fotach raczej nie widac niezgodnosci z wersja ale juz roznice odcieni listwa-drzwi widac. Co do kluczykow to troche zartowalem ale: a. Lubie miec wszystko jak w oryginale. B. Ta mala pchelke bralem na wakacje do portfela na wypadek zgubienia glownego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tym egzemplarzu? Zna ktoś albo oglądał na żywo? Początkowo cena była ok. 19 tys. teraz tyle.

 

http://allegro.pl/piekne-bmw-540i-286km-v8-manual-1998r-gaz-i3930020379.html

 

Jakość zdjęć fatalna, wiem. Kierownica poliftowa, przednie lampy zmienione, diody do usunięcia na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przynajmniej wiesz,że akurat te drzwi były malowane i że w serwisie,a nie w szopie. Owszem-w kraju znajdziesz tańsze auta,ale..skarbonki bez dna.

Jeżeli to jest Lifestyle,to wygląd zewnętrzny i wyposażenie się zgadza.

Akurat jestem zwolennikiem sedana,ale gdybym poszukiwał turasa,to jechałbym po to auto.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ten temat od dobrych 8 stron i nasuwa mi się pytanie: czy nie potraficie umieszczać tych linków w dziale "Co sądzisz o tym BMW z ogłoszenia?". Do tego celu on powstał. A ten temat ma DORADZAĆ w wyborze E39 jako takiej, a nie spawać 3 strony postów na temat jednego konkretnego auta. Amen.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam ten temat od dobrych 8 stron i nasuwa mi się pytanie: czy nie potraficie umieszczać tych linków w dziale "Co sądzisz o tym BMW z ogłoszenia?". Do tego celu on powstał. A ten temat ma DORADZAĆ w wyborze E39 jako takiej, a nie spawać 3 strony postów na temat jednego konkretnego auta. Amen.

bo w większości nie wiedzą do czego jest ten dział i nie mają vinu, a dzwonić po vin nikomu się nie chce :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to przeoczyłem tamten temat, sorry. Dokonczę tylko szybku tutaj ;) i powiem, że nie pojechałem po to 525d z 2 powodów czyli zmian organizacyjnych w firmie oraz braku 700eur, których otrzymania byłem pewien. Jak widać niczego nie mozna być pewnym. Szukam dalej i wkleję link do własciwego tematu, tymczasem dzięki wszystkim, którzy doradzali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem oglądać ten egzemplarz http://allegro.pl/bmw-e39-528-2-8-full-opcja-i3940470185.html prawie pod granice (360 w jedna stronę). Sprzedawca klubowicz, więc zdecydowałem się pojechać taki kawałek drogi. Powiem tak, technicznie oprócz vanosa który się już odzwywał (silnik,skrzynia,zawiecha) ok, części z wysokich półek, faktury na nie itd, ale blacharka tragedia, mianowicie maska i błotniki szpachel, laik gołym okiem zauważył by to, tylny prawy błotnik klepany,fala na rancie, po odsłonięciu dywanu widać ślady młotka,na reszcie elementów widać babolki w lakierze,źle dopolerowany, przy rantach odchodzi lakier, rdza na tylnej klapie (do zaprawki), poprzecierane tylne ranty, środek do kompletnego prania (brudny),przednia szyba wymieniana. Sprzedawca wiedział ile czeka mnie drogi i powiedział mi tylko o rdzy na tylnej klapie i o brudnej skórze, choć wiedział bardzo dobrze np o klepanym błotniku (sam przyznał podczas oględzin,że wie). Rozumiem, że to 1998 rok, ale za 17 tys w takim stanie, to mocno wygórowana cena. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego współczuję Ci wycieczki. Jak widać nawet na forum zdarzają się "wały". Tylko nie rozumiem dlaczego nie powiedział sprzedający wcześniej co jest z blachą, przecież wiadomo, że jak ktoś jedzie przeszło pół Polski oglądać samochód to warto powiedzieć prawdę. Może myślał, że skoro tak daleko jedziesz to weźmiesz, aby na pusto nie wracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem na forum. Rozglądam się wstępnie za kupnem bmw e39. Nie mam ciśnienia czasowego. Nie planuję pokonywać dużych odległości, więc nie nastawiam się ani na diesla ani benzynę. znalazłem takie ogłoszenie http://allegro.pl/bmw-530d-e39-manual-shadowline-e60-f10-e46-e36-e38-i3954359096.html. Co sądzicie ? ile ewentualnie trzeba włożyć w naprawę i kupno nowych części. czy w ogóle warto sobie zawracać głowę tymi autami w cenie do 12 000zl. Pozdrawiam i liczę na pomocne opinie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego współczuję Ci wycieczki. Jak widać nawet na forum zdarzają się "wały". Tylko nie rozumiem dlaczego nie powiedział sprzedający wcześniej co jest z blachą, przecież wiadomo, że jak ktoś jedzie przeszło pół Polski oglądać samochód to warto powiedzieć prawdę. Może myślał, że skoro tak daleko jedziesz to weźmiesz, aby na pusto nie wracać.

