Skocz do zawartości

530d spalanie porownanie


kiko

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze tamat juz nie raz omawiany ale mam kilka pytan dlaczego :

 

5 -ka u mnie spalanie okolo 14 litrow teraz - w lato wcale nie mniej

7- ka jezdzilem nia okolo 2-ch tygodni spalanie okolo 11,5 -12 zima a w lato okolo 8

3- ka kilka dni jazdy spalanie max 10 l. zima a w lato nie wiem

 

wszystkie bmki maja 3 litrowego diesla nie wiem jak z moca w 7-mce ale 5 -ka ma 193 km a 3-ka 184 km.

 

Powiedzcie mi czemu sa takie roznice w spalaniu ? glownie spora roznica miedzy 5 a 7 prawdopodobnie silniki z ta sama moca.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to co moze u mnie byc nie tak ?

 

przeplywka wymieniona PIERBURG

czujnik polozenia walka rozrzadu tez wymienialem na oryginal

filtry i oleje wymieniam przed czasem

 

co moze miec jeszcze wspolnego z duzym spalaniem ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Większość właścicieli diesli kłamie co do spalania i tyle w temacie.

 

Masz w tym temacie przykład kolegów którym w mieście pali znacznie mniej niż podaje fabryka (9,7l/100km sedan i prawie 12l/100km touring).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali po mieście 12-15, w trasie 8,3-9,8. Tak jak napisał kolega wyżej - ci którzy podają mniejsze wartości po prostu ściemniają. Dlaczego? Wcześniej jeździłem Laguną 1.9 dCi 120 KM - ona paliła w trasie 6 po mieście 8-9. Nissan Primera 1.6 100 KM benzyna mojego kumpla pali w trasie 7 po mieście 11. Peugeot 307 1.6 HDI 110 KM (mocy nie jestem 100% pewien, ale coś koło tego) mojego innego kumpla łyka w trasie przy bardzo ekonomicznej jeździe 5,5 (on bardzo lubi jeździć ekonomicznie :) ), w mieście 8. Biorąc pod uwagę, że w 3.0d BMW masz półtora do dwóch razy więcej pojemności i mocy niż we wspomnianych samochodach oraz dodatkowe dwa cylindry nie ma siły, żeby spalanie było na wiele niższym poziomie niż ten, który podałem z mojego auta. U mnie jeszcze dochodzi automat połykający pewnie z litr dodatkowo.

 

Różnice we wskazaniach w różnych modelach BMW mogą moim zdaniem wynikać z różnych wskazań komputera - musiałbyś je sprawdzić tankując pod korek i licząc przebiegi, żeby uzyskać porównywalne dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali po mieście 12-15, w trasie 8,3-9,8. Tak jak napisał kolega wyżej - ci którzy podają mniejsze wartości po prostu ściemniają. Dlaczego? Wcześniej jeździłem Laguną 1.9 dCi 120 KM - ona paliła w trasie 6 po mieście 8-9. Nissan Primera 1.6 100 KM benzyna mojego kumpla pali w trasie 7 po mieście 11. Peugeot 307 1.6 HDI 110 KM (mocy nie jestem 100% pewien, ale coś koło tego) mojego innego kumpla łyka w trasie przy bardzo ekonomicznej jeździe 5,5 (on bardzo lubi jeździć ekonomicznie :) ), w mieście 8. Biorąc pod uwagę, że w 3.0d BMW masz półtora do dwóch razy więcej pojemności i mocy niż we wspomnianych samochodach oraz dodatkowe dwa cylindry nie ma siły, żeby spalanie było na wiele niższym poziomie niż ten, który podałem z mojego auta. U mnie jeszcze dochodzi automat połykający pewnie z litr dodatkowo.

 

Różnice we wskazaniach w różnych modelach BMW mogą moim zdaniem wynikać z różnych wskazań komputera - musiałbyś je sprawdzić tankując pod korek i licząc przebiegi, żeby uzyskać porównywalne dane.

