Skocz do zawartości

F25 wady, błędy i usterki modelu (choroby wieku dziecięcego)


insane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Naprawdę ostatni raz zapytam o moją ulubioną wadę - czy ktoś ma skutecznie {przejechane po wymianie więcej niż 10tys km} naprawioną przekładnię? U mnie będzie to druga wymiana [auto ze stycznia 2011].

Jaka przekladnie? U mnie nie ma zadnego problemu a mam 40,000 km.

 

U mnie tez wszystko ok - 55k

BMW Auto Rawski - NIE POLECAM!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 823
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam! Naprawdę ostatni raz zapytam o moją ulubioną wadę - czy ktoś ma skutecznie {przejechane po wymianie więcej niż 10tys km} naprawioną przekładnię? U mnie będzie to druga wymiana [auto ze stycznia 2011].

Jestem na świeżo po wymianie owej przekładni. Przejechałem może 3 kkm i jest to samo. W trakcie, kiedy autko było w serwisie dosyć mocno naciskałem doradcę, żeby mi zdradził o co chodzi. Okazuje się, że jest to wada konstrukcyjna polegająca na tym, że obecnie są to przekładnie "suche", co powoduje szybsze zużycie stykających się powierzchni i powstanie luzu objawiającego się efektami jak stuki, ale nie tylko. Okazuje się, że problem NIE! jest rozwiązany i prawdopodobnie nigdy NIE! będzie rozwiązany. BMW wymienia przekładnie na nową, ale dokładnie tego samego typu. Konstrukcja przekładni nie uległa zmianie. BMW twierdzi, że luz przekładni nie powoduje zagrożenia dla bezpieczeństwa. Jestem innego zdania. Przed wymianą auto było wyczuwalnie bardziej "gumowe". Szczególnie przy większych prędkościach auto staje się mniej stabilne i nie reaguje poprawnie na próbę szybkiej zmiany kierunku jazdy. Poza tym jazda "na wprost" wymaga ciągłej korekty kierownicą.

Na pocieszenie; przekładnia po wymianie jest objęta 2 - letnią gwarancją, niezależną od ogólnej gwarancji na całe auto. Niestety jeśli gwarancja się skończy, to trzeba na nią wysupłać ok. 8000 PLN + robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 PLN + robocizna - to był główny powód przedłużenia gwarancji. Niedługo będą 3 lata stuków - można się przyzwyczaić :lol:.Stuki pojawiają się po ok.8tys. Nie zauważyłem wpływu na prowadzenie auta, występują tylko przy skręconych kołach. Przy codziennej jeżdzie można tego nie zauważyć. Dzięki za info ,wada chyba faktycznie nie do usunięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem po wymianie przekladni i jak juz pisalem, mi doradca rowniez mowil, ze wymiana jest na taka sama i za chwile problem sie pojawi spowrotem. :?

Ja bede wymianial jak tylko pojawia sie ponownie stuki, a wydaje mi sie ze wlasnie zaczyna stukac spowrtoem. :mad2: Jakies 6-7kkm.

Do tego jak dla mnie jak tylko problem sie nasila, to auto zaczyna byc plywajaca i duzo gozej sie prowadzic. To jest kompletnie nieakceptowalne. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..że też BMW nie poprawi wadliwych przekładni. Przecież to problem nie jednostkowy i bardzo kosztowny dla Firmy. Z uporem maniaka montują identyczne i bez żadnych poprawek? :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem, czy ja jestem tylko takim szczęśliwcem, czy jest nas więcej (odezwijcie się)... u mnie na razie nic nie stuka. Więc może to nie wszystkich dotyczy?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie stuka póki co. Rozmawiałem z serwisantem - powiedział mi że problem dotyczył tylko początków produkcji F25... sam już nie wiem jak to jest

 

Mały update do moich podnośników klapy, nie uwzględniono reklamacji na głośną ich pracę, przeszliśmy się po nowych autach i muszę przyznać że w wielu nowych egzemplarzach jest podobnie - może taki ich urok.

Co na plus to na dzisiejszy dzień przedłużenie gwarancji o kolejny rok będzie mnie kosztować 890zl - dla mnie git :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam: moglby ktorys z kolegow po prostu nagrac te stuki? Jakims telefonem, wrzucic na YT i podlinkowac? Z checia zapoznam sie z tym felerem. Bo probowalem u siebie to odtworzyc i cisza, jak makiem zasial...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odebrałem dzisiaj auto z serwisu, przekładnie zakwalifikowana do wymiany.

 

ile taka 'impreza' wymiany będzie trwała?

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie wiadomo czy przekładnie są w końcu poprawione i dla tego należy zachować fakturę za wymianę gdyż nowa ma 2 lata gwarancji niezależnej od gwarancji auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana przekładni jest załatwiana w ciągu 1 dnia. Ja jestem umówiony do ponownej wymiany przekładni + wymiana świateł przeciwmgielnych [zepsuły się od nie włączania :D ] + klocki = 2 dni. Na przekładnię czekałem ponad miesiąc. Pytanie do Kolegi , który ma przejechane 170tys.- czy wie ile razy w jego F25 wymieniano przekładnię ,czy zna historię rozrządu. Pozdrawiam w Nowym Roczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Moje przemyślenia związane z przekładnią są takie, że gdybym nie czytał forum to pewnie nie przyszło by mi do głowy ,że przekładnia może być wadliwa - od czasu do czasu coś stuknie ,niezauważalny wpływ na prowadzenie auta, w serwisie zero informacji, wg. mnie problem jest delikatnie ukrywany [brak wpisu o wymianie w książce - bo po co?]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że BMW zna problem od dłuższego czasu i nie robi nic aby poprawić jakość wadliwej przekładni :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawa prosta.

Jak sobie nie poradzili z problemem, a nie zagraża życiu czy zdrowiu, to nie będą ogłaszać, bo by się wszyscy rzucili na wymianę...byłby kłopot serwisy zatkane, straty na wymianę przekładni, które nadal będą sprawiać problem.

 

Jak będzie rozwiązany to pewnie ogłoszą, jak ktoś się będzie kwalifikował to wymienią.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.