Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Twój silnik wskazuje na znaczne zużycie, może ma zapieczone pierścienie i jak płukanie nie pomoże to i tak czeka Cię remont, albo wymiana silnika. Możesz też próbować u siebie wymieniać tą odmę, ale uważam że ktoś nie bez powodu lał minerała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie!

 

Mam przejechane na nowym silniku 72k km. na costrolu magnatec 10w40 chciałbym wlać przed zima lepszy olej, ale nie wiem jaki:( Mam 525 tds i powiedzcie mi czy kopić wcześniej płukankę LM? Dlaczego Pan w punkcie wymiany za wszelką cenę odradza mi wymiany na syntetyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako auto to ma razem 360k km, ale po wymianie silnika jest 72k km:) Jak z salonu:P

 

Ten silnik ma 72k km chyba po remoncie? lub po wstawieniu w te auto,niektórzy tak liczą przebieg silnika :mrgreen: Kto leje 10W40 przy przebiegu 72tyś?,ale skoro Ty jesteś pewny tego przebiegu to śmiało lej ful syntetyk bez płukanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

starzenie i utrata właściwości, woda w oleju itp.

z drugiej strony nie można popadać w skrajności.

ja ll wymieniam co 15-18tkm

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to raczej rok niż dwa lata, przy małych przebiegach olej zasiarcza się i rozwadnia.

zresztą 150zł na rok to nie duży wydatek eksploatacyjny a głowa spokojna.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlewaj syntetyk będzie zdrowiej. Może go kiedyś sprzedasz za fajną kasę może stanie się za 10lat klasykiem :)

 

Ja czy bym zrobił 5 czy 10tys to i tak wymieniam co roku olej. Jak zrobię ok 17tys to kupuje już nowy olej. Nie dobijam nigdy do 30tys a nawet do 20tys. Olej drogi nie jest i nie warto nie wiadomo jakie przebiegi albo po 2 lata na nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja ostatnio przy zmianie oleju się zdziwiłem. Przez gapiostwo wlałem mu Castrola EDGE 0w40 z normą LL-01, ale zrobiłem 15k do wymiany na Motul 5w40 LL-04. O ile EDGE poszło prawe idealnie - 6,3L to przy wymianie na Motula udało mi się wlać tylko 5,6L.. Co się stało? EDGE się zglucił i nie chciał zejść? Obie wymiany w tym samym warsztacie na tym samym podnośniku i pod moim upierdliwym nadzorem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wlewaj syntetyk będzie zdrowiej. Może go kiedyś sprzedasz za fajną kasę może stanie się za 10lat klasykiem :)

 

Ja czy bym zrobił 5 czy 10tys to i tak wymieniam co roku olej. Jak zrobię ok 17tys to kupuje już nowy olej. Nie dobijam nigdy do 30tys a nawet do 20tys. Olej drogi nie jest i nie warto nie wiadomo jakie przebiegi albo po 2 lata na nim jeździć.

 

 

O ile pompa wtryskowa wytrzyma:) bo jak widzę to nie ma opcji jej naprawy:) jadę w przyszłym tygodniu wlać jej motula syntetyk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.