 

 

 

Hejka

Zgadzam sie z kolegą

Co do samego spalania to proszę odgrzac kotleta...

Opisałem to w kilku tematach i nie chce mi sięopisywac po raz kolejny

 

Moją E39 już sprzedałem i dziś nie wiem ile pali :)

Teraz latam E61 530d i szczerze mówiac spalanie mam podobne jak w E39

Tak,ze tak jak pisałem wczesniej wszystko zależy od stylu jazdy,jaka skrzynia biegów,temp otoczenia i czy dany model ma webasto czy nie

 

Skrzynia biegów manualna,a automat różnica w cyklu miejskim nawet 3L

Webasto potrafi zjeść o 1L sprawne i 2L nie sprawne więcej

Styl jazdy też ma sporą różnice w spalaniu 1L-2L

Najważniejsze w ogóle jazdy jest długość odcinka poruszania się czyli odległość:

-krótkie odcinki silnik nie dogrzany spalanie można oreslic max wychodzące ponad normy testowe ok 14-15L

np moje miasto jest niewielkie praca-dom-dom praca krótkie ocinki spalanie 14-15L

np drugi dzień dużo jazdy silnik nie ma możliwości osygnięcia(ciepły) spalanie 12-13L

 

Naprawdę okres zimowy to extremalne warunki i nie ma co się dziwic spalaniu przy aut skrzyni 13-14L a nawet 15L

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pali po mieście 12-15, w trasie 8,3-9,8. Tak jak napisał kolega wyżej - ci którzy podają mniejsze wartości po prostu ściemniają. Dlaczego? Wcześniej jeździłem Laguną 1.9 dCi 120 KM - ona paliła w trasie 6 po mieście 8-9. Nissan Primera 1.6 100 KM benzyna mojego kumpla pali w trasie 7 po mieście 11. Peugeot 307 1.6 HDI 110 KM (mocy nie jestem 100% pewien, ale coś koło tego) mojego innego kumpla łyka w trasie przy bardzo ekonomicznej jeździe 5,5 (on bardzo lubi jeździć ekonomicznie :) ), w mieście 8. Biorąc pod uwagę, że w 3.0d BMW masz półtora do dwóch razy więcej pojemności i mocy niż we wspomnianych samochodach oraz dodatkowe dwa cylindry nie ma siły, żeby spalanie było na wiele niższym poziomie niż ten, który podałem z mojego auta. U mnie jeszcze dochodzi automat połykający pewnie z litr dodatkowo.

 

Różnice we wskazaniach w różnych modelach BMW mogą moim zdaniem wynikać z różnych wskazań komputera - musiałbyś je sprawdzić tankując pod korek i licząc przebiegi, żeby uzyskać porównywalne dane.

 

 

 

Hejka

Zgadzam sie z kolegą

Co do samego spalania to proszę odgrzac kotleta...

Opisałem to w kilku tematach i nie chce mi sięopisywac po raz kolejny

 

Moją E39 już sprzedałem i dziś nie wiem ile pali :)

Teraz latam E61 530d i szczerze mówiac spalanie mam podobne jak w E39

Tak,ze tak jak pisałem wczesniej wszystko zależy od stylu jazdy,jaka skrzynia biegów,temp otoczenia i czy dany model ma webasto czy nie

 

Skrzynia biegów manualna,a automat różnica w cyklu miejskim nawet 3L

Webasto potrafi zjeść o 1L sprawne i 2L nie sprawne więcej

Styl jazdy też ma sporą różnice w spalaniu 1L-2L

Najważniejsze w ogóle jazdy jest długość odcinka poruszania się czyli odległość:

-krótkie odcinki silnik nie dogrzany spalanie można oreslic max wychodzące ponad normy testowe ok 14-15L

np moje miasto jest niewielkie praca-dom-dom praca krótkie ocinki spalanie 14-15L

np drugi dzień dużo jazdy silnik nie ma możliwości osygnięcia(ciepły) spalanie 12-13L

