Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

zadzwonilem przez SOS do BMW assistance i powiedzieli mi, ze nie sa w stanie okreslic przyczyny zapalenia sie kontrolki check the engine; samochod transferuje tylko podstawowe informacje o temperaturze silnika, plynu chlodzacego, itp.

 

tak przynajmniej to dziala dla E70

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

usterki:

parowanie lamp przednich -osuszanie ok zajeło mi to 2 dni(za pół roku ponowne parowanie) nie wymieniono lamp finalnie czekam do zimy

łuszczenie znaczka wymiana

 

klapa tylna -masa się urwała wymiana ok.

tylna szyba do wymiany akcja serwisowa ok .

Edytowane przez MAKELO1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

na Twoim miejscu zbieralbym szczegolowa dokumentacje (jesli tego nie robiles) i skonsultowal sprawe z prawnikiem; osobiscie nie wierze w listy do BMW AG - jesli firma nie ma noz przy gardle, to nie zrobi za wiele w celu zalatwienia sprawy tak ja sobie bys to zyczyl

 

pamietaj, ze BMW nie gwarantuje, iz ich samochody sa bezawaryjne - oni gwarantuja (w okresie gwarancji), ze jesli sie samochod zepsuje, to oni go naprawia - oczywiscie istnieja przepisy chroniace konsumentow i trzeba je wykorzystywac

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie x3 w 2010r mam ciągle problemy bmw.Czy ktoś może wie ,lub jest zorientowany czy mogę napisać do BMW Monachium o swoich problemach,czy warto, czy jestem w stanie coś ugrać.

od 2010 roku.

[...]

Czy istnieje jakaś instytucja zajmująca się takimi sprawami.

Moze zacznij od lokalnego rzecznika konsumentow.

 

A co do pisania do BMW AG, to najlepiej by bylo, jakby pomogl Ci Twoj lokalny serwis BMW. Przeciez to nienormalne, zeby to BMW (czy jakiekolwiek inne) tak sie psulo!

 

PS. Moze warto zastanowic sie nad wymiana Twojego BMW na model z 2014 roku?

 

Daj nam znac, jak Ci idzie z korporacja...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

cala korespondencja na papierze - formalnie

 

zapytaj o procedury / standardy, wedlug ktorych bedzie naprawiany silnik, w szczegolnosci, czy firma zewnetrzna spelnia standardy BMW

 

wedlug mnie sprawa dla prawnika, mimo, ze trudno znalezc rzetelnego

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

z jakiego powodu BMW AG mialoby chciec wymienic samochod? BMW nie daje gwarancji na to, ze samochod jest bezawaryjny tylko na to, ze jak sie zepsuje, to oni go naprawia - i beda naprawiali do us... smierci

 

ja bym zaczal od zapytania, czy naprawa bedzie spelniala standardy BMW - jesli chca korzystac z zakladu, ktory nie jest pod szyldem BMW, moze byc im ciezko wykazac, ze zaklad spelnia normy BMW... i to jest dobry poczatek rozmowy z BMW

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Zacznij od pisma do BMW AG o wymianę auta, jak odmówią to powiadom media gdzie się da (Turbo Kamera) równocześnie droga sądowa.

Jak skończy się gwarancja to będzie :cry2: :cry2: :cry2:

 

Hehe... kolega Bono ma rację.Nasze prawo daje możliwość naprawiania przedmiotu gwarancji do jej końca.

No chyba że udowodnisz że przedmiot nie jest zgodny z umową i nie da się użytkować zgodnie z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że udowodnisz że przedmiot nie jest zgodny z umową i nie da się użytkować zgodnie z przeznaczeniem.

 

Jeśli auto jest na firmę, to może być dobry powód dla prawnika.

 

Przedstaw sprawę Prawnikowi niech on wystosuje pismo do BMW w twoim imieniu, równocześnie idź do rzeczoznawcy niech się wypowie(zbada) sprawę.

Jak nic nie będziesz robić to następnym razem na czas naprawy dostaniesz kartę miesięczną na Tramwaj. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oceniam szanse wymiany auta na znikome (nawet w Stanach byłoby trudno :wink: ,ale trzeba zacząć walczyć o swoje ... Tak jak radzą koledzy : warto poradzić się prawnika :cool2: Są też różne organizacje konsumenckie ,nie bardzo lubiane przez firmy a korespondencja od nich zawsze budzi ich zaniepokojenie (media ,itp.). Może warto spróbować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych operacjach silnik będzie praktycznie jak nowy ,można próbować ale nie wróżę powodzenia :wink: Swoją drogą czas załatwienia sprawy = koszmar :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tak jak pisalem, wedlug mnie jedyny punkt zaczepienia dla Ciebie, to kwestia czy naprawa bedzie spelniala standardy BMW. Jesli beda korzystali z warsztatu, ktory nie ma szyldu BMW, to marne szanse na to, ze sa w stanie zagwarantowac, iz te standardy bede zachowane. Te standardy BMW, to same w sobie o niczym nie swiadcza, ale to odrebny temat. Oczywiscie, moga nie przyznac sie, ze czesc naprawy byla dokonana poza siecia BMW.

 

Mimo, ze sam lubie pomachac szabelka, to uwazam, ze to dosc trudna sytuacja. Bez wsparcia prawnika (chodzi tu rowniez o to, aby korespondencja miala wlasciwa pieczatke) nie wiele mozesz zdzialac. BMW to wielka korporacja i krzyk jednego czlowieka nie dociera zbyt wysoko.

 

Czy na czas naprawy przysluguje Ci samochod zastepczy?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że auto nie straci na wartości po naprawie ,w końcu naprawiasz w BMW a nie u ,,pana Mietka''...Ja chyba wolałbym kupić autko po profesjonalnej odbudowie silnika niż po 70 tys. ,ale to tylko moja opinia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaM wstępną decyzjePodczas weryfikacji usterki w Pana BMW X3 F25

 

Stwierdzono naruszenie gładzi 3-go cylindra.

 

Po stworzeniu dokumentacji technicznej z dokładnym opisem usterki

Otrzymaliśmy od producenta wytyczne, co do naprawy silnika.

 

Naprawa polega na wymianie bloku silnika wraz z tłokami oraz

Elementami technologicznie potrzebnymi do jego złożenia.

 

Chce tylko wymiany silnika nie naprawy ,naprawiać można stare bmw bez urazy ,a nie swieżynkę

 

Masakra, wspolczuje i zycze wytrwalosci w bojach

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ciekawe... cos sie zmienilo ostatnio? kazda wizyta w ASO powinna byc odnotowana w historii serwisowej samochodu

 

A jak sprawdzi? W ASO nie podają takich informacji....

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupując BMW nie przez salon i przychodząc z jego VINem, ASO nie poda żadnego szczegółu by się dowiedzieć o historii samochodu...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciągle nie ma to znaczenia ,blok silnika z tłokami to praktycznie nowy silnik :D Mając wybór wybrałbym to niż .,, nie wiadomo jakie 70 tys.''

Jakie znaczenie będzie miało dla zdecydowanego kupca co stało się z poprzednim silnikiem ??????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.