Skocz do zawartości

E39 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Niby piszą że pełny syntetyk,

Sprawdziłem co rosyjscy laboranci zrobili z tym olejem i wychodzi na to ze shell przez lata nie poprawił się :roll:

 

http://img-fotki.yandex.ru/get/6411/16219540.4/0_8ee50_95e9ef52_XXL

 

i tutaj ten pure plus

 

http://img-fotki.yandex.ru/get/6800/16219540.8/0_af033_c9950aec_orig

 

Jednak ten valvoline mst c3 co używam, lepiej wypada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby piszą że pełny syntetyk,

Sprawdziłem co rosyjscy laboranci zrobili z tym olejem i wychodzi na to ze shell przez lata nie poprawił się :roll:

 

http://img-fotki.yandex.ru/get/6411/16219540.4/0_8ee50_95e9ef52_XXL

 

i tutaj ten pure plus

 

http://img-fotki.yandex.ru/get/6800/16219540.8/0_af033_c9950aec_orig

 

Jednak ten valvoline mst c3 co używam, lepiej wypada :)

 

Jak dla mnie to takie testy o du.ę rozbić, bo w tych bańkach olej podgrzewany był do temperatury grubo ponad 200'C,w silniku nigdy takiej temperatury nie uzyskasz a tym bardziej oleju :nienie: Zresztą w tym pseudo teście olej praktycznie każdego producenta,wysmażył Się na węgiel

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie olej do E39 528i? Myślę nad Valvoline SynPower 5W-30 lub Motul 8100 X-CESS 5W40

 

Pierwszym olejem po zakupie u mnie był SynPower 5w30. Przez około 10 tyś (tyle robię w rok) dolałem 4 litry. Potem zmieniłem na Valvo 5w50 - dolałem około 3 litry. Teraz mam Mobil New Life 0w40 i od kwietnia dolałem może litr. Ale silnik m52 a m54 to dwie różne bajki. Valvo nie jest pełnym syntetykiem. Z tych dwóch wybierz Motula.

 

Edit. Właśnie doczytałem, że kupiłeś Motula :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Is SynPower a full synthetic? Is SynPower motor oil PAO or ester based?

Yes, SynPower is 100% synthetic. Synpower uses a proprietary combination of various types of synthetic base oils to obtain optimum performance.

 

W naszej ofercie głównie znajdują sie oleje bazowe PAO. Wszystkie nasze SynPowery mają bazę polialfaolefinową (IV grupa olejów bazowych - full syntetyk), praktycznie nie oferujemy olejów estrowych.

 

 

With Kind Regards / Serdecznie pozdrawiamy

 

Team Valvoline Polska | Valvoline Europe, Middle East & Africa

Ashland Poland Sp. z o.o. | ul. Szturmowa 2A | 02-678 Warszawa | Poland

(Tel : +48 22 39 55 335 | 7 Fax : +48 22 39 55 343

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci mają odpisać? Że na bazie mineralnej po hydrokrakingu - HC? Bo tak jest. Zresztą parametry tego oleju mówią same za siebie np. Noack - parametr ten informuje o potencjalnych ubytkach oleju, które mogą wystąpić w trakcie eksploatacji oleju w silniku. Im wartość ta jest niższa, tym naturalne straty oleju będą mniejsze. Dobre oleje mają go na poziomie około 8%. Synpower ma 13,0% a nawet gdzieś wyczytałem że dochodzi do 20% (wiem już dlaczego tyle mi go spalał).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj, że wszystkie oleje synpower to HC.

Chociaż z drugiej strony mineralne dodatki mają dwie niewątpliwe zalety, wyciszają pracę silnika i nie powodują, że uszczelniacze tak szybko twardnieją jak na bazie syntetycznej.

 

 

Z drugiej strony, czy wiecie, że oryginalny olej ZF LIFEGUARD FLUID 6 i chyba 8 do skrzyń AT mają dodatki mineralne poprawiające prace skrzyni, i np Zf nie bardzo zaleca syntetyczne revanol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90 stron na temat olejów silnikowych i nic się nie zmieniło :P powiem Wam, że np. w Holandii w każdym warsztacie jakim byłem leją olej jaki mają na stanie tzn. nie dbają o to jakiej jest firmy, czy jest to HC czy PAO dla nich liczy się tylko klasyfikacja dla danego auta i tyle... i te auta robią większe przebiegi niż my...

 

Ja osobiście używam od wielu lat Valvoline bo mogę :lol:

 

Do nowych motorów może to i ma jakieś większe znaczenie ale do starych wyje***ców to co wlejecie to będzie chodził :P aby zachować klasyfikacje producenta :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Jestem tutaj nowy i chciałbym zaczerpnąć porady. Kupilem niedawno E39 535i m62b35 i nie wiem jaki olej zalać. Nie mam żadnej informacji jaki olej był wcześniej. Jakie mogą być skutki wlania nie odpowiedniego oleju? Jedni mówią tak drudzy tak. Auto ma przebieg rzekomo 224tys. Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są niemieckie oleje, ja np. stosuję atf venola do starszych skrzyń automatycznych zamiast mobila 220, jest dużo tańszy a też dobry, lałem go także do wspomagania, ale akurat nie do bmw. 15w40 venol zalewałem do aut ciężarowych i jakoś nie było z nim problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Kupiłem płyn chłodzący do Mieczysława i zastanawiam się nad resztą produktów Venola.

Potrzebny mi też będzie wkrótce olej 10W40 i...

Często właśnie te produkty z boku są niedoceniane...pomimo, że mogą być bardzo dobre. Znana marka to nie wszystko.

Ale mogę powiedzieć na własnych doświadczeniach, że na przykład Shell jest dużo lepszy od Castrola.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Odświeżę temat... Zakupiłem miesiąc temu 525d 2003 rok zamierzam zabrać się za wymianę oleju itd tylko problem jest jeden... brak jakiejkolwiek karteczki która opisywałaby co jest w tej chwili wlane. Inspekcja na przedostatniej zielonej. Zatem zdać się na mechanika i lać co podpowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co Ci to jest potrzebne co jest wlane, Ty masz wlać to co każe fabryka, a co ona każe było tutaj już ze sto razy. Trzeba mieć tylko chęć do czytania. Olej do Twojego silnika przede wszystkim musi spełniać normę LL 04, bo wtedy napewno spełnia też pozostałe normy. Niektórzy leją castrol, ale większość z tego forum jednak go unika, bo jest dużo złych opinii o nim. Olej przede wszystkim musi pochodzić z pewnego żródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.