 

Naprawdę okres zimowy to extremalne warunki i nie ma co się dziwic spalaniu przy aut skrzyni 13-14L a nawet 15L

PS

Ważne jest realny odczyt komputera:

-jeżeli ktoś nie kasuje licznika i pomiesza nawet leką trasę poza miastem odczyt jest mieszany(wskazanie mniejsze)

-w mieście do poprawnego wskazania trzeba przejechac min 50km

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak tankuje za 50 zł zawsze teraz ON jest po 4,60zł i robie na tym około 90 max 100 km wiec wychodzi ze pali jakies 11 lit. Ale to nie wszystko padło mi webasto wiec silnik sie nie dogrzewa mysle ze jak by webasto działało to spalał by mniej temp jaka osiaga to 60 C max , w paniedziałek jade wymienic jeszcze termostat zobaczymy czy bedzie sie lepiej grzał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie. Znowu zaczyna się ta głupia dyskusja.

 

Prawda jest taka, że diesel i benzyna w takim samym aucie z taką samą skrzynią biegów i z tego samego okresu technologicznego będzie paliło odpowiednio do siebie tak, że diesel spali 2/3 tego co benzyna. Jest tak zawsze i wynika to z wydolności danego typu silnika. Po prostu w przypadku oleju napędowego spalanie następuje przy dużo większej kompresji mieszanki niż w benzynie. Pozwala to na osiągnięcie z diesela większej wydajności a co za tym idzie mniejszego spalania.

 

Handluje autami, więc przez to naprawdę mam orientację ile jakie auto pali w praktyce. Do tego mieszkam w dużym, ciasnym mieście, gdzie głównie osiąga się te wyższe wartości spalania. Wszystko zależy przede wszystkim od masy samochodu a nie pojemności. Polo 1.9 diesel o mocy 90KM spali w mieście 5-6 litrów. Ciężka Zafira z takim silnikiem (1.9 100KM) spali już 8-10 litrów. Dorzućcie do tej Zafiry automat i macie na bank ponad 10 litrów. Tylko, że Polo waży tonę a Zafira 1.6 tony. Tu już w zasadzie jesteśmy w pułapie masy E60 czyli te 1600-1700 kg i właśnie podobne spalanie ma 520d-530d. Oczywiście 520d spali trochę mniej niż taka Zafira o podobnej masie, bo jest autem nowocześniejszym technologicznie. Ma lepszy silnik i automatyczną skrzynie. 530d waży trochę więcej od 520d więc spali też więcej ale nie jest to jakaś duża różnica, bo nie pojemność decyduje przede wszystkim o spalaniu a masa pojazdu.

 

Teraz co do benzyny. Jeżeli 530d spala w mieście 10 litrów to 530i spali 15 i będzie tak zawsze. Jeżeli komuś 530i spala średnio 12-13 to w tych samych warunkach jak by miał 530d spalałoby mu 8-9 litrów. Pisanie tu, że ktoś komu tyle pali 530d jest kłamcą i wymyśla itd jest bzdurą. Po prostu takie ma warunki użytkowania samochodu i tyle. Nie każdy wlecze się codziennie w korkach, niektórzy dojeżdżają do pracy drogami podmiejskimi i wtedy ich spalanie zbliża się do tego trasowego co w połączeniu z jazdą w mieście daje im średnie spalanie niższe niż tym co użytkują auto tylko w ciasnym mieście.

