Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie, jak sami sie nie zglosimy, to BMW sie nie "przyznaje" do problemu.

Licza pewnie, ze czesc ludzi sie do konca gwarancji nie polapie.

BMW twierdzi, ze wada nie wplywa na reszte podzespolow, jak rowniez na bezpieczenstwo i prowadzenie auta.

Jak dla mnie moja X3 stala sie "plywajaca", co przy takim przebiegu nie ma prawa miec miejsca.

Podobno wymieniaja na taka sama przekladnie, wiec problem za chwile moze pojawic sie ponownie.

 

Jedyny plus, ze przynajmniej narazie wymieniaja bez problemow.

Wiec jak ktos ma przebieg 15-30kkm i slyszy wyrazne stuki w zawieszeniu, to niech jedzie do serwisu i to sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Najbardziej słychać stuki jak się przejeżdża przez progi zwalniające (te łagodne), przy najmniej tak u mnie było.

Ja wymieniałem przekładnie w lutym 2013. Oczywiście twierdzili że to już nowy (poprawiony) model przekładni. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ kierowniczy - niepokojące wieści. Jestem właśnie po wymianie przekładni na gwarancji. Niestety wymieniają na taki sam, tzn. o takiej samej konstrukcji, tylko nowy, co rozwiązuje problem na następne kilka-kilkanaście tyś. km.

Po tym okresie i zapewne już po gwarancji za wymianę przyjdzie słono zapłacić. W/g zapewnień ASO powstający luz nie jest groźny i nie wpływa na pogorszenie bezpieczeństwa jazdy, a niemiłe wrażenia słuchowe nie dają podstaw do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mi mowili, ze nie ma wplywu na bezpieczenstwo.

Ale jak dla mnie wlasciwosci jezdne pogorszyly sie i to znacznie. I nie wmowia mi, ze jest inaczej, bo wiem jakie mam odczucia z prowadzenia samochodu jak byl nowy, oraz przed i po wymianie. :duh:

Ja mam pelne BSI, wiec jezeli przekladnia znowu poleci napewno im nie odpuszcze kolejnych wymian. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tej przekladni jesli jest felerem to jest calkiem kosztowna... jak patrzalem to kolo 8200zl a sportowa 9100zl...

 

Coraz czesciej mysle ze przy koncu gwarancji oddac ten woz i wziasc jakis inny nowy.

Nie wiem jak to by sie finansowo kalkulowalo - jestem osoba prywatna wiec zadnych kosztow sobie nie odliczam a nawet na nowy woz sa tez zawsze znizki i na ubezpieczenie i sprawa gwarancji... i akurat moze X4 wejdzie do sprzedazy :lol:

(sorki za brak PL - rozne stacje dosiadam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa tej przekladni jesli jest felerem to jest calkiem kosztowna... jak patrzalem to kolo 8200zl a sportowa 9100zl...

 

Coraz czesciej mysle ze przy koncu gwarancji oddac ten woz i wziasc jakis inny nowy.

Nie wiem jak to by sie finansowo kalkulowalo - jestem osoba prywatna wiec zadnych kosztow sobie nie odliczam a nawet na nowy woz sa tez zawsze znizki i na ubezpieczenie i sprawa gwarancji... i akurat moze X4 wejdzie do sprzedazy :lol:

(sorki za brak PL - rozne stacje dosiadam)

 

Nie jest aż tak tragicznie, autko jest fajne. Na czas wymiany dostałem jedynkę (bez x). Poziom fajności jednak mniejszy.

A poza tym to:

- na przekładnię jest extra gwarancja na 2 lata

- ogólną gwarancję można przedłużyć aż do 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to mialem na mysli. Mysle ze czesci ktore moga byc wadliwe po gwarancji dadza ostro po kieszeni w razie czego.

Mi tej przekaldni nie robiono, ale na sucho kalkulujac by pod koniec gwarancji auto pogonic i wziasc kolejny nowy oszczedzajac w razie czego kosztownych napraw, dalej miec gwarancje na jkolejny nowy ( nie biore po uwage przedluzania bo ten zabiej b.drogi).

 

Salony zawsze maja w ofercie iles autek i pod koniec roku mozna cos ustrzelic po dobrej cenie - tak bynajmniej trafilem swojeo X-a.

 

Mam na mysli ze gdybym duzo nie stracil sprzedajac powiedzmy po 20 miesiacach taki woz albo dajac go w salon w rozliczeniu to... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z dodatkowych spraw b.glosno zaczal pracowac mechanizm podnoszenia/opuszczania tylnej klapy... Na ucho to sprawia wrazenie ze to jego koncowka :)

Ciekaw jestem co mi powiedza przy nastepnym serwisie...

Mysle ze wydluzenie gwarancji za taki koszt za rok to sprawa bezdykusyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam ostatnio pozmieniali z BSI i nie ma juz pakietu Ultimate, ktory obejmowal to co Plus, plus rozszerzenie gwarancji.

Teraz oddzielnie kupuje sie Plus na eksploatacje i oddzielnie rozszerzenie gwarancji.

Z tego co patrzylem jak wezmiemy komplet, zeby bylo tak jak wczesniej Ultimate to chyba wychodzi troche drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg PL prawa juz nie, ale to,zależy od widizmisie dealera... Jak sie mu nie spodoba to pozostaje tylko sad, a to czasu sporo zabiera.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jeden silownik tylnej klapy pracuje bardzo głośno.

 

Juz raz to zgłosiłem , to mi powiedzieli że tak ma być. Podszedłem do auta w salonie różnice głuchy by zauważył. Tego dnia opuściłem, ale przy następnym razie nie dam się tak łatwo wypchnąć z serwisu.

No bo po co ta gwarancją?

 

A może ktoś juz wymienił taki silownik w ASO?

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.