Skocz do zawartości

zakup 520 150KM


kamillo90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, :D

Możliwe że podobny temat już był poruszany ale niestety nie udało mi się go odszukać mimo usilnych prób:) Planuje w niedługim czasie zakup auta, dodam że będzie to będzie moje pierwsze auto. Jestem już prawie zdecydowany że będzie to e39 z 2-litrowym silnikiem benzynowym (sedan). Samochód planuje sprowadzić z zagranicy. Na sam zakup planuje wydać około 15 tys. Teraz pytanie do Was czy za tą kasę opłaca się kupić wersje po liftingu? ( w sensie czy za tą cenę znajdę coś porządnego) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając do dyspozycji 17.5tyś wybrałem ostatnie wydanie przed liftem. Silnik m52 fakt to nie m54 ale prostszy w naprawie, no i ostatnie roczniki przed liftem LEPIEJ DOPASIONE!!! Od młodszego o rok poliftowego. Szukaj przed bo za te pieniądze po lifcie - SUPER OKAZJA :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 99r włacznie z XENONAMI - nie spawarami z CPN-u. Gdzieś na jakiejś stronie niemieckiej czytałem w opisie 99r xenon standard, 6x airbag standard itd. Hmmm mając do zakupu 99r ze wszystkimi udogodnieniami a 00r z korbami z tyłu....... no chyba że tak bardzo podobają ci się listwy w kolorze nadwozia albo lampki z tyłu inne :). I za 15 tyś..... no cóż ja wydałem 17.5tyś za przed liftem. No i druga sprawa chcesz poszaleć zapomnij o 2.0l demon toto nie jest. JA do wyszalenia kupowałem większe pojemności. Przesiadka z 2.5l na 2.0l dość odczuwalna ale ja mam taki mały przypominacz z tyłu w foteliku, że lata szaleństw bezpowrotnie minęły dlatego 2.0l wystarcza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem, z chęcią wybrałbym mocniejszy silnik ale to się już wiąże z dużo większą akcyzą którą będę musiał zapłacić ponieważ chce go kupić zagranicą, a poza tym wydaję mi się że wystarczy mi te 150km ( póki co ) :D

zastanawiam się też jakby to wyglądało z instalacją gazową, bo przyznam się że myślę nad tym patrząc na dzisiejsze ceny paliwa. Jaki jest koszt takiej sensownej instalacji dla takiego silnika? ( aby nie było spadku mocy i aby go nie zmarnować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz po lifcie 520 i tylko ten model przez wzgląd na kwotę akcyzy. Zdaje się mi, że nie wiesz o tym iż 520i mają pojemność 2,2 (170 KM )więc i tak przekraczasz dolny próg akcyzy. Słyszałem od znajomego że u niego w rodzinie jest fabryczne po lifcie 150 KM ale ja jej na oczy nie widziałem więc nie przyjmuję tego do świadomości.
BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupiłem właśnie E39 520i 1998r.Udało mi się znaleźć bardzo zadbany egzemplarz z dobrym wyposażeniem i co najważniejsze bezwypadkowy.Zapłaciłem 16 tyś zł. już na polskich tablicach świeżo sprowadzony, z książką serwisową prowadzoną do samego końca.

Przy zakupie pojedź do jakiegoś serwisu niech ci ją prześwietlą, warto wydać te parę złotych i wiedzieć co się kupuje.Za 15 tyś to po lifcie napewno nie kupisz no chyba że będziesz miał wielkiego farta.Ja wychodzę z takiego założenia że lepiej kupić rok czy dwa starsze auto, ale pewne i zadbane,niż młodszego gniota i później płakać.A co do instalacji gazowj ja do 520 bym nie zakładał bo szkoda silnika a spalanie wcale nie jest takie wysokie średnia wychodzi jakieś 9,5 litra to jak za taka przyjemność z jazdy i tak piękne auto naprawdę nie jest dużo , a przy spokojnej jeździe na trasie pali ok.8-8,5 litra.Jest to moje drugie BMW wcześniej miałem E36 z takim samym silnikiem i też byłem z niej bardzo zadowolony.

 

Życzę udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja posiadam BMW 520i od dwóch lat i myślę że do normalnej jazdy w zupełności wystarcza(bo gdzie można poszaleć). Założyłem LPG (koszt 3200zł -2 lata temu) i nie ma żadnych problemów. Najważniejsze przy założeniu LPG do BMW - 100% pewności do gaziarza :) ja takie posiadam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz po lifcie 520 i tylko ten model przez wzgląd na kwotę akcyzy. Zdaje się mi, że nie wiesz o tym iż 520i mają pojemność 2,2 (170 KM )więc i tak przekraczasz dolny próg akcyzy. Słyszałem od znajomego że u niego w rodzinie jest fabryczne po lifcie 150 KM ale ja jej na oczy nie widziałem więc nie przyjmuję tego do świadomości.

