Skocz do zawartości

Zakupione BMW i problem z papierami pomocy!!!! Masakra


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam was ale przebrnąłem wkońcu . Wysłałem do komisu tablice rejestracyjne , dowód rejest. i karte pojazdu. U siebie jeszcze raz przerejestrowali , czyli zmienili przeznaczenie pojazdu tam gdzie przerabiają busy na osobowe , czyli zmiana przeznaczenia d( demontaż k0ogutów, demontaż skrzyń z piachem a żeby waga była ok montaż siedzieńw bmw 530d :))) . Z tym papierem do okręgowej stacji pojazdu i dalej z tymi papierami do wydziału komunikacji i tam przerejestrowali w dowodzie ze specjalnego-pomoc drogowa na samochód osobowy , w karcie pojazdu mam adnotację że zmieniono przeznaczenie. U mnie samochód w wydziale komunikacji nie do zarejestrowania nie chcieli tego ruszyć, tamci to przerobili od ręki , tylko czekanie 2 tygodnie na dowód bo wydali im miękki i czekałem na twardy, w sumie miesiąc samochód stał w garażu ale jest już OSOBOWY 530D :))))

NAUCZKA NA CAŁE ŻYCIE ŻEBY PRZEGLĄDAĆ PAPIERY

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fajnie że ci się udało, gratuluję, jednakże wciąż wydaje mi się że nasi mogą cię ścigać za niezapłaconą akcyzę i mają na to pięć lat. Obym się mylił.

Jestem podobnego zdania. I faktycznie masz nauczkę na całe życie. Niech temat będzie przestrogą dla wszystkich stojących przed zakupem e60 jak i każdego innego samochodu z pojemnością 2.1+ . Mimo wszystko gratuluję załatwienia sprawy, mam nadzieję że w tym pechu będziesz miał nieco szczęścia i nie będziesz musiał płacić akcyzy...

Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że ci się udało, gratuluję, jednakże wciąż wydaje mi się że nasi mogą cię ścigać za niezapłaconą akcyzę i mają na to pięć lat. Obym się mylił.

Z tego co rozumiem to zmiana przeznaczenia samochodu była przeprowadzona jeszcze przed przerejestrowaniem czyli za poprzedniego właściciela więc to on powinien zapłacić akcyzę i inne wynikające z tego tytułu koszta.Jest takie przysłowie "Diabeł tkwi w szczegółach" - zapewne dla sprzedającego adnotacja w dowodzie rejestracyjnym o pomocy drogowej była „szczegółem” a dla Ciebie mogła być dużym problemem w przyszłości.Morał brzmi: czytać i analizować „papiery” przed kupnem i to po trzy razy :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no to zaczyna się krucjata :mrgreen:

 

http://www.eglowno.pl/wiadomosci-informacje-wiesci-glowno/item/46-krucjata-urz%C4%99du-celnego.html

 

Urząd Celny II w Łodzi rozpoczął walkę z unikającymi płacenia podatku akcyzowego od samochodów osobowych wprowadzanych na terytorium naszego kraju. Głównym celem Urzędu są pojazdy typu bus, SUV, jeep, kombi oraz małe samochody z tzw. kratką. Dziesiątki mieszkańców naszego miasta otrzymało już wezwania do UC, a kolejne otrzymają. Jak potwierdził nie oficjalnie pracownik Urzędu Celnego "Nikomu się nie upiecze. Wobec dziesiątek osób już wszczęto postępowania, a ciągle napływają nowe sprawy. Każdy z podatników będzie musiał zapłacić akcyzę, odsetki oraz mandat karny za nie terminowe złożenie deklaracji podatkowej".