 

Osobiście nie wiem co trzeba zrobić i jak jeździć żeby 530d spalało 14 litrów. Jeżeli są tacy użytkownicy to albo mają coś niehalo z autem albo po prostu ich codzienna trasa to w większości korki i krótkie odcinki a do tego mają automatyczną skrzynię. Innej opcji nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawoziłem kumpla na lotnisko trasa 250km dziś o 4-7 w nocy autostrada w UK temp -12 prędkość 120-130 ale bez nadmiernych zrywów, ale i bez nastawienia na oszczędność = 7,5l/100km dużo, mało dla mnie ok. Latem próbowałem osiągnąć rekord spalania i bardzo delikatna jazda zaowocowała spalaniem 5,5l/100km. Na co dzień na stosunkowo krótkich odcinkach, czasami jakoś korek spalanie 15l/100km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze na krótkich odcinkach sporo spali, ja takich unikam i wolę spacerek do sklepu niż niedogrzewanie silnika zwlaszcza w mrozy.

Ale kolega kiko wyraznie napisal ile pali 7-er, a ile 5-er, te same silniki, prawdopodobnie te same warunki, masa 7-er większa, a jednak wyniki drastycznie różne. Jak dla mnie coś z tą 530d jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze na krótkich odcinkach sporo spali, ja takich unikam i wolę spacerek do sklepu niż niedogrzewanie silnika zwlaszcza w mrozy.

Ale kolega kiko wyraznie napisal ile pali 7-er, a ile 5-er, te same silniki, prawdopodobnie te same warunki, masa 7-er większa, a jednak wyniki drastycznie różne. Jak dla mnie coś z tą 530d jest nie tak.

 

 

dokladnie tak - 7 -er te same warunki jazdy jak innymi autkami - autko wieksze ciezsze a spalanie mniejsze.

czy moze tam byla jakas zmiana w silniku - osprzecie -itd

 

dodam ze dzisiaj jazda mocno zakorkowana i mocne deptanie na mozliwej nawierzchni i po 29 km spalanie wyszlo 17 litrow - az sie przerazilem jak to zobaczylem . Pozniej trasa 18 km lekko deptajac w sumie trasa i spalanie 13 litrow.

 

Dodam ze na kompie srednie spalanie od okolo 700 km nie kasowane pokazuje 14,3 l. a dodam ze nie deptam jak dzisiaj podczas pilnej szybkiej jazdy.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to automat, to być może w nim jest problem? Może coś z pracą konwertera jest nie halo i obciąża, bo z opisów ludzi, u których w miescie pali 15-17, a w trasie 6-7 (w trasie najcześciej lockup się zapina i konwerter nie pracuje) i stąd te różnice.

 

Nie wiem - tak głośno myślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze tankuje 30 litrow no i tez tak mozna obliczyc jezdzac np do rezerwy - tak tez wygladaja moje pomiary - wiem ze rezerwa nie zawsze zaswieca sie przy tej samej ilosci paliwa w baku ale ja mam to juz opanowane.

 

czy odma ma moze cos wspolnego ze spalaniem ? ogolnie jakie elementy eksploatacyjne ( ktore nalezy wymieniac ) w samochodzie maja cos wspolnego z duzym spalaniem ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma, filtr powierza, filtr paliwa, stan zanieczyszczenia układu paliwowego, jakość paliwa, temperatura otocznia, rozmiar opon, ciśnienie w oponach, ilość osób i bagażu, stan alternatora i reszty osprzętu i wiele innych o których nie pamiętam teraz :) ma wpływ na poziom spalania, nie zapominając oczywiście o usterkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość właścicieli diesli kłamie co do spalania i tyle w temacie.

 

Masz w tym temacie przykład kolegów którym w mieście pali znacznie mniej niż podaje fabryka (9,7l/100km sedan i prawie 12l/100km touring).

dodam tylko ze spalanie fabryczne jak i predkosc max podawana przez producenta zawsze jest wynikiem sredniej przy aucie z tyloma osobami na ile jest rejestrowana na pokladzie plus bagaz 50kg

wiec jadac samemu i bez bagazu tak spalanie jak i predkosc bedzie sie roznic od tego co podaje producent :cool2:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.