Skocz do zawartości

Słabe światła ...


rav E39

Rekomendowane odpowiedzi

Mam E39 z ksenonami (ringi). Od pewnego czasu moje światła świecą bardzo słabo oraz dość krótko (max. 10 m przed pojazdem :shock: ) Zauważyłem również, że kiedyś podczas odpalanie silnika światła się same regulowały teraz nic takiego się nie dzieje. Co może być powodem tych zachowań oraz dosyć krótkiego świecenia ????

http://img255.imageshack.us/img255/3750/m54pd.jpg

wcześniej: E32 750 V12 - to była jazda ;-)

Teraz: E39 3.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
byles na sprawdzeniu ustawienia swiatel? jezeli swiatla swieca w glebe to moze silniczki od samoregulacji padly, kostki sie poluzowaly, etc.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zepsuł Ci się jeden z czujników samopoziomowania świateł. Są 2: pierwszy na przednim lewym wahaczu, drugi na prawym tylnym wahaczu. Często pęka sam łącznik mdz samym wahaczem a czujnikiem.

Obydwa czujniki są po prawej stronie, bynajmniej u mnie, na początku ja bym sprawdził czy nie są urwane te dźwigienki które łączą czujnik z wachaczem jak kolega dobione pisze lub czy kostka się nie wypięła/popsuła. U mnie pojawił się taki sam problem czyli światła świeciły zbyt mocno w dół. Obejżałem obydwa czujniki i okazało się że w przednim prawym kole popsuta była kostka, a mianowicie wypieły się kabelki z niej dokładniej rzecz ujmując, podjechałem do elektryka i naprawił mi to w kilka minut i wszystko wróciło do normy :D. A jeśli okaże się że wszystko masz w porządku musisz niestety się pogodzić z tym że któryś czujnik jest do wymiany :( nie wiem czy można zdiagnozować poprzez podłączenie do komputera, niech fachowcy się wypowiedzą w tym temacie :)

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie padło cos takiego http://allegro.pl/nowe-regulatory-lampy-przedniej-bmw-e39-96-00-lamp-i1334864245.html i to jest najczęstszy powód z tego względu ze światła daj dużo ciepła wiec główka tego plastiku sie urywa. A żeby miec pewność przy reflektorze od góry masz dwa pokretła od poziomu lamp jedno od mijania drugie od długich, pokrec nimi jesli swiatlo bedzie stało w miejscu to na bank ten plastik

A te plastiki sa do starych lamp jak i nowych z ringami i sa różne wiec uwarzaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zepsuł Ci się jeden z czujników samopoziomowania świateł. Są 2: pierwszy na przednim lewym wahaczu, drugi na prawym tylnym wahaczu. Często pęka sam łącznik mdz samym wahaczem a czujnikiem.

Obydwa czujniki są po prawej stronie, bynajmniej u mnie, na początku ja bym sprawdził czy nie są urwane te dźwigienki które łączą czujnik z wachaczem jak kolega dobione pisze lub czy kostka się nie wypięła/popsuła. U mnie pojawił się taki sam problem czyli światła świeciły zbyt mocno w dół. Obejżałem obydwa czujniki i okazało się że w przednim prawym kole popsuta była kostka, a mianowicie wypieły się kabelki z niej dokładniej rzecz ujmując, podjechałem do elektryka i naprawił mi to w kilka minut i wszystko wróciło do normy :D. A jeśli okaże się że wszystko masz w porządku musisz niestety się pogodzić z tym że któryś czujnik jest do wymiany :( nie wiem czy można zdiagnozować poprzez podłączenie do komputera, niech fachowcy się wypowiedzą w tym temacie :)

 

Tak można to sprawdzić podpinając auto pod komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno na przeglądzie i gość mi powiedział że zbyt nisko mi światła świecą, więc wziął się za kręcenie tymi śrubami przy kloszach ale po paru minutach stwierdził, że nie da się ich wyżej podnieść. Może to jednak te czujniki o których piszecie ...

http://img255.imageshack.us/img255/3750/m54pd.jpg

wcześniej: E32 750 V12 - to była jazda ;-)

Teraz: E39 3.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jeśli świecą bardzo nisko oraz trzymając ręką za palnik/żarówkę można swobodnie ruszać soczewką to raczej regulatory do wymiany; u mnie było podobnie auto po liftowe ale udało się wymienić regulatory bez rozklejania lamp.

