Skocz do zawartości

E60 530d Kopci


530dizel

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi co będzie się dziać, jak będzie pracować nie zaadaptowana nowa przepływka?

pytam bo jakieś 5tys km temu wymieniłem u siebie przepływkę, a o tym że trzeba zrobić adaptację nawet nie wiedziałem.. :duh:

i jeszcze jedno..

Z tego co wiem u mnie nie był wymieniany, a może i nawet nie był czyszczony EGR.. Auto ma ponad 200kkm.

jak na auto może wpływać zasyfiony EGR ?

jakie będą objawy?

no i jakie mogą być korzyści po jego wyczyszczeniu?

 

Twoja przepływka pewnie już się zaadoptowała sama, jednakże trzeba by podpiąć pod komputer i sprawdzić jak pracuje, teoria mówi o tym że po każdym odpięciu trzeba zaadoptować jednakże jest grupa usilnie mówiących że nie trzeba że sama się zaadoptuje. Powiem tak, ja jestem zwolennikiem zaadoptowania bo wtedy mam pewność że wartości od nowa się zapiszą i na pewno będzie przepływomierz pracował i wskazywał prawidłowo. Natomiast bez adaptacji czasami do komputera wysyłane jest przekłamanie które może zwierzyć spalanie mimo iż wszystko jest w normie.

Co do EGR to po pierwsze nie równa praca, dymienie, może też pojawić się kiepska praca skrzyni automatycznej ze względu na przekłamania spalania (przeciąganie biegów, nie redukowanie dobrze biegów lub długie redukowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

hehe mialem ostatnio ten sam problem :-) dymil jak glupi a w srodu masakra tak smierdzialo spalinami no i okazalo sie ze kolektor pekl, wymienilem i jest ok:-)) a;e przy okazji wymienilem tez filterek ten maly obok filtra powietrza( nie wiem jak fachowo sie nazywa) bo byl juz na maxa zawalony, i szczerze maskrycznie duzo daje ten filterk..

 

sam wymieniales? tez sie do tego przymierzam, tylko nie wiem czy trzeba wyciagac obudowe filtra powietrza, czy obejdzie sie bez tego?

no i jak ze srubami przy kolektorze -kreca sie w miare ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe mialem ostatnio ten sam problem :-) dymil jak glupi a w srodu masakra tak smierdzialo spalinami no i okazalo sie ze kolektor pekl, wymienilem i jest ok:-)) a;e przy okazji wymienilem tez filterek ten maly obok filtra powietrza( nie wiem jak fachowo sie nazywa) bo byl juz na maxa zawalony, i szczerze maskrycznie duzo daje ten filterk..

 

sam wymieniales? tez sie do tego przymierzam, tylko nie wiem czy trzeba wyciagac obudowe filtra powietrza, czy obejdzie sie bez tego?

no i jak ze srubami przy kolektorze -kreca sie w miare ok?

 

Na pewno mówisz o kolektorze wydechowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie , jesli po rozkodowaniu VIN-u nie ma informacji o posiadaniu FILTRA CZASTEK STALYCh to znaczy ze go nie ma w aucie?

 

BMW e61 3.0 xd 2005r

W tym roczniku na 99,9% jest na pokladzie.Koncowki wydechu masz zagiete do dolu czy proste?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie czyszczenia EGR próbował juz ktos ten srodek http://allegro.pl/czyszczenie-zaworow-egr-turbo-cleaner-valvoline-i2159043383.html bo chce wyczyscic egr i mysle nad czyms takim.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie czyszczenia EGR próbował juz ktos ten srodek http://allegro.pl/czyszczenie-zaworow-egr-turbo-cleaner-valvoline-i2159043383.html bo chce wyczyscic egr i mysle nad czyms takim.

 

kolego, ale, że jak to się stosuje?

