Skocz do zawartości

Czy myjecie swoje auta na myjniach automatycznych?


Pułkownik Zuber

<t>Czy myjecie swoje auta na myjniach automatycznych?</t>  

140 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam złe doświadczenia z automatycznymi myjniami samochodowymi - po prostu po paru wizytach na takiej myjni miałem lekkie ryski na całym samochodzie po szczotkach.. Staram się myć autko sam, a jak nie mam czasu to podjeżdżam do myjni ręcznej, za 16zł mam mycie ręczne (dokładne a nie to co na myjniach automatycznych) + nakładanie wosku. Po takim myciu lakierek ładnie się błyszczy, samochód jest suchy a po myjni automatycznej są miejsca niedomyte a lakier jest niedosuszony (zaznaczam że myłem samochód na wielu myjniach automatycznych więc wiem co pisze :wink: być może są jakieś myjnie automatyczne które dobrze myją auto, ja niestety na taką nie natrafiłem..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

wy tak myjecie i nic?

ja myłem auta zawsze u siebie na podwórku aż pewnego dnia zjawił się czarnuch na skuterze i wlepił mandat na 50zł. :twisted: za zanieczyszczanie wód gruntowych. wszelkie tłumaczenia że mam studzienke do której wszystko spływa nie pomogło :duh: , chociaż troche bo chciał wlepić 100zł.

od tamtej pory myje na ręcznej ORLENA olbo BP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce wrzuce, ale chwiloow nie mam net-u w domu (ukłon w strone TPSA) a w pracy nie mam PS-a a muszę dokończyć obróbkę :)

 

Pozdrawiam i Dzięki za zaproszenie.

 

moja żona pracuje w TPSA - wal na PW - może cos wymyślimy

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole myjnie automatyczna

gdy sie myje samemu przewaznie wychodza pozniej okropne plamy po wodzie

 

wystarczy przetrzec do suchego szmatką z irchy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myje sam na podwórku,mam szampon VALVOLINE(mokry połysk) i zwykła gąbka,kiedys stosowałem zwykły płyn do kąpieli i też było cacy,jak ją kupiłem trochę trzeba było jej lakier odświeżyc T-CUTem.Całe dokładne mycie samochodu(wenątrz także-odkurzanie i wycieranie kurzu) też mi zajmuje sporo czasu(porostu jestem bardzo dokładny).Biały plamy po wodzie nie zostają jak po myciu będzie sie samochód dokładnie wycierało.

Ale opłaca się tak o samochód dbać,do dbania mam dwa samochody na głowie moją BMW i POLONEZA,o którego dbałem od początku i wygląda dalej super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko reczna i to sprawdzona polecam myjnie "ASTRA" w wawie na ul .Lopuszanskiej..dawny autorex..20zl mycie podstawowe i jesli chcesz nablyszcza ci opony.. ale jesli pogoda jest ladna to sam zrobie to jeszcze lepiej niz na myjni..a do tego raz w miesiacu wosk..

a ja nie sprzedaje swojej 7ki.


odpowiem na kazde pytanie zwiazane z felgami,oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z orlenowskiego automatu średnio raz w tygodniu i po kilkudziesięciu takich operacjach lakier nie jest porysowany ani nie zmatowiał, ale:

- przed każdym myciem zwilżam auto z węża który na każdej takiej stacji powinien być

- tylko pierwszy najtańszy program. Nigdy wosk bo nie mogę zdzierżyć mażących szybę wycieraczek. Jeśli chcę wosk to tylko na ręcznie i nigdy na szyby.

- Czasem trzeba poprawić to i owo, ale nigdy gąbką bo drobiny pisku na gąbce do doskonały papier ścierny.

Jeszcze jedno. Na ręcznej myjni osusza się auto przy użyciu ściągaczki- serce się kraje, albo irchy jeszcze gorzej to przecież papier ścierny. Osuszanie powietrzem jest najlepsze.

Trzeba też unikać mycia wysokociśnieniowego, chyba, że chcemy wypiaskować lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.