Skocz do zawartości

530d Jak tym jezdzić ekonomicznie


zigzag

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

A ja bym powiedział,że główną rolę odgrywa właśnie szerokość kół(większy opór) i/lub producent opon(rodzaj gumy z jakiej są zrobione,rodzaj bieżnika).

Założyłem zimowe 16" i na sezon letni też założę 16".Osiemnastkom :norty: już podziękujemy.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A ja bym powiedział,że główną rolę odgrywa właśnie szerokość kół(większy opór) i/lub producent opon(rodzaj gumy z jakiej są zrobione,rodzaj bieżnika).

Założyłem zimowe 16" i na sezon letni też założę 16".Osiemnastkom :norty: już podziękujemy.

 

To mam propozycję :mrgreen:

Weź dwie szesnastki w łapę i pobiegaj do okoła bloku. Na drugi dzień weź dwie piętnastki i pobiegaj do okoła bloku i sam zobaczysz kiedy się bardziej zmęczysz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litr wiecej to akurat ja pisałem, ale dla rozjasnienia chodzi mi o dokladnie ten sam rozmiar, ale roznych producentów.

Opory toczenia powinny być niby te same, a nie są. Litr roznicy w spalaniu to duża różnica. Szersza opona jeszcze to potęguje.

 

Warto zainwestować w lepsze gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam felunek letni '17 z oponami 235/45, które tym sezonem kończą swoją kariere. Na dniach załoze prawie nówki zimówki '15 205/60. Zobaczymy czy spalanie spadnie.

A JA IDE O ZAKŁAD z każdym tak jak powiedziła przedmówca tankujemy do pełna robimy 100 km lub 200 i jeżeli w trasie spadnie poniżej 7 to skaladam honory i jezeli spali po miescie ponizej 12 tez skaladam honory miasto rzeszów......
chciałem dodac że do pracy mam jakieś 4km po drodze do niej muszę jechać przez rondo 5 sygnalizacji świetlnych, a i opony w moim aucie maja 235mmm szerokości na felgach 17
:cool2: :cool2: :cool2:

mam identyczny zestaw i zgadzam sie z Twoim pierwszym postem. Zobaczymy co sie stanie po zmianie na mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość gumy ma duże znaczenie (opory toczenia) tym samym wielkość felgi ja jak wczesniej wspomnialem jezdze na 235 felga orginał bmw 17 cali w zimie założe 15 też orginał blaszaki Jednak czy odczuję różnice w spalaniu no nie wiem dlaczego ? dlatego że w zimie zawsze wiecej łyknie i w sumie wychodzi na to ze zima lato to samo mam na mysli jazde miejska

koleś który mówił o tym że w trasie pali mu 5 podejrzeam że nie z tego świata a co do spalania przy predkości stalej 140km/h to autoamt czy manuala nie powinno byc róznicy mówie o sprawnym automacie i umiejetnie zmieniajacego biegi kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem tyle... Mam 525d i spalanie mam ok 7,5l trasa 8,5-9l miasto i jest to zupelnie normalne spalanie biorac pod uwage to ze jezdze jak debil, zawsze sie gdzies spiesze a nawet jak sie nie spiesze to poprostu lubie zapierdalac :) BMW prowokuje do ostrej jazdy i jest znane z tego ze swoje musi spapac. Nie rozumiem w ogole tematu...Jezeli ktos potrzebuje ekonomiczne auto niech sobie cinquecento na gaz przerobi a nie kupuje BMW w automacie.

Bajki typu "moje auto pali 5litrow" to zwykle glupoty bo glupia corsa 1,4 jak na niej jedziesz 100km/h pali ok 7litrow benzyny.

A co do kolek... ja nie odczowam zadnej roznicy...Mieszkam na slowacji i testowalem na moim aucie opony Matador, Wanli (czy jakos tak) i Continentale... zadna roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do buinia525d słuchaj temat został po to założony żeby porównać i ocenić bez obrazy ale przemyślenia typu BMW jest i zmusza do szybkiej jazdy i jak kogoś nie stac niech kupi.... to troszke nie na miejscu i nazbyt oklepane przez........... sory

nie mam zamiaru podważać tego co piszesz na temat spalania twej buni ale jeżeli jestes gdzies z okolic rzeszowa z chęcia chciałbym zobaczyc taki test jazdy po mieście i spalanie rzędu 8 l/100km nawet przy spokojnej jezdzie nie wskazanie kompa ale dystrybutor i potem znowu dystrybutor

jeżeli chodzi o szerokość opon i wielkość felgi tak jak wspomniałem szczególnie w mieście ma ogromne znaczenie (wielokrotne ruszanie z miejsca i rozpedzanie auta do 50km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.