 

Każdy wprowadzający samochód osobowy do kraju, zobowiązany jest zgłosić ten fakt do Urzędu Celnego i zapłacić podatek akcyzowy 3,1% lub 18,6% w zależności od pojemności pojazdu. Wiele osób unikało płacenia podatku poprzez zmianę sposobu użytkowania pojazdu z osobowego na ciężarowy, tym samym wprowadzali do kraju samochód ciężarowy wg. prawa o ruchu drogowym. Czynności zmiany dokonywano za granicą Polski, przy współpracy z wyspecjalizowanymi firmami.

 

Ministerstwo Finansów nakazało odpowiednim organom zbadać sprawę. Okazało się, iż pojazd będący samochodem ciężarowym w świetle prawa o ruchu drogowym, nie koniecznie musi być samochodem zwolnionym z podatku akcyzowego, gdyż zwolnione są tylko samochody ciężarowe posiadające homologacje. Tym samym Centralny Rejestr Pojazdów został zobowiązany do informowania Urzędów Celnych o wszystkich faktach zarejestrowania samochodów ciężarowych, posiadających cechy samochodów osobowych. (.......)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już doczekać się nie mogę :mad2: minęły już chyba 3 lata :norty:

 

 

Jak ci się spieszy to zawsze możesz sam na siebie donieść, wtedy nie będziesz tak długo czekał, obsłużą cię poza kolejnośćią :mrgreen:

 

Podać ci numer gdzie należy się zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierdu pierdu. :) Jak ktoś to zrobił z głową to mogą mu naskoczyć. Urzędy celne przepisów też nie przeskoczą. Nieoficjalnie to sobie może pracownik urzędy celnego opowiadać, że był na księżycu. Nieoficjalnie mówią też odwrotne rzeczy niż w tym artykule. Chyba niektórzy dziennikarze zapominają, że od straszenia to są duchy. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

escalade

Jak ci się spieszy to zawsze możesz sam na siebie donieść, wtedy nie będziesz tak długo czekał, obsłużą cię poza kolejnośćią :mrgreen:

 

Podać ci numer gdzie należy się zgłosić?

 

zrobilem weszystko z "glowa", w papierach jest cacy. stan fizyczny auta przed przerobka na PKW jest nie do "udowodnienia".

co do homologacji to ktos w tym artykule bzdury napisał. do akcyzy liczą sie papiery i stan fizyczny auta tak żeby spełniało ich przepisy odnosnie zwolnienia z akcyzy.

 

musiałbym byc celnikiem, żeby doniesc na siebie i zeznac, że auto nie spelnialo wymogów auta ciezarowego. :duh:

 

niedlugo planuje przerobienie kolejnego mesia, tak zeby uniknać akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję co piszą prawnicy -

 

"W mojej ocenie, jedyne prawne znaczenie, w przypadku opodatkowania akcyzą samochodów osobowych, musi mieć klasyfikacja statystyczna i zawarte tam przepisy oraz art. 100 ust. 4 ustawy akcyzowej. Zdecydowanie odrzucić należy taką interpretację, która przyznaje jakiekolwiek prawne znaczenie w tym zakresie dokumentom typu karta pojazdu, zagraniczny dowód rejestracyjny czy też homologacja producenta danego pojazdu. Sytuacja ta nie jest bez znaczenia w zakresie analizowanego stanu faktycznego, w którym auta wyprodukowano jako osobowe (homologacja producenta wskazuje zatem na auto osobowe), a dopiero potem przerobiono je na samochody ciężarowe (na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego UE) i nabyto wewnątrzwspólnotowo w Polsce"

Orzecznictwo sądowe:

 

1. wyrok WSA w Gdańsku z dnia 11 września 2008 roku (sygn. akt numer I SA/Gd 303/08). W orzeczeniu tym Sąd stwierdził między innymi, że: „(...) klasyfikacja samochodu dla celów poboru akcyzy musi być dokonana w oparciu o klasyfikację statystyczną, a nie świadectwo homologacji (...)”.

