Skocz do zawartości

Dziwne piszczenie-ćwierkanie


Maluch

Rekomendowane odpowiedzi

Piszczy-ćwierka coś w silniku już od dłuższego czasu.Ostatnio po wymianie płynu chłodzącego ku mojemu zdziwieniu przestało.Ale problem powrócił po przejechaniu paru kilometrów.Odgłos jest taki jakbym miał stado pisklaków pod maską :mrgreen: Dzwięk narasta po dodaniu gazu.Stawiam na pompę wody choć działa sprawnie.Może spotkaliście się z takim problemem bo nie wiem czy wymieniać pompę.Może wystarczy coś przesmarować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja bym stawiał na padniętą rolkę bądż rolki napinaczy pasków.A z wymianą pompy jest trochę zabawy musisz zdjąc wentylator pózniej chłodnicę pasek napędowy pompy i masz już do niej dostęp.Pamiętaj tylko że po odkręceniu nakretek od pompy należy ją ściagać poprzez wkręcanie w dwa otwory śrób (bodajże 6) i tak ci ładnie wyjdzie pompka powodzenia i miłej zabawy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Możliwe , że napinacz paska < nie rolka ale sam napinacz. ten mechanizm króry rolkę naciąga lubi się zacierać>

Naciśnij ręką mocno na pasek i poczujesz czy chodzi cicho czy trzeszczy.

Następna sprawa to marnej jakości pasek. Może piszczeć i nic nie poradzisz.

jak zmieniałeś płyn to zapewne oblałeś przy odpowietrzaniu ten pasek i przez jakiś czas był "smarowany" płynem.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja bym stawiał na padniętą rolkę bądż rolki napinaczy pasków.A z wymianą pompy jest trochę zabawy musisz zdjąc wentylator pózniej chłodnicę pasek napędowy pompy i masz już do niej dostęp.Pamiętaj tylko że po odkręceniu nakretek od pompy należy ją ściagać poprzez wkręcanie w dwa otwory śrób (bodajże 6) i tak ci ładnie wyjdzie pompka powodzenia i miłej zabawy

 

Sezon na pompy rozpoczęty :) , ja już jestem po wymiance , koszt pompy 80-100 zł wymiana 20 -30 zł + dolewka płynu . kolego jak bedziesz zamawiał pompe to bierz taką z metalowym wirnikiem . Pozdro

 

p.s Do wymiany wystarczy zdjąć wisko i pasek , i już jest dostęp . (wisko po zdjęciu musi stać nie lezeć bo je chu... strzeli ) to tak na marginesie :8) .

piter69 oj kolega do takiej wymiany rozbiera pół przodu (wentylator , zrzucanie chłodnicy... ) to gratuluje !!! . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie mechanik stwierdził , że albo kompespr od klimy albo łozysko w nim do wymiany. :mrgreen:

A to był napinacz paska. Trochę smaru i cisza.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry mechanik Ci to obsłucha słuchawkami i powie na 100% które łożyska już padają

przeważnie nic za to nie biorą

 

dokladnie jak pisze DAJAN .

 

Tez zauwazyłem w swojej takie piski na zimnym w okolicach rolek na pasku klinowym .

 

Pojechalem do mechanika a tam cisza , mowie kurde rano tak piszczalo jeszcze . Obsluchal sluchawkami jak jakis doktor i stwierdzil ze sa jeszcze ok . Na zimnym piszczą a jak cieply jest motor to cisza .

 

Chyba je wszystkie wymienie profilaktycznie zeby spac spokojnie .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mialem podobny problem z cwierkaniem na zimnym, a po kilku minutach ustawal. Tez myslalem ze to napinacz, ale mechanik, wziol dlugi srubokret przystawil do : pompy wspomagania, pompy AC, alternatora, a trzonek srubokreta do ucha, i mnie zawolal abym sobie tez posluchal, okazalo sie ze to lozysko alternatora :)

 

ciekawy patent z tym srubokretem, polecam :)

Gdyby człowiek nie korzystał z doświadczeń innych, to każde kolejne pokolenie, zapewne do chwili obecnej, uczyłoby się łupać kamień...


BMW 330Ci Sport - Moje BMW E46 330Ci Sport<---

BMW 320Ci - -->Moje BMW E46 320Ci<--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.