Skocz do zawartości

316i Nieważny przegląd, LPG bez licencji... Co robic??


chmielman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dośc niewygodną sytuację ponieważ ROK TEMU kupiłem od chama ze wsi BMW i po jakimś czasie zaczęło się wszystko w nim sypac :| m.in. wysprzęglik padł (albo to wina przewodu idącego od pompki), dziura w tłumiku wielkości melona no i LPG bez licencji (właściciel twierdził że instalacja była legalna ale zgubił na nią papiery) i przez to nie ma jej wbitej w dowód. :| Dodatkowo przegląd miałem ważny do 15 marca 2011 i ze względu na brak kasy po prostu tego nie zrobiłem. Mija już miesiąc od końca ważności tego przeglądu. Dodatkowo nie jest jeszcze na mnie przerejestrowany. Raczej go teraz nie przerejestruje jeżeli nie mam ważnego przeglądu a w diagnostyce nie ma mowy żeby mi zrobili jeżeli jest w takim stanie... :| Tak samo nie wiem co mam robic z tym gazem... Samochód stoi pod blokiem bo nie dośc że nie mam podstaw prawnych żebym nim ruszyc to jeszcze stan techniczny na to nie pozwala. To mój pierwszy samochód i niestety byłem głupi bo nie miałem wtedy zielonego pojęcia o motoryzacji przy zakupie tego czegoś. Najlepsze jest to że poprzedni właściciel miał ważny przegląd przy takim stanie technicznym samochodu... Nie wspominając już o gazie. CO ROBIC??? :mad2: Chętnie bym go wy*e%ał w jakiś dół i podpalił dla świętego spokoju ale w sumie szkoda bo z wierzchu ładnie wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emir kolega napisał że nie miał kasy na przegląd, a co dopiero wchodzic w temat napraw...

 

@chmielman

 

Opcje:

1 jedz na przeglad, i za "doplata" zdobadz pieczatke i sprzedaj woz

2 sprzedaj samochod

3 napraw wóz, pozbadz sie instalacji, zrob przeglad i sprzedaj samochod

 

A zanim kupisz następny samochód to poczytaj trochę o kosztach utrzymania, sprawdz ceny czesci zamiennych danego modelu itp.

Najwyrazniej nie masz najmniejszego pojecia o czymkolwiek co jest zwiazane z samochodem i jego posiadaniem a co dopiero uzytkowaniem.

To ze, nie przerejestrowales auta to blad i teraz zapewne kupujacy beda nieufnie patrzec na takie auto, chociaz nie powinni miec problemu z jego zarejestrowaniem(dowiadywalem sie w urzedzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jesteśmy w temacie kończących się przeglądów, to wspomnę jeszcze, że ciąży na Tobie obowiązek posiadania ubezpieczenia OC. Za brak takowego, Fundusz Gwarancyjny życzy sobie wynagrodzenie w wysokości [tu różnie podają źródła] 400 Euro + konieczność ubezpieczenia.

 

To tak na wszelki wypadek.

 

A co do "chamów ze wsi" to rozumiem emocje, ale chyba wiedziałeś, że nic nie wiesz o motoryzacji, wiedziałeś, że nie ma papierów na LPG i wiedziałeś, że nie ma jej w dowodzie. A aktualnie - wiedziałeś, że kończy Ci się termin badania, więc sorry, ale.... pozwolę sobie nie komentować samego podejścia. Nie wspomnę już o tym, że na przerejestrowanie pojazdu masz 30 dni od daty zakupu widniejącej na umowie kupna-sprzedaży. Cham chamem, ale załatwić sobie umiał...

 

 

Papiery na butlę LPG możesz dostać u producenta za ok.40 zł [na podstawie numeru butli - oczywiście jeśli ma jeszcze homologacje]. Papiery na montaż można załatwić w ten sam sposób, jak przegląd w aktualnej sytuacji.

 

Edit:

Aby zarejestrować pojazd musisz posiadać umowę kupna-sprzedaży, aktualne badanie techniczne, oraz ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co do "chamów ze wsi" to rozumiem emocje, ale chyba wiedziałeś, że nic nie wiesz o motoryzacji, wiedziałeś, że nie ma papierów na LPG i wiedziałeś, że nie ma jej w dowodzie. A aktualnie - wiedziałeś, że kończy Ci się termin badania, więc sorry, ale.... pozwolę sobie nie komentować samego podejścia. Nie wspomnę już o tym, że na przerejestrowanie pojazdu masz 30 dni od daty zakupu widniejącej na umowie kupna-sprzedaży. Cham chamem, ale załatwić sobie umiał...

 

Popieram.Sam jestem ze wsi,wiec myśle,że Ty nie kupiłeś auta od chama ze wsi,tylko on sprzedal zlom bez papierów dla frajera,który niezna sie i kupuje BMW żeby szpanowac.Sory za ostre słowa,ale nie kupowałes auta w ciemną zimową noc,zasypanego po dach w śniegu,tylko sie napalileś -a to musi kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cham ze wsi bo miał wiejski tuning z naklejką na tylnej szybie... No i samo to że o niego nie dbał... Kupiłem go ze względu na to że był tani i zadbany z wierzchu frajerze ze wsi...

więc tak jak napisałem ,napaliles się choć widziałeś co kupujesz.Kończę,bo robi się tu jałowa dyskusja ,a twoje auto się od tego samo nie naprawi,więc martw się sam,jak nie umiesz zachować kultury w poście,ugdzie ty Ty prosisz innych o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli uraziłem kogoś godnośc to przepraszam... A nie od razu uderzacie w moją stronę bo źle napisałem... Kupiłem go ponieważ kosztował tylko 1000 złotych i jest mało w nim do roboty. Tylko prosiłem was o jakąś radę a nie o opieprzanie... Dziękuję. Dobranoc. :|
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jeśli chodzi o przerejestrowanie to myślę że jest na to sposób. Znajdz firme w Twojej okolicy która zajmuje się rejestracją pojazdów. Oddasz im wszystkie dokumenty do auta a oni załatwią wszystko za Ciebie. Ja tak zrobiłem i a też miałem nie mały problem.

