Skocz do zawartości

spadająca temperatura e39 530d


jarekt333

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam takie pytanie co może być przyczyną obniżania się temperatury kiedy jadę ?jak się zatrzymam to woda idzie do góry aż do pionu wystarczy przejechać w mrozie kilometr i wskaźnik idzie w dół. czy to termostat? czy może(to tylko moje przypuszczenie)zużyty płyn chłodniczy. nie wiem kiedy był wymieniany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Termostat EGR. A najlepiej wymienić oba.

Termostat egr kiedy jest uszkodzony powoduje ze auto dlugo sie nagrzewa.Kolega ma objawy typowe dla padnietego termostatu glownego.Zgadzam sie,najlepiej wymienic oba i po klopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podczas jazdy spada dlatego że pęd powietrza (teraz jak mamy mrozy bardzo zimnego) schładza chłodnice, a podczas postoju silnik się dogrzewa ponieważ nie ma co chłodzić. Więc jak koledzy piszą na 100 % termostat :wink:
"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko? Co może być przyczyną opadającej temperatury w moim aucie E39 530d ?

Auto nagrzewa sie w miare szybko (7-8km pion) ale gdy zgasze auto i zostawie je na 15 min po ponownym odpaleniu wskazówka jest znowu koło pierwszej kreski :shock:

Kumpel ma taki sam silnik w buni i u niego jest pion nawet po 2 godzinach od zgaszenia auta.

Dodam jeszcze ze na trasie czy to jest 80 czy 120 na godzine zawsze jest pion!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Z wlasnych obserwacji wiem ze pion pionowi nie rowny:) Wlasnie jestem po wymianie termostatu w e39 520i 2.2l. Zanim dokonalem wymiany obserwowalem dokladnie jak temperatura sie zachoduje przy pomocy testu 7 i wskaznika na desce. Wskazowka stoi w pozycji pionowej juz przy temperaturze okolo 60-70C (w moim przypadku) i w tej samej pozycji jest przy temp. 95C. Przy 50C jest w 1/4 skali. Moze to jest u Ciebie problemem ze tak naprawde nie osiagasz wlasciwej temperatury? Drugi pomysl to to ze moze nie masz slony pod silnikiem i sie wystudza szybciej??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.