 

ja kiedyś pokusiłem się o wykręcenie EGR i przeczyściłem go benzyną ekstrakcyjną, był nieźle zapieczony sadzą, więc szczoteczka do zębów "must have" :)

 

a wczoraj kolega szatynwroc wyłączył/ograniczył mi go programowo, więc mam nadzieję, że nie będzie mi już brudził kolektora dolotowego :)

 

swoją drogą to ja bym się bał jakichś "wynalazków" dodawać/dolewać gdziekolwiek.

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zadna dolewka ani nic w tym stylu,odkrecasz egr i zamiast benzyny ekstrakcyjnej do czyszczenia uzywasz tego,słyszałem pare opini na temat tego produktu i myslałem ze moze ktos z forumowiczów uzywał tego.

A co miałes na mysli piszac za ,,kolega szatynwroc wyłączył/ograniczył mi go programowo'' jest jakis patent na ograniczenie tego syfu w egr ??

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zadna dolewka ani nic w tym stylu,odkrecasz egr i zamiast benzyny ekstrakcyjnej do czyszczenia uzywasz tego,słyszałem pare opini na temat tego produktu i myslałem ze moze ktos z forumowiczów uzywał tego.

A co miałes na mysli piszac za ,,kolega szatynwroc wyłączył/ograniczył mi go programowo'' jest jakis patent na ograniczenie tego syfu w egr ??

 

Aha to git, myslalem, ze to jakis czarodziejski wynalazek do "dolewania" :)

 

Mozna zwiekszyc dawke powietrza zamiast spalin, czyli zmienic charakterystyke pracy zaworu EGR. Szczegolow niestety nie znam, chyba DISem to szatyn robil. Poszukaj na forum pod haslem EGR, byla chyba jakas dyskusja niedawno na ten temat.

Edytowane przez bart80PL

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jestem zwolennikiem zadnych ulepszaczy,bo dla mnie to juz profanacja:)A co do tego co piszesz to musze poczytac,bo powiem ci zainteresowała mnie ta sprawa.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wyeliminowalem:

- wyrzucanie sadzy po odpaleniu: sterownik świec

- czarny bąk przy dodaniu mocno gazu: uszkodzony przepływomierz

- ograniczenie spalin w dolocie: korekta EGR

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie działania EGR polega na przyblokowaniu dopuszczania spalin do kolektora dolotowego. Ustawia się większą dawkę świeżego powietrza przez co EGR zostaje zablokowany. Nadal on pracuje w przypadku niedogrzanego silnika ale jak auto ma temperaturę optymalna to nie dopuszcza spalin. Ci którym blokowałem programowo EGR mówili mi że po zablokowaniu " czarne bąki" przy szybkim przyspieszaniu lub nagłym dodaniu gazu znikają. A kolega szymon-o (E46) który całkowicie odciął EGR (mechanicznie) i wyskakiwał mu błąd silnika po tym zabiegu powiedział mi ze błąd na liczniku już mu nie wyskakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjj szkoda ze nie mieszkam blizej.....to wpadłbym po pomoc.

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alpy Francuzkie się wybieram w Marcu :D

Nie chciała góra do Mahometa to musiał Mahomet do góry :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W alpy Francuzkie się wybieram w Marcu :D

Nie chciała góra do Mahometa to musiał Mahomet do góry :P

Hmmm w sumie by mi pasowalo,tylko w marcu smigam na urlop do Brazylii:)na dwa tygodnie

Sprzedam bmw e36 http://tablica.pl/oferta/bmw-318i-e36-CID5-ID4w39t.html?action=show&id=66505631


...nawet gdy rodzinie twej łzy do oczu się cisną,przenigdy nie współpracuj z pi.......ą policja.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tylko na tydzień pośmigać na desce :-)

 

Konrad pamiętaj... tylko narty! jak można dać sobie przywiązać obie nogi do jednej dechy!! :norty:

 

btw. mam zaje***** film dla Ciebie: The Art of Flight (snowboard)

 

jak wrócę z nart, to przypomnij mi, żebym przy okazji Ci go przegrał :)

 

już tylko godziny dzielą mnie od białego szaleństwa yuppppiiiiiiiiiiiiii

 

pozdroooo!

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.