Skocz do zawartości

320d - Problem z dymieniem.


darekopolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Z góry zaznaczam że jestem całkowitym laikiem :?

Sprowadziłem niedawno dla własnego użytku E46 kombi touran 320d z 2001r. Samochód używam bardzo sporadycznie gdyż korzystam ze służbowego i niedawno zauważyłem że strasznie dymi.Dym pojawia się po jakiejś minucie. Jest koloru białego(tak mi się zdaje) i ma taki specyficzny gryzący zapach. Zauważyłem także że rura wydechowa jest na końcu mokra, moim zdaniem jest to woda. Problem znika po rozgrzaniu silnika tak mniej więcej po przejechaniu 5-10km, gdy silnik złapie odpowiednią temperaturę. Wszystko wtedy jest już ok. Co może być przyczyną takiego stanu? Autko używam bardzo rzadko, mniej więcej raz w tygodniu albo i rzadziej z wyżej wymienionych przyczyn. Dodam jeszcze że samochód trzymam na dworze.

Z góry dziękuję za wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Z góry zaznaczam że jestem całkowitym laikiem :?

Sprowadziłem niedawno dla własnego użytku E46 kombi touran 320d z 2001r. Samochód używam bardzo sporadycznie gdyż korzystam ze służbowego i niedawno zauważyłem że strasznie dymi.Dym pojawia się po jakiejś minucie. Jest koloru białego(tak mi się zdaje) i ma taki specyficzny gryzący zapach. Zauważyłem także że rura wydechowa jest na końcu mokra, moim zdaniem jest to woda. Problem znika po rozgrzaniu silnika tak mniej więcej po przejechaniu 5-10km, gdy silnik złapie odpowiednią temperaturę. Wszystko wtedy jest już ok. Co może być przyczyną takiego stanu? Autko używam bardzo rzadko, mniej więcej raz w tygodniu albo i rzadziej z wyżej wymienionych przyczyn. Dodam jeszcze że samochód trzymam na dworze.

Z góry dziękuję za wskazówki i pomoc.

Pozdrawiam.

 

układ wydechowy jest zimy odpalasz auto spaliny są ciepłe układ sie nagrzewa i skrapla sie woda powodując parę wodną... nie przejmuj sie tym :cool2: każdy dieselek tak ma :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ wydechowy jest zimy odpalasz auto spaliny są ciepłe układ sie nagrzewa i skrapla sie woda powodując parę wodną... nie przejmuj sie tym :cool2: każdy dieselek tak ma :cool2:

 

Zwłaszcza odpalany raz na tydzień :D Raczej napewno wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź końcówki wtryskowe paliwa być może są uszkodzone pozdrawiam

Jak by coś było nie tak z wtryskiwaczami to samochód by kopcił na czarno, biały kolor to raczej para;) niema sie czym martwić. Mi po dopaleni rano samochód kopcił na szaro wymieniłem odmę i mam spokój;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się stanem płynu chłodzącego. Jeśli go nie ubywa to znaczy, że nie ma się czym martwić. U mnie również pojawia się biały dymek po odpaleniu i gryzący zapach. Wcześniej pojawiała się straszna chmura białego dymu. Wtedy była do wymiany uszczelka pod głowicą, chłodniczka spalin i dla pewności pompa wody. Ale mi ubywało płynu i to w zastraszającym tempie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam!

Mi właśnie ubywa płyn w zastraszającym tempie...!

Czy może to być termostat zaworu EGR? Czy raczej chłodniczka spalin? I jak to zweryfikować?

Wymieniałem dwa tygodnie temu pompę wody, mechanik zalał nowy płyn ale po dłuższej jeździe na

autostradzie i po nocy rano pojawiła się kontrolka niskiego stanu cieczy chłodzącej.

Uzupełniłem płyn ale zauważyłem że po odpaleniu auto strasznie dymi. Przejechałem ok 50km i znów zapaliła

się kontrolka :/

Może ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oleju nie przybywa? Może ciec z termostatu egr, z chłodniczki, z wszystkiego..a jak zweryfikować? Odpalić silnik, rozgrzać go i patrzeć skąd cieknie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się stanem płynu chłodzącego. Jeśli go nie ubywa to znaczy, że nie ma się czym martwić. U mnie również pojawia się biały dymek po odpaleniu i gryzący zapach. Wcześniej pojawiała się straszna chmura białego dymu. Wtedy była do wymiany uszczelka pod głowicą, chłodniczka spalin i dla pewności pompa wody. Ale mi ubywało płynu i to w zastraszającym tempie.

 

Widzę , że kolega przerobił temat ubywającego płynu chłodniczego .

 

Ja walczę z tym problemem już od dłuższego czasu ;[

Pompę wody wymieniłem , oringi/uszczelki gdzie się dało , węże sprawdzone , a on jak pił tak pije ...

 

Uszczelki nie robiłem bo po prostu nic nie wskazuje na uszczelkę ;[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem ale mój zaczyna dymić na biało na wolnych obrotach jak się zagrzeje gdy dłużej stałem w korku przy wysokich temperaturach na zewnątrz. Byłem na wakacjach. Ulice zatłoczone więc staliśmy w korku i nagle zaczął kopcić na wolnych obrotach z wyraźnym zapachem oleju. Kiedy wyjechaliśmy z korka i rozpoczęła się normalna jazda auto przestało kopcić. Nawet jak później robiliśmy przerwy na trasie nie wyłączałem silnika i nie kopcił. Turbina normalnie "gwiżdże"(przynajmniej ja nie słyszę różnicy). Przyznam bez bicia, że usunąłem katalizator ponieważ rozpadł się w środku. Ktoś ma na to jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się stanem płynu chłodzącego. Jeśli go nie ubywa to znaczy, że nie ma się czym martwić. U mnie również pojawia się biały dymek po odpaleniu i gryzący zapach. Wcześniej pojawiała się straszna chmura białego dymu. Wtedy była do wymiany uszczelka pod głowicą, chłodniczka spalin i dla pewności pompa wody. Ale mi ubywało płynu i to w zastraszającym tempie.

 

troche zle podejscie wymieniac uszczelke pod glowica odrazu.. ja wymienilem chlodniczke spalin (kupilem uzywke za 50 zl z allegro!) i przestalo... a mialem tak ze jak zalewalem na full to po 5km drogi nie bylo juz nic. uszczelke raczej wymiania sie na koniec ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.