Co do przeglądu to tak jak koledzy napisali wcześniej - Wyjmij instalacje LPG i jedź na przegląd :)

Pozdrawiam

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dośc niewygodną sytuację ponieważ ROK TEMU kupiłem od chama ze wsi BMW i po jakimś czasie zaczęło się wszystko w nim sypac :| m.in. wysprzęglik padł (albo to wina przewodu idącego od pompki), dziura w tłumiku wielkości melona no i LPG bez licencji (właściciel twierdził że instalacja była legalna ale zgubił na nią papiery) i przez to nie ma jej wbitej w dowód. :| Dodatkowo przegląd miałem ważny do 15 marca 2011 i ze względu na brak kasy po prostu tego nie zrobiłem. Mija już miesiąc od końca ważności tego przeglądu. Dodatkowo nie jest jeszcze na mnie przerejestrowany. Raczej go teraz nie przerejestruje jeżeli nie mam ważnego przeglądu a w diagnostyce nie ma mowy żeby mi zrobili jeżeli jest w takim stanie... :| Tak samo nie wiem co mam robic z tym gazem... Samochód stoi pod blokiem bo nie dośc że nie mam podstaw prawnych żebym nim ruszyc to jeszcze stan techniczny na to nie pozwala. To mój pierwszy samochód i niestety byłem głupi bo nie miałem wtedy zielonego pojęcia o motoryzacji przy zakupie tego czegoś. Najlepsze jest to że poprzedni właściciel miał ważny przegląd przy takim stanie technicznym samochodu... Nie wspominając już o gazie. CO ROBIC??? :mad2: Chętnie bym go wy*e%ał w jakiś dół i podpalił dla świętego spokoju ale w sumie szkoda bo z wierzchu ładnie wygląda.

 

sprzedaj kolego samochód......najlepiej gdzieś za granicą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go ze względu na to że był tani i zadbany z wierzchu frajerze ze wsi...

Powiem Ci tak ! Człowiek ze wsi wyjdzie... wieś z człowieka nigdy !

Miastowcu wielki a słoma z gumofilców wystaje ...

 

Kupiłeś auto ze względu na wygląd to bardziej ty mi wyglądasz na frajera niż człowiek którego tak nazwałeś !

 

Zrób ze złomu choinkę tzn. masa neonów, podświetleń obowiązkowo folia na szyby, wspawaj deske do prasowania jako spojler i przejedz sie pod impreze w remizie z karteczką "Sprzedam BMW po tuningu w gazie"

 

A na poważnie człowieku czytając twoje posty moge stwierdzić u Ciebie zaburzenia emocjonalne, najpierw potulnie prosisz o pomoc, potem nazywasz kolege frajerem a na koniec znów potulnie przepraszasz jeśli kogoś uraziłeś.

 

Zastanów sie zanim coś napiszesz albo kup golfa 2 i na forum VW wyzywaj ich od frajerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce nic mówić ale sam kupiłem auto ze wsi :D bez papierów LPG :o i za miesiąc musze robić przegląd. Tylko moja sytuacja jest inna: auto kupowałem już 6 raz z kolei i sie nauczyłem na co patrzeć itd. a i tak sie nadziałem :D nie bardzo ale jednak. Wszystko ładnie pieknie gaz wbity to ok i jade na chate a potem kolega sie pyta gdzie mam papiery na LPG :D Gośc twierdzi że zgubił.

Dlaczego wszyscy gubią ? czy to są lewe LPG ? samoróbki czy co ?

Dlaczego na przegladach auto z LPG było podbijane, czyli papiery były? czy było na lewo/po znajomości podbijane?

Ktoś tu pisał że za 40zł mozna załatwić papier na butle od porducenta. A co z papierem na instalcje bo nie do końca zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do butli: spisujesz numer [powinien być nabity na butli] oraz producenta. Kontaktujesz się z przedstawicielem producenta, mówisz, że nie posiadasz dokumentów, chciałbyś dostać, podajesz numer. Wydanie takowego duplikatu kosztuje [ok. 40 zł, może zależeć od producenta]. Nie wiem, jak wygląda temat w sytuacji, gdy butla straciła ważność.

 

Co do montażu może być trudniej. Proponuję iść do zakładu, gdzie takie rzeczy montują, powiedzieć, jaka jest sprawa, powinni Ci sprawdzić instalację [pod kątem szczelności, etc - standard] i "za drobną opłatą powinno przejść". Jak nie w jednym zakładzie, to w drugim. Wiadomo, jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chmielman ostrzeżenie...

zamykam ten jakże zabawny temat i perypetie człowieka, który kupił ładnie wyglądający wrak

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.