Skocz do zawartości

jaka chlodnice kupic? co polecacie


monsterro

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z chlodnica. mpuszcza mi na szwie przy zbiorniczku wyrownawczym i mam zamiar zmienic tylko nie wiem na jaka. z tego co wiem nowa podruba wytzrymuje bardzo krotko. ewentualnie moze sa jakies leprze firmy ktore oferuja dobra jakosc chlodnic.

http://www.fotka.pl/profil/m


BBBBB M M W W

B B M M M W W W

BBBBB M M M W W W

B B M M WW WW

BBBBB M M W W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam podórbę ponad dwa lata. jest OK

Niestety nie pasował idealnie korek od chłodnicy i go połamałem i teraz mam też zamiennik który też kiepsko pasuje.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie mam pojęcia co to za firma bo producent się nie pochwalił.

Kupiłem w necie z sieci POLCAR.

 

Zaznaczam , że nie mam pojęcia czy one wszystkie są takiej samej jakości.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również smigam na zamienniku za niecałe 400zł już ponad 2 lata i żadnych kłopotów z chłodnicą nie mam,czasem tylko podczas ostrych mrozów zbiorniczek wyrównawczy jakby przepuszczał trochę płynu przy podstawce(w miejscu mocowania od spodu) niestety również nie pamiętam jakiej produkcji była ta moja harmonia
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Podobnie jak przedmówcy - polecam Behr oraz Niessens. Również Valeo (gdy jest tańsze od Behr i Nissens na danej pozycji) jest warte uwagi. Valeo było montowane oryginalnie w niektórych modelach E46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli faktycznie dostaniesz BEHR za około 500zł to faktycznie nie kombinuj z zamiennikami

oficjalnie BEHR kosztuje coś 1200zł

przed kupnem jednak sprawdź czy ma otwór gwintowany na czyjnik temperatury

jak szukałem dla siebie to była "okazja" w Bielsku ale na miejscu się okazało że bez tego gwintu i gość zaproponował że przeca moge tą plastikową wanienkę z gwintem przełożyć ze swojej :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli faktycznie dostaniesz BEHR za około 500zł to faktycznie nie kombinuj z zamiennikami

oficjalnie BEHR kosztuje coś 1200zł

przed kupnem jednak sprawdź czy ma otwór gwintowany na czyjnik temperatury

jak szukałem dla siebie to była "okazja" w Bielsku ale na miejscu się okazało że bez tego gwintu i gość zaproponował że przeca moge tą plastikową wanienkę z gwintem przełożyć ze swojej :mad2:

 

to ja tak miałem ze swoim pierwszym zamiennikiem gdy do mnie dotarł, nie posiadał miejsca na zamontowanie czujnika :shock: ale cena była wtedy 330zł :lol:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem pół roku temu polskiego ThermoTec'a. Świadom jestem, że to nie Behr, ale żadnych problemów, czy rażących niedociągnięć nie widziałem.... Cena dobra. Tak więc mimo krótkiego "czasu próby" mogę polecić.

 

Swoją droga w oryginale rozszczelnił mi się zbiornik na uszczelkach, regenerował to ktoś ?

Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia.


Komponenty poliuretanowe do aut - zainteresowany ? pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam już drugi zamiennik

pierwszą uszkodzili mi na warsztacie więc nie wiem jak długo by chodziła

druga ma już z półtora roku

obie to zawsze te najtańsze z allegro

Swoją droga w oryginale rozszczelnił mi się zbiornik na uszczelkach, regenerował to ktoś ?

same oringi wymienisz bez problemu

ale przeważnie to nie oringi a pękniecia wanienki chłodnicy a tego nikt nie chce się podjąć naprawić bo po latach plastik jest tak twardy że nie da się go już zamontować tak by nie ciekł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni mam nową chłodnice kupioną w CarService (czy jak tam to się pisze...). Zamiennik oczywiście, kosztował 508 PLN + wymiana w serwisie. Nazwy producenta nie znam, ale zakup w poważnej firmie ma tę zaletę, że jak pierwsza nie pasowała, to zamienili od ręki na inny model, który pasował idealnie.
Tanie w utrzymaniu BMW, to BMW dobrze utrzymane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odgrzeje Panowie tego kotleta dla potomnych, z racji tego ze miałem ostatnio nie przyjemne przejścia