Skocz do zawartości

320i Nieprzyjemny zapach w aucie


Pietras 86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..Mam takie chyba nietypowe pytanie. Śmierdzi mi w aucie spalinami lub czymś podobnym do spalin, ale tylko przy otwartych oknach w czasie jazdy..gdy okna są zamknięte jest ok. Robi się to uciążliwe po dłuższej jeździe.. Układ wydechowy jest szczelny, sprawdzał mechanik. Może ktoś miał taki problem i jest w stanie mi pomóc..

 

_______

Poprawiłem tytuł. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu! Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko w czasie jazdy?? proooszęęę

rozwiązanie: jeżeli jeździsz zazwyczaj tą samą trasą, to ją zmień. Bo to na prawdę dziwna historia.

 

Albo spróbuj zlokalizować źródło zapachu na postoju z włączonym silnikiem. Nie ma cudów.

 

Chociaż, jesli nie jadac nic nie czuc, to moze winy trzeba szukac w elementach ktore pracuja tylko wtedy gdy auto sie porusza...

 

noi w elementach które się znajdują "przed oknami" bo z tych za w czasie jazdy zapach raczej by nie docieral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..Mam takie chyba nietypowe pytanie. Śmierdzi mi w aucie spalinami lub czymś podobnym do spalin, ale tylko przy otwartych oknach w czasie jazdy..gdy okna są zamknięte jest ok. Robi się to uciążliwe po dłuższej jeździe.. Układ wydechowy jest szczelny, sprawdzał mechanik. Może ktoś miał taki problem i jest w stanie mi pomóc..

Witam też miałem identyczny problem,jak miałem okno albo szyber otwarty śmierdziało spalinami.Problem tkwi w klapie bagażnika mianowicie zużyta uszczelka klapy bagażnika :cool2:.Zasysa powietrze razem ze spalinami od strony klapy .Aby ją sprawdzić przejedz całą uszczelkę kredą i zamknij bagażnik,na klapie się odciśnie ślad.Będziesz wiedział w którym miejscu nie przylega.Ja wymieniłem uszczelkę na nową,i po kłopocie :wink: Możesz pokombinować ze starą uszczelką może ci się uda jakoś ją dogiąć.Osobiście próbowałem,ale bez pozytywnych rezultatów.Stara uszczelka jest po prostu zużyta i nie przylega :wink: .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi w elementach które się znajdują "przed oknami" bo z tych za w czasie jazdy zapach raczej by nie docieral

 

No właśnie niekoniecznie, czemu dowodzi sytuacja opisana przez Łysego. Weź pod uwagę podciśnienie, które występuje za samochodem podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noi w elementach które się znajdują "przed oknami" bo z tych za w czasie jazdy zapach raczej by nie docieral

 

No właśnie niekoniecznie, czemu dowodzi sytuacja opisana przez Łysego. Weź pod uwagę podciśnienie, które występuje za samochodem podczas jazdy.

dlatego napisałem raczej, ale skoro kolega napisał że problemem może być uszczelka bagażnika no to pewnie też tak jest, z kolei mi się wydaje że przy otwartym oknie w czasie jazdy powietrze wlatywałoby przez okna a wylatywało bagażnikiem, hmm ale chyba nie ma co drążyć tematu, zobaczymy co sie okaze jak zalozyciel tematu sprawdzi uszczelke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99%to uszczelka sprawdz i daj znać :wink: .Tak było w moim przypadku nie przylegała uszczelka w narożnikach.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za podpowiedzi.. Uszczelka na kolektorze wydechowym była wymieniana, nie widac także żadnego brudu tzn folii czy smoły.. Myślałem też że to klocki hamulcowe nie odbijają, nagrzewają się i stąd ten dziwny zapach lecz z tym jest ok..Sprawdzę tą uszczelkę bagażnika i sie odezwę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko w czasie jazdy?? proooszęęę

rozwiązanie: jeżeli jeździsz zazwyczaj tą samą trasą, to ją zmień. Bo to na prawdę dziwna historia.

 

Albo spróbuj zlokalizować źródło zapachu na postoju z włączonym silnikiem. Nie ma cudów.

 

Chociaż, jesli nie jadac nic nie czuc, to moze winy trzeba szukac w elementach ktore pracuja tylko wtedy gdy auto sie porusza...

 

noi w elementach które się znajdują "przed oknami" bo z tych za w czasie jazdy zapach raczej by nie docieral

Zauważyłem to tylko w czasie jazdy, na postoju raczej nic nie wyczuwam oprócz lekkiego swądu z rury wydechowej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem jak autor tematu.

Złożyły się na to 2 rzeczy:

- brak 2 gumek w kratkach wentylacyjnych pod zderzakiem tylnym

- niefabryczny wydech z końcówką która nie wystawała poza obrys zderzaka

 

Wyglądało to tak że w czasie jazdy z otwartymi szybami spaliny były wciągane pod zderzak przez kratki prosto do kabiny. Przy zamkniętych oknach problemu nie było bo nie było podciśnienia w kabinie.

 

Z kolei smród na postoju może wynikać z nieszczelnego układu wydechowego (na początku szukałem przyczyny w uszczelce kolektora wydechowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem jak autor tematu.

Złożyły się na to 2 rzeczy:

- brak 2 gumek w kratkach wentylacyjnych pod zderzakiem tylnym

- niefabryczny wydech z końcówką która nie wystawała poza obrys zderzaka

 

Wyglądało to tak że w czasie jazdy z otwartymi szybami spaliny były wciągane pod zderzak przez kratki prosto do kabiny. Przy zamkniętych oknach problemu nie było bo nie było podciśnienia w kabinie.

 

Z kolei smród na postoju może wynikać z nieszczelnego układu wydechowego (na początku szukałem przyczyny w uszczelce kolektora wydechowego).

Też tak myślałem że to za krótka końcówka wydechu, więc kupiłem i dospawałem taką zwykłą ze sklepu, wystaje mocno za auto i nie ciekawie wygląda a poprawy zero :mad2: Nie wiem jeszcze o jakie gumki pod zderzakiem chodzi.. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat znalazłem zdjęcie E46 ale idea jest ta sama - po bokach są kratki wentylacyjne z takimi gumowymi klapkami. Pozwala to na wyrównanie ciśnienia przy trzasnięciu drzwiami. Jeśli którejś gumki brakuje (nie wiem w jaki sposób znikają) to powietrze jest tamtędy zaciągane kiedy jedziemy z otwartym oknem.

 

http://farm6.static.flickr.com/5088/5344634478_c2aa5296e1_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.