 

2. WSA w Warszawie w orzeczeniu z dnia 28 kwietnia 2008 roku (sygn. akt numer III SA/Wa 271/08). W wyroku tym Sąd stwierdził między innymi, że organy celne powinny zbadać przeznaczenie danego pojazdu, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności sprawy i dokumenty przedłożone przez stronę. Jako jeden z dowodów może być brana pod uwagę homologacja. Nie przesądza ona jednak ostatecznie o danym przeznaczeniu, które powinno być ustalane na podstawie całości okoliczności.

 

3. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 5 czerwca 2009 roku o sygnaturze akt numer IPPP3/443-177/09-5/CS stwierdził, iż: „świadectwo homologacji nie jest dokumentem rozstrzygającym o prawidłowej klasyfikacji kodu CN”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego escalade,

przeciez ci pisalem, ze homologacja nie ma znaczenia. liczy sie tylko czy auto spełnia wymogi auta nie objetego akcyza. jak zrobisz z glowa to wszystko jest ok. zadzwon do byle jakiego celnika to ci powie jak nalezy przerobic auto osobowe na przyklad na ciezarowe, zeby nie obejmowala go akcyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Celnik tego Ci nie powie. :) Oni się boją o własną d... Wiesz, że z każdej prywatnej rozmowy celnik powinien sporządzić notatkę? :) To nie te czasy, że robili co chcieli. Tylu ich kolegów siedzi albo stracili robotę, że teraz boją się odezwać. Czasami jednak da się z nich coś wycisnąć.

 

Jest jedna ważna rzecz, która decyduje czy Urząd Celny ma podstawy do narobienia problemów w przypadku dwuosobowej ciężarówki. Jest to kwit z przeróbki. Jeżeli jest na nim wyszczególnione dokładnie co zostało zdemontowane a co zamontowane i świadczy to o tym, że LKW było naprawdę LKW, to nie mają podstaw do przyczepienia się. Jeżeli natomiast w opisie przeróbki jest tylko "zamontowano tylną kanapę i pasy bezpieczeństwa" to mogą nastąpić problemy, bo jest to na swój sposób dowód, że samochód był przystosowany do bezproblemowego zamontowania tych rzeczy, więc nie spełniał warunków pojazdu ciężarowego.

 

W przepisach nie ma nic o tym, że auto musiało wyjść z fabryki jako ciężarówka, co kolega escalade przez przypadek sam przeciwko sobie udowodnił cytatami. :) Liczy się stan faktyczny w momencie rejestracji samochodu pierwszy raz w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam faktury wraz z opisem przerobki z ciezarowego na osobowy w polsce. mialem opis z przegladu w niemczech z stacji TUV z zmianami w dowodzie. zreszta moga mi naskoczyc i dobrze o tym wiedzą. :cool2:

w tym artykule poruszali temat zapewne 4 osobowych ciezarowek, ktore ewidentnie nie spelniaja wymogow zwolnienia z akcyzy. dlatego urzedasy beda scigac tych, ktorym nie zgadza sie w papierach np. maja nieprzepisowa długosc paki, czyli chyba wszystkie 4 osobowe ciezarowki. auta "ciezarowe", ktore nie spelniaja wymogow urzedasowych przepisow sa objete akcyza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W końcu robią czystkę z oszustami sprowadzającymi m.in. osobowe BMW jako pseudo-ciężarowe. Szczerze współczuję tym, którzy dali się nabić w butelkę i kupili takie samochody, teraz słono za to zapłacą. Poniżej artykuł:

 

http://podatki.wp.pl/kat,70482,title,Sprowadziles-auto-z-zagranicy-Jestes-przestepca,wid,15513981,wiadomosc.html?ticaid=11074a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu robią czystkę z oszustami sprowadzającymi m.in. osobowe BMW jako pseudo-ciężarowe. Szczerze współczuję tym, którzy dali się nabić w butelkę i kupili takie samochody, teraz słono za to zapłacą. Poniżej artykuł:

