Skocz do zawartości

CHIP TUNING 520d 177KM


kaktuss_ML

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 1 rok później...

Witam forumowiczów.

Chcę na dniach odkupić od znajomego E60 w sedanie n47 177km w automacie. Auto jest z 11/2009 i mimo podobnych mocy ( do niedawna miałem e46 320d m47n po wirusie ) ta jego to STRASZNY muł, nawet auto firmowe którym jeżdżę mające 120 kucyków jakoś przyjemniej się odpycha, jakby bardziej czuć te niutki.

Wiadomo, że to nie będzie demon prędkości - od tego są 530/535d aczkolwiek nie sądziłem że spotka mnie aż takie rozczarowanie.. E46 mające podobną moc, jednak znaaaacznie lepiej się odpychało co sam z resztą stwierdził.. Czy to, że ta moja była w manualu może mieć aż taki wpływ na odczucia?


Jednak głównym moim pytaniem jest czy orientuje się ktoś, jaka skrzynia tam siedzi? 6hp19 czy 6hp21? Przy tej drugiej przynajmniej można by podciągnąć niutka pod 430/440 a tak z 350 ( o ile trzyma serię ) do 400 to raczej i tak tyłka nie urwie..


Edit : Czy ewentualny swap skrzyni na jakąś bardziej wytrzymałą jest możliwy bez jakiś przeróbek/kombinacji? Np jeśli byłaby to 6hp19 to czy mogę wrzucić bez problemu 6hp21?

I jak z resztą skrzyń np. od 530d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Automat trochę zamula przy starcie ale nie mogę powiedzieć że N47 to muł. Moim zdaniem bardzo ładnie przyspiesza jak na tą wagę.

Po programie oczywiście dużo lepiej się jeździ do tego mam xhp flaschtool na skrzyni stage 3

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bać się i robić wirusa. W swojej e61 (520d 163km) startowałem z wirusem przy 220tyś. 208km i 400Nm .Teraz mam 370tysi i dalej cisnę. Użytkować z głową i pilnować oleju. :D

 

Ja się nie boję, to jedna z pierwszych rzeczy które zamierzam zrobić po zakupie, jedynie ciekawi mnie czy auto z 11/2009 będzie miało tą troszkę wytrzymalszą skrzynię czy tą "słabszą" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat trochę zamula przy starcie ale nie mogę powiedzieć że N47 to muł. Moim zdaniem bardzo ładnie przyspiesza jak na tą wagę.

Po programie oczywiście dużo lepiej się jeździ do tego mam xhp flaschtool na skrzyni stage 3

 

Ten znajomy jeździ bardzo emerycko, może trzeba ją trochę przegonić :) Tą modyfikację skrzyni przy okazji wirusa zrobi każdy ogarnięty tuner? Co dokładnie ona zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skrzynia uczy się harakterystyki jazdy, najlepiej skasować adaptacje i wtedy zrobić jazdę próbną.

Co do softu skrzyni możesz samemu zrobić, koszta znajdziesz na ich stronie i poczytaj co daje, ogólnie tak nie zamula na biegach i jest lepszy start, trochę szybciej zmienia biegi. Moim zdaniem warte tej kasy.

Skrzynia to ta sama co w 525d lci i była montowana chyba od końca 2007 lub początek 2008 i w 525d kręcą ja do 500Nm tyle że nie od dolnego zakresu. U ciebie można spokojnie zrobić 400

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.