Skocz do zawartości

E39 jakie polecacie wycieraczki


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wycieraczki założone tylko był problem ze spoilerami. Trzeba było je zdjąć, a i z tym łatwo nie bylo. Wycieraczki ładnie pracują, zbierają wszystko. Zobaczymy czy przy wyższych prędkościach nie będzie ich podwiewało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Wcześniej miałem Goodrain, teraz kupiłem German.

 

Pierwsze wrażenia - goodrain zostaiwał część niestartą nawet na postoju, german wyciera wszystko ładnie.

 

Z wrażeń z większymi prędkościami po weekendzie się podzielę jak będzie padać ;)

 

Co do wykonania - wyglądają identycznie - profile, gumki nawet mają te same oznaczenia, jedyna różnica to same mocowania - różnią się minimalnie wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie szału nie ma z tymi visee. Na wycieraczce po stronie kierowcy zostaje jedna mała smużka i to prawie na wysokości wzroku co jest bardzo irytujące dla mnie a na dodatek pewnego dnia przy dłuższej jeździe w deszczu pojawiło się lekkie skrobanie jak dochodziły do pionu... Ciekawe czy coś takiego by mi uznali na gwarancji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem tutaj czy na innym forum, ale po starych GR zakupiłem Oximo(szkieletowe) tragedia jak nie wiem co, piszczą non stop nawet po miesiącu użytkowania,cisza jest dopiero jak non stop pada lub dostaną bardzo dużo wody. W słoneczne dni prawie nic nie usuwają z szyby np.muchy czy inne robactwo i nie jest to wina płynu bo sprawdzałem na 2 różnych i jest tak samo. Po stronie pasażera, środkiem zostawiają nie ruszone pole wcale, jak by nie przylegały do szyby. Fakt kosztowały nie całe 50zł, ale porażka na całej linii, to już roczne GR które wyrzuciłem spisywały Się lepiej. Chyba czas będzie powrócić do Valeo Silence, wspominam je najlepiej ze wszystkich jakie przerabiałem
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podzielę doświadczeniem.

Kupiłem jakiś miesiąc temu same gumki Goodrain i założyłem do zwykłych szkieletowych wycieraczek. Na razie sprawują się lepiej niż Valeo i Bosch, które miałem wcześniej, wycierają dokładnie i są bardzo ciche. Biorąc pod uwagę cenę gumek, to była to bardzo dobra inwestycja i chyba przy tym zostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pisałem tutaj czy na innym forum, ale po starych GR zakupiłem Oximo(szkieletowe) tragedia jak nie wiem co, piszczą non stop nawet po miesiącu użytkowania,cisza jest dopiero jak non stop pada lub dostaną bardzo dużo wody.

Myślałem, że tylko moje OXIMO takie badziewne ale widzę, że to normalka. Trzeba kupić gumki Alca i podmienić bo nie mogę zdzierżyć tej OXIMOWEJ tandety (kupowałem jedynie dla samych metalowych szkieletów bo moej się pogięły jak poluzowała mi się śruba mocująca to 'podwójne' ramię wycieraczki).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gumki alca kupujecie w sieci czy w sklepie? Są różne modele? Muszę to też przetestować bo widzę że jakie się nie kupi wycieraczki szybko dostają po tyłku

 

 

No i muszę kupic kpl ramiona bo nie mam tych spojlerow chyba że ktoś ma na sprzedaż

Ja po montażu Good Rain spojlery wyrzuciłem :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki Alca czasem można same kupić na giełdach. Jak nie to po prostu kupuję wycieraczki Alca i przekładam z nich gumki do szkieletów z e39.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja BOSHa nie polecam jak cos. Meczylem sie z tym badziewiem dluzszy czas, a kosztuja powyzej 100zl. teraz zaryzykowalem i kupilem Valeo za 120zl. od listopada mam zamontowane i nie moge zlego slowa powiedziec. tfu tfu zeby nie zapeszyc ;))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki o nie wiedziałem czy kupujecie te co są w sieci czy inne. Po kilku latach wracam do oryginałów. Zamówiłem amory na tył (pękło dolne mocowanie) i przy okazji Bosch wycieraczki a następnie wymiana gumek co jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja mam złe doświadczenia z wycieraczkami Visee. Jak jest chłodno (<=5stC) to guma jest zbyt twarda i wycieraczka zamiast ślizgać się po szybie to skacze - stare Bosche które miałem, lepiej pracowały niż te nowe z Visee.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem gumy z tych OXIMO. Kupiłem - jedną wycieraczkę Alca 550mm za 10 pln, drugą (nie było tak długiej Alci) 650mm jakąś pierwszą z brzegu w markecie za chyba 15 pln. Przełożyłem gumki z tych wycieraczek w szkielety OXIMO i nastała błoga cisza - póki co wycieraczki pracują cicho, zbierają ładnie, nie skaczą. Przy okazji jak obejrzałem metalowe szkielety OXIMO to stwierdziłem, że jakości to tam chyba nikt nie pilnuje. Łapki, w które wsuwa się gumowe pióra nie są podoginane jak powinny i zamiast przekorjem przypominać prostokąt to są trapezowe, przez co czasem pióro gumowe nie jest dobrze trzymane we wgłębieniu w jakie wchodzi ta metalowa łapka. W głupiej Alca wszystkie metalowe łapki idealnie prosto podoginane i pewnie trzymają gumy.

Tak więc polecam wymianę gumowych piór w takich OXIMO bo oni chyba te swoje pióra to ze zużytych gumowców wycinają. Badziew jakich mało (wycieraczki OXIMO kupiłem głównie dla metalowych stelaży bo moje się pogięły kiedy jedna śruba mocująca wycieraczkę puściła i wycieraczki uderzyły o siebie).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alca ma długa wycieraczki 650 do aut ciężarowych ok 20zl. Kiedyś kupiłem i leży do dziś bo zdążyłem kupić Good Rain. Teraz kupiłem Bosch za 90 zł i potem zrobię jak wy czyli gumy alca a nie 100zl co kilka miesięcy za kiepska jakość i mała żywotność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w necie nie ma problemu aby kupić zestaw 2 gumek Alca o długości 700mm (przycina się wedle potrzeb tylko trzeba patrzeć z której strony bo na jednym końcu one zdaje się mają taki rowek, w który powinny wejść te pierwsze metalowe łapki aby guma się nie przesuwała w metalowym stelażu) za około 15 pln zdaje się. Następnym razem tak właśnie zrobię - zamówię same gumki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te gumki alca da ok to zamówię z 5 zestawów bo u mnie w sklepach takich gumek tej firmy nie ma.

 

Kupiłem ramiona kpl ale swoich nie mogłem wyciągnąć z tego wieloklinu to muszę przekładać same spoklerki i się przekonam ile wycieraczka Bosch pozyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale swoich nie mogłem wyciągnąć z tego wieloklinu to muszę przekładać same spoklerki

Jak nie były wcześniej ściągane to jest ciężko ale pierwszy lepszy ściągacz do łożysk sobie spokojnie z tym poradzi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem taki że uszkodzil mi się adapter wycieraczek. Jaki powinien być do tego modelu bo nie mogę nigdzie go znaleźć? Jest gdzieś na internecie? Ewentualnie można jakoś przerobić ten adapter żeby mozna by było zamontować zwykłe wycieraczki jak jest w większości modelów? Mam taki:

 

106a9209e1cd7.jpg

 

4abae7b9a46c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.