 

http://podatki.wp.pl/kat,70482,title,Sprowadziles-auto-z-zagranicy-Jestes-przestepca,wid,15513981,wiadomosc.html?ticaid=11074a

 

Typowe podejscie Polaka. Cieszyc sie ze ktos ma problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tą akcyzą to bardzo ciekawy przepis. Jeśli sprowadzę BMW 520d to płacę 3% akcyzy, a sąsiad za Astrę 2.2D zapłaci 18% bo przecież akcyza to podatek od luksusu jakim niewątpliwie jest rzeczona Astra, a moje BMW nie :D

 

W Polsce są same takie "ciekawe" przepisy, szczególnie jeśli chodzi o motoryzację. :) Wg naszych rządzących samochód to ciągle luksus i trzeba doić kierowców na każdym kroku. W każdym państwie cywilizowanym auto jest narzędziem niezbędnym do życia, w Polsce ekstrawagancją. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe podejscie Polaka. Cieszyc sie ze ktos ma problemy.

I bardzo dobrze ze sie cieszy. Niech maja problemy i to jak największe. Może za jakieś 100 lat wypleni sie z tego kraju to cwaniactwo, kombinatorstwo i głupota, bo ci ludzie sa najzwyczajniej na świecie głupi - oszukujac innych oszukują sami siebie bo gospodarka to jedno wielkie zamknięte koło. Zeby wyjąć trzeba włożyć. A potem płaczą ze zarobki niskie, emerytury niskie itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Są ludzie, którzy lubią być dymani przez złodziei, a inni nie. To, że zaliczasz się do pierwszej grupy nie znaczy, że ludzie z grupy drugiej są głupi. Daruj sobie takie opinie bo myślę, że wielu o Tobie teraz pomyśli podobnie jak Ty o tych niby oszustach i kombinatorach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty daruj sobie osobiste wycieczki bo widać za mało masz oleju w głowie żeby zrozumieć co napisałem handlarzyno, który w każdym temacie musi dolewać do ognia.Zdemaskowałeś się polaczku i niewątpliwie zaliczasz się do tych o których wspomniałem wyżej. Nie napisałem że stawka akcyzy dla aut powyżej 2,0 jest rozwiązaniem OK, bo nie jest. Ale takie są w tej chwili przepisy i chodzi tylko o przestrzeganie ich, a nie kombinowanie i oszukiwanie skarbu państwa czyli tak naprawdę w rozwinięciu - wszystkich. Akcyza wg Ciebie to dymanie przez złodziei, podatek od dochodów pewnie też, może jak po chleb idziesz, albo czynsz płacisz to też za darmo powinno być bo inaczej to zwykłe dymanie przez złodziei?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu robią czystkę z oszustami sprowadzającymi m.in. osobowe BMW jako pseudo-ciężarowe. Szczerze współczuję tym, którzy dali się nabić w butelkę i kupili takie samochody, teraz słono za to zapłacą. Poniżej artykuł:

 

http://podatki.wp.pl/kat,70482,title,Sprowadziles-auto-z-zagranicy-Jestes-przestepca,wid,15513981,wiadomosc.html?ticaid=11074a

 

Typowe podejscie Polaka. Cieszyc sie ze ktos ma problemy.

 

 

Widzę , że kolega ma problemy z czytaniem tekstu ze zrozumieniem. Proponuję przeczytać ponownie, i jeszcze raz, i jeszcze raz...itd.

 

Być może zrozumiesz, z czego się cieszę a komu szczerze współczuję !

 

No chyba że jesteś jednym z tych którzy nabijali ludzi w butelkę, to wtedy nie mam powodu ci współczuć, zwyczajnie musisz ponieść konsekwencję swoich czynów.

 

Przecież każdy ma rozum i suwerennie podejmuje decyzje, chyba że rozumu nie posiada i idzie za stadem zgodnie psychologią tłumu, co jak widać nie zawsze się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.