520 i przed i po lifcie wystepowaly w 2 wersjach 2.0 (150km) i 2.2 (170km). Przynajmniej na rynku angielskim

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według RealOEM model 520i z M52 był produkowany do 05/2003 a M54 tylko miesiąc dłużej. Jednakże wcześniej sprawdziłem jak wygląda sytuacja na AUTOSCAUT24.DE i tam na 400 zwróconych wyników modelu 520i powyżej 2001r niema żadnego do 150 KM, więc w praktyce poszukiwanie tego modelu mija się z celem. Jest jeszcze inna tabelka w temacie z którym każdy posiadacz E39 powinien sie zapoznać w pierwszej kolejności.

 

odsyłam do głównego tematu:

URL BMW SERII 5 ERY "NOWOŻYTNEJ" produkcja: 1995-2003

BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem, z chęcią wybrałbym mocniejszy silnik ale to się już wiąże z dużo większą akcyzą którą będę musiał zapłacić ponieważ chce go kupić zagranicą, a poza tym wydaję mi się że wystarczy mi te 150km ( póki co ) :D

zastanawiam się też jakby to wyglądało z instalacją gazową, bo przyznam się że myślę nad tym patrząc na dzisiejsze ceny paliwa. Jaki jest koszt takiej sensownej instalacji dla takiego silnika? ( aby nie było spadku mocy i aby go nie zmarnować )

te auta z gazem współpracują super . Sam przejechałem jakieś 130 tys km i jest super. Warunek dobrze założona instalacja sekwencyjna. mnie kosztowała 2500 zeta . Warsztat z polecenia w okolicy Ujazdu . Blisko Tomaszowa Mazowieckiego. Zadupie ale są dobrzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te auta z gazem współpracują super . Sam przejechałem jakieś 130 tys km i jest super. Warunek dobrze założona instalacja sekwencyjna. mnie kosztowała 2500 zeta . Warsztat z polecenia w okolicy Ujazdu . Blisko Tomaszowa Mazowieckiego. Zadupie ale są dobrzy...

a jaką jeśli można wiedzieć masz intalację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam - książka serwisowa prowadzona do końca to łezka mi się kręci w oku - bez obrazy ZE ŚMIECHU. Książka serwisowa na granicy u turasa kosztuje 25 euro :) za parę euro więcej dostosują ci łącznie przebieg w zegarach heheh. Pieczątki i książki od wyboru do koloru BMW AUDI VW co byście chcieli, więc jak czytam na allegro - świeżo sprowadzony KSIĄŻKA SERWISOWA POTWIERDZAJĄCA PRZEBIEG hehehehe. Ja też nie wierzyłem jak kupowałem swoją - po środku mogę przypuszczać, że przebieg W MIARĘ możliwy do uwierzenia, na resztę wymian otrzymałem faktury ze zleceniami naprawy (serwis BMW bydgoszcz) z numerem rejestracyjnym mojej bety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja kupywalem moja wlasnie z ksiazka serwisowa , gosciu nawet plyn do spryskiwaczy dolewal w serwisie a przynajmniej tak pisalo a po miesiacu juz wymienialem silnik bo byl zajechany :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
według RealOEM model 520i z M52 był produkowany do 05/2003 a M54 tylko miesiąc dłużej. Jednakże wcześniej sprawdziłem jak wygląda sytuacja na AUTOSCAUT24.DE i tam na 400 zwróconych wyników modelu 520i powyżej 2001r niema żadnego do 150 KM, więc w praktyce poszukiwanie tego modelu mija się z celem. Jest jeszcze inna tabelka w temacie z którym każdy posiadacz E39 powinien sie zapoznać w pierwszej kolejności.

 

odsyłam do głównego tematu:

URL BMW SERII 5 ERY "NOWOŻYTNEJ" produkcja: 1995-2003

 

Prosze linki na autka w Anglii. Spojrzcie na rocznik i pojemnosc silnika (no i cene w Anglii )

 

 

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201110381512034/sort/priceasc/usedcars/model/5_series/make/bmw/radius/1500/quicksearch/true/postcode/w73qa/page/6?logcode=p

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201110381766659/sort/priceasc/usedcars/model/5_series/make/bmw/radius/1500/quicksearch/true/postcode/w73qa/page/9?logcode=p

http://www.autotrader.co.uk/classified/advert/201110381607111/sort/priceasc/usedcars/maximum-age/up_to_10_years_old/model/5_series/make/bmw/radius/1500/postcode/w73qa/page/3?logcode=p

 

 

Moge znalezc wiecej przykladow, jak te linki niebeda aktualne... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.