Skocz do zawartości

320d świece żarowe czy przekaźnik??


Balugass

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sterownik i był wymieniony i on i wszystkie świece.

A teraz nie grzeje wogóle i od czegoś muszę zacząć. Z tego co wiem te sterowniki które są w moim modelu się nie uszkadzają.

Więc najpierw chcę sprawdzić bezpieczniki a później sprawdzę świece to będzie wiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jesli masz sterownik swiec zarowych typu beru i swiece na 5V tym samym to na 99% padl Ci sterownik.

W sumie jesli sie nie uszkadzaja, to czemu za pierwszym razem wymieniales? Jak wymieniles na uzywke a nie naprawiana uzywke, to na pewno on Ci padl.

Jest temat o tym na forum, poszukaj i poczytaj (nie wiem czy nie w tym) gdzie byl schemat pokazywany elektryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wymienił mi mechanior do którego zaprowadziłem jak kupiłem auto, bo robił mi inne rzeczy i stwierdził że wymieni sterownik i świece bo nie grzały. Być może naciągnął trochę temat.

Ten sterownik którego mam wymienionego o numerze 2246919 72RB510 jest firmy UHER i w środku po otwarciu wygląda jakby z fabryki wyszedł.

Nie mam żadnych przebarwień na płytce, upaleń czy innych oznak świadczących o jakimś zwarciu czy upaleniu.

Napisałem PW do ROGERA-NYSA i odpisał mi, że te sterowniki się nie psują i dlatego pytam na sam początek o bezpieczniki.

Znalazłem coś takiego. Czy to może te?

http://www.tomekewa.user.icpnet.pl/Auta/BMW/INSTALACJE/BatteryFuses.JPG

http://www.tomekewa.user.icpnet.pl/Auta/BMW/INSTALACJE/RelayRack2.JPG

http://www.tomekewa.user.icpnet.pl/Auta/BMW/INSTALACJE/passenger_side_ebox.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik wymienił mi mechanior do którego zaprowadziłem jak kupiłem auto, bo robił mi inne rzeczy i stwierdził że wymieni sterownik i świece bo nie grzały. Być może naciągnął trochę temat.

Ten sterownik którego mam wymienionego o numerze 2246919 72RB510 jest firmy UHER i w środku po otwarciu wygląda jakby z fabryki wyszedł.

Nie mam żadnych przebarwień na płytce, upaleń czy innych oznak świadczących o jakimś zwarciu czy upaleniu.

Napisałem PW do ROGERA-NYSA i odpisał mi, że te sterowniki się nie psują i dlatego pytam na sam początek o bezpieczniki.

Znalazłem coś takiego. Czy to może te?

http://www.tomekewa.user.icpnet.pl/Auta/BMW/INSTALACJE/BatteryFuses.JPG

http://www.tomekewa.user.icpnet.pl/Auta/BMW/INSTALACJE/RelayRack2.JPG

http://www.tomekewa.user.icpnet.pl/Auta/BMW/INSTALACJE/passenger_side_ebox.jpg

 

Odpisał Ci tak bo u Ciebie jest przekaznik a nie sterownik. I swiece masz na 12v

JEST TYLKO JEDNA MARKA AUT:)

Rozkoduje VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł przekaźnik wymieniłem i efekt chyba mizerny - czyli taki sam.

Czy diagnoza świec przez kostce z pinami od przekaźnika jest wystarczająca, czy trzeba najlepiej dostać się do świec żeby je sprawdzić?

A w dodatku przy zamykaniu auta z kluczyka - centralnego zamka nie mrugają światła kierunkowskazów oraz nie zamyka mi zamek klapy bagażnika (ale siłownik słychać że pracuje, luźny jest ten zatrzask ryglujący klapę).

 

Nie wiem już o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam. Panowie wymieniłem wszystkie świece żarowe w E46 320d z 1999r (136kM) Przed wymianą kontrolka świec paliła się zawsze z 2s po czym gasła. Po wymianie jest tak samo. Przy jakiej temperaturze świece zaczynają grzać i kontrolka świeci się 6s. Sprawdzałem przed wymianą i napięcie 12V wychodzi na każdą świecę ze sterownika pod maską po przekręceniu zapłonu. Stare świece po podłączeniu na krótko do akumulatora nie grzeją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2sek swieci sie przy temp cieczy miedzy 2 -20stopni C

swiece sa grzane po odpelniu silnika az do uzyskania temp 40stopni cieczy chlodzacej

dotyczy to dde3.0 2.0d 136km

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może tak będzie lepiej:

2 sec brilla a la temperatura de líquido entre 2 -20stopni C

velas se calientan después de arrancar el motor hasta una temperatura de 40 grados del refrigerante

esto se aplica a 136CV 2.0D dde3.0

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Skasowałem te błędy i odpaliłem pojechałem na miasto ,i jak wróciłem od razu sprawdziłem jeszcze raz i pokazało mi tylko dwa błędy zylinder 2 i 4 i nie wiem co pierwsze wymienić sterownik od ROGER-NYSA czy świece ,ostatnio w grudniu było u nas -15 i auto kręciło i łapało bodajże za 4 czy 5 razem odpaliło .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To niestety zagadka..ja też miałem błędy na dwóch cylindrach, po wymianie świec został jeden i dopiero po wymianie sterownika jest czysto.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie tak samo, błąd dwóch świec, wymieniony komplet - pozostał błąd jednej świecy i dopiero sterownik od Rogera załatwił temat.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie daje rady z tymi błędami wie ktoś z panów co za błędy

 

 

Variante : KOMBI46R.PRG - Zegary (Instrumentenkombi)

Wersia : 2.10 instrument cluster basis E46 Redesign

ERGEBNIS : 1 Błąd w pamięci błędów

 

Błąd : 0x00BE: light module-EEPROM error

Częstotliwość błędów 40

 

--

--

--

Invalid working area

Error present

--

--

Kod błędu: BE 48 28

 

====================================================================================

Variante : IHKA46_2.PRG - Klimatronik (Klimaautomatik)

Wersia : 2.00 Air conditioning IHKA E46 PU 98 / PU 99

ERGEBNIS : 1 Błąd w pamięci błędów

 

Błąd : 0x0017: Auxiliary water pump

Częstotliwość błędów 10

 

--

Short circuit to ground

--

--

--

--

Kod błędu: 17 02 0A 42 1C 90 06 11 03 74

 

====================================================================================

Variante : LSZ_2.PRG - Lichtschaltzentrum (centrum przełączania)

Wersia : 1.00 LSZ_2

ERGEBNIS : 1 Błąd w pamięci błędów

 

Błąd : 0x0022: VHAC, front load sensor short-circuit to ground

Częstotliwość błędów 1

 

Error not present

Kod błędu: 22 01

 

====================================================================================

Variante : ZKE5.PRG - Zamek centralny ZKE (Zentrale Karosserie Elektronik)

Wersia : 1.28 Central Body Electronics V for E46

ERGEBNIS : 1 Błąd w pamięci błędów

 

Błąd : 0x0007: Anti-theft alarm system: Siren, Radio interior protection, Tilt alarm sensor or Wire STDWA Short circuit to ground or Open circuit

Częstotliwość błędów 1

 

Static error

Kod błędu: 07 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam silnik 320d M47N tak jak wczesniej wrzuciłem fotki z błędami cylinder 2 i 4 już jestem po wymianie sterownika świec żarowych 30minut roboty i gotowe ,podpiełem kompa błędy skasowane i jazda podpinam jeszcze raz i 0 błędów Dzięki ROGER-NYSA wysyłka expresowa .Polecam tego Pana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.