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
poruszaj srodkiem lampy jak sie rusza to regulatory do wymiany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świecą bardzo nisko oraz trzymając ręką za palnik/żarówkę można swobodnie ruszać soczewką to raczej regulatory do wymiany; u mnie było podobnie auto po liftowe ale udało się wymienić regulatory bez rozklejania lamp.

 

Właśnie u mnie można ruszać tym swobodnie. Ale jak ruszam tym "palnikiem" to ruszają mi się oba światła (ksenon i długie). Czyli w tym przypadku co mam sprawdzić: te dźwigienki na wahaczach czy regulatory przy lampach ?? Czy moglibyście mi dokładnie pokazać gdzie są umieszczone te elementy :D

http://img255.imageshack.us/img255/3750/m54pd.jpg

wcześniej: E32 750 V12 - to była jazda ;-)

Teraz: E39 3.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

no to kolego bedzie wina tych nieszczęsnych regulatorów w lampie. poruszają sie ksenony i długie ponieważ odbłyśnik jest jeden do obu świateł i podczas regulacji automatycznie ustawia sie oba światła także i mijania i długie są dobrze ustawione. sama wymiana nie jest skomplikowana jeśli chodzi o lampy przed liftem przy poliftowych z tego co czytałem troszkę wieksza rzeźba.

może to pomoże chociaż troszkę

viewtopic.php?f=15&t=72107

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jak masz poliftowa i nie 03rok to niema problemu z wymiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem.Tez mam po lifcie i rozebralem juz lampe wczoraj i okazalo sie ze regolatory oba byly urwane,juz zamowilem i czekam az przyjda.Swiatla mam tragiczne 25m gdzies swieca xenony dlogie troche lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem.Tez mam po lifcie i rozebralem juz lampe wczoraj i okazalo sie ze regolatory oba byly urwane,juz zamowilem i czekam az przyjda.Swiatla mam tragiczne 25m gdzies swieca xenony dlogie troche lepiej.

 

hajpa a powiedz mi czy miałes problem z rozklejeniem lampy bo umnie fachowcy powiedzieli ze się nie da rozkleić nawet opalarka próbowali no ale sie nie dziwie jak na warsztacie 10C zanim podgrzeje jedna stronę druga juz jest twarda .

napisz jak ja rozkleiłes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzalem najpierw gorna czesc i wkladalem szeroki wkretak miedzy klosz a lampe i przekrecalem troche zle to zrobilem bo zostaja slady najlepiej to chyba nozykiem trzeba zrobic.Pozniej dol i do okola delikatnie pozniej ojciec podgrzewal mi olalarka i poszlo.tez myslalem ze to trudne poprostu delikatnie trzeba to zrobic i dobrze podgrzac ten klej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie to ja mam pytanie. Lampy świecą mi moim zdaniem nisko. Podnieść ich wyżej nie mogę.

Jeśli chodzi o regulatory to mogę regulować góra-dół (więc chyba regulator jest cały), ale wydaje mi się

że ta "góra" jest dosyć nisko. Jeśli chodzi o samopoziomowanie, to ono działa. Bo po włączeniu świateł

widać jak soczewki idą najpierw w dół potem do góry.

Lampy E30 po lifcie xenon.

 

Wiecie jak najłatwiej dołożyć bixenon? Przymierzam się do tego

 

Pozdrawiam, Konrad

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
sprawdz czy lata ci srodek lampy poruszaj na boki i góra dół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę , miałem podobny problem z słabymi światłami i brakiem regulacji wysokości(zbyt krótkie świecenie ) . Okazało się (u specjalisty od naprawy lamp;u którego lub z , spędziłem na naprawie lamp 3 godziny) , wypalone odblaski soczewek (wymieniłem), urwane plastikowe dżwigienki regulacji wysokości świateł (prawdopodobnie przez wadliwa regulację świateł - wymieniłem) no i na końcu zostały spolerowane plastikowe klosze . Po tej kuracji światła widziałem jak się same regulują ( u mnie najpierw idą do góry potem w dół ) widoczność nie porównywalna do tej przed naprawą . :norty:

siemka dla fanow BMW

HIGHLANDER 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
który masz rok produkcji Edytowane przez gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.