 

Fakt, trochę się wkurzyłem, 700+km na próżno... szukam już długo, ale nic nie mogę znaleźć :( do 20 k szukam, ale już wliczając gaz i opłaty. Ta sztuka jest piękna, ale droga http://allegro.pl/bmw-528i-individual-navi-xenony-skory-full-i3938300352.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że powinienem w takiej cenie (do 12 000) celować w jednostke benzynowa 523 lub 528. Teraz mam pytanie co oznacza stan przyzwoity? To znaczy jakie usterki/uszkodzenia są do zaakceptowania a co kompletnie eliminuje taki samochód?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan przyzwoity to auto, ktorym mozna jezdzic itp. Np jakis lekko przytarty zderzak, jakies ryski lakieru, i duperele do zrobienia. Jakis lacznik stabilizarota itp. Nawet jak amortyzator bedzie slaby to mozna jakos np. miesiac przejezdzic i pozniej zrobic. Nie raz za 12k trafisz cos lepszego niz za 17k jak to kolega weider91 pojechal ogladac "lalke" za kupe kasy, ktora okazala sie ulepem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że powinienem w takiej cenie (do 12 000) celować w jednostke benzynowa 523 lub 528. Teraz mam pytanie co oznacza stan przyzwoity? To znaczy jakie usterki/uszkodzenia są do zaakceptowania a co kompletnie eliminuje taki samochód?

 

Poszukaj za granicą, za równowartość tej kwoty coś ciekawego możesz znaleźć, również model 530d tyle, że z większym (niż polskie licznikowe :norty: ) ale za to realnym przebiegiem. Tylko dojdą Ci opłaty ale myślę, że i tak to lepsza opcja. Na forum masz multum informacji o usterkach tych aut oraz co ile mniej więcej kosztuje, jakie usterki są normalne a jakie kosztowne i nieopłacalne w naprawie, itp. Jak trafisz coś co Cię konkretnie zainteresuje to ogarniaj nr VIN a zapytania umieszczaj tu: viewforum.php?f=44. Bo tu się już powoli kopia tego tematu tworzy :mad2: :mad2:

http://s25.postimg.org/fhz6cbo73/podpis_forum.jpg


Mieszkasz w Holandii? Zajrzyj tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=168&t=208939 Mój Individual >>klik<<

Zamienię 2szt BBS RS 700 8,5Jx18 za 2szt BBS RS 701 10Jx18, bądź deal na 19" ACS Type III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Znalazłem przypadkiem ogloszenie - wyprzedaż samochodów od Prezydenta ;)

 

http://www.komunikaty.pl/komunikaty/p/Ruchomo%C5%9Bci/4969348/ogloszenie+o+zbyciu+zbednych+skladnikow+majatk#

 

 

numer identy marka/ numer rejestra poje rok produ okres eksploatacji pojazdu stan licznika rodzaj silnika numer  cena wywo

fikacyjny model pojazdu cyjny mność silnika kcji VIN ławcza

1 BMW  WI  2494 ccm 2002 r. 02.01.2003 - 13.11.2013 235 830 km benzynowy WBADT 15 700,00 zł

525i 67071 310X

0GN79298

2 BMW  WI  2494 ccm 2002 r. 02.01.2003 - 14.11.2013 243 226 km benzynowy WBADT 16 700,00 zł

525i 67070 3104

0GN79295

3 BMW  WI  2793 ccm 2000 r. 29.05.2000 - 14.11.2013 248 434 km benzynowy WBADM 12 200,00 zł

528i 1720 5100

YGS06792

4 BMW  WI  2793 ccm 2000 r. 29.05.2000 - 13.11.2013 311 236 km benzynowy WBADM 11 000,00 zł

528i 1718 5101

YGS06722

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.