Skocz do zawartości

zimowe spalanie


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód swój kupiłem w sierpniu 320D 163KM ale niestety pojeżdziłem nim około miesiąca i miałem dośc poważny wypadek (nie z mojej winy :) ) ale uszkodzeniu uległa głównie karoseria. Wtedy spalanie kształtowało się około 6l/100km. Gdy odebrałem w tamtym tygodniu samochód po naprawie i po przejechaniu już około 500km spalanie nie mogę zejść poniżej 8l/100km.

Woże w bagażniku około 120kg dla lepszej przyczepności.

Zrozumiałbym około 0,5l do 1l więcej ale nie ponad 2l.

Czy to normalne że w zimę więcej pali? Czy u Was też skoczyło jakoś znacząco spalanie gdy pojawiły się mrozy czy może jednak coś po tym wypadku się po przestawiało? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Woże w bagażniku około 120kg dla lepszej przyczepności.

 

A to Ci numer... Słyszałem, że np do Transita wkładali obciążenia dla lepszej przyczepności, ale nie znałem nikogo kto by takie kombinacje uskuteczniał w BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zuzycie latem to ok 5.8 do 6,1 a zimą 6,0 do 6,5 wiec srednio pali wiecej 0,6 litra/100km ale 2 litry to troszke duzo.Moze poprostu wiecej jezdzisz po miescie i nie sugeruj sie kompem bo te wskazania niekoniecznie sa dokladne,u mnie latem komp zaniza zuzycie ok. 0.3 litra a zima odwrotnie zawyza jakies 0.3 litra,najlepiej to sprawdzic "domowym sposobem" zalej do pelna i sprawdz ile Ci spali po przejechaniu np. 500km wtedy faktycznie sie dowiesz ile auto pali :D :cool2:
icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320D po chipie spalała min 6,8l/100km a max 8,5l/100km dotyczy okresu ciepłego

Tamtej zimy, czyli przed chipem, nie przekroczyła nigdy 8.5l/100km ale nie zchodziła poniżej 7,2l.

Wyniki realne przeliczane i porównywalne z komputerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120kg w bagazniku bo mnie zima na letnich 18 zaskoczyła i musiałem dociążyć jakoś tył bo była tragedia :D

Teraz wyjmę i zobaczę bo napewno ma ciężej i to też się przekłada na spalanie.

Wlałem pod korek przedwczoraj i 7,9 srednia wyszła więc troszkę mniej niż komputer pokazywał i to większość ślizgania była na letnich i trochę musiałem się nacieszyć jak odebrałem po naprawie więc trochę ostrzej pojeżdziłem więc napewno przyczyniło się to :D

Dzięki za informację :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo mało wam palą te 320d :) Chyba tylko po trasach jeździcie i to 100 km/h. Ja średnie w e91 320d miałem na poziomie 8.2 l/100km, oczywiście zwykła jazda, zupełnie nie zwracając uwagi na ekonomizer. Gdybym miał się starać jeździć oszczędnie to może litr bym zaoszczędził.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325d lato - 9 (mniejsze korki, szybciej), obecnie ponad 11 :x - tylko miasto 25km do i z roboty.

Porownujac z z4 zdecydowanie w Dieslu spalanie zima wzrasta bardziej niz w benzynie.

Dzis wracalem Corolla 2.0d - przy jedzie miejskiej bez wlaczenia spalinowego dogrzewania wkaznik temperatury osiaga 1/4 maksymalnego stanu zamiast 1/2 :shock:

Ciekawe jak jest w BMW - niestety nie mam wskaznika w Dieslu :?:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam niskie przebiegi niektórych forumowiczów, moja 318D po chipsie, w mieście na krótkich, nie przekraczających 10 km odcinkach, w korkach (np w ostatni poniedziałek 5 km jechałem przez 1,5 h w mega korku) spala 10l, latem w mieście nie schodziłem poniżej 8,5l. Zatem domyślam się, że te rewelacyjne wyniki:
U mnie zuzycie latem to ok 5.8 do 6,1 a zimą 6,0 do 6,5
to koledzy osiągają pokonując dłuższe trasy z optymalną prędkością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam niskie przebiegi niektórych forumowiczów, moja 318D po chipsie, w mieście na krótkich, nie przekraczających 10 km odcinkach, w korkach (np w ostatni poniedziałek 5 km jechałem przez 1,5 h w mega korku) spala 10l, latem w mieście nie schodziłem poniżej 8,5l. Zatem domyślam się, że te rewelacyjne wyniki:
U mnie zuzycie latem to ok 5.8 do 6,1 a zimą 6,0 do 6,5
to koledzy osiągają pokonując dłuższe trasy z optymalną prędkością.

 

No dokladnie,co drugi dzien robie 220km z czego 190km po autobanach wiec stąd takie zuzycie :cool2:

po miescie pewnie kolo 8l/100km by wyszlo ale tego to juz nie moge sprawdzic :D

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.