Skocz do zawartości

CO ZROBIC ŻEBY LEPIEJ SZŁA


Prezes_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

Podnieść moc za nie dużą kasę to raczej trudno (mówię tu o zabiegach pewnych, a nie subiektywnych odczuciach), choć niewielkie pieniądze to określenie względne.

Jeśli chcesz by samochód szybciej przyspieszał postaraj się go odchudzić :wink:

 

A jesli chodzi o Vanos'a to masz to wyboru:

- obejrzeć silnik, wypustka z przodu na górze (to bardzo nie dokładny opis)

- sprawdzić datę produkcji (o ile dobrze pamiętam to Vanos był od września 1992r., jesli się mylę to zaraz napewno ktoś mnie poprawi)

 

Pozdrawiam

Mariah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien dyfernecjal na bardziej agresywny. O ile sie nie myle masz zainstalowany 4.45 wymieniajac go na 4.75, samochod bedzie szybszy o okolo 7% .

A czy po zmianie dyfra na 4.75 samochód nie straci na przyspieszeniach :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem. :cool2:

Mysle za za podobne pieniadze jak instalacja LPG, mozesz sobie zalozyc instalacje na podtlenek azotu, mozna nawet laczyc te instalacje z tego co wiem, koszt jest wtedy ciut wyzszy, efekt lepszy niz wszystkie inne - wada: koniecznosc napelniania butli, no i to jest raczej dla Hondziarzy, nie do BMW :twisted:

Nie ma sposobu, by za 50 zl podniesc moc o 100 koni, jesli o to Ci chodzi. :?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien dyfernecjal na bardziej agresywny. O ile sie nie myle masz zainstalowany 4.45 wymieniajac go na 4.75, samochod bedzie szybszy o okolo 7% .

A czy po zmianie dyfra na 4.75 samochód nie straci na przyspieszeniach :?:

 

Zyska na przyspieszeniach lecz straci minimalnie na predkosci maksymalnej. Oprocz tego, zalozmy przy 100km/k na piatym biegu silnik zamiast 3000 obrotow bedzie mial 3300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY KTOS MA KILKA TRIKÓW ABY PODNIESC MOC W BMW 320i 24V NIE DURZYM NAKŁADEM PIENIEDZY?

 

Witam

Jeżeli komuś nie wystarcza seryjna moc, może spróbować zarzucić chipa .Na papierze wygląda to nie najgorzej, a jak w rzeczywistości :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na samym poczatku sprawdz kompa, przeplywomierz, wymien swiece, sprawdz czy hamulce ci nie trzymaja .. 320i sama w sobie calkiem niezle sie zbiera i idzie .. ;) niestety nie ma metody typu "za 200 podniesc moc o 20%" .. poprostu chcac wiekszej mocy trzeba sie rozgladnac za 325i .. ew. swapa zrobic (ale to juz koszt ok 4-5 tysiakow)
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinb - mam pytanie...

prędkość maxsymalna spadła Ci aż do 200 km/h?

Ja właśnie założyłem szperę dokładnie taką jak Ty i z 2,93 mam teraz 3,15 ale ja mam 328 a szpera od 325...

różnica jest w przełożeniu ok 7% i Max miałem 230km/h i teraz spadła mi również do 200?

 

hmm 7% przełożenia to myślałem że 7% przyspieszenia plus i 7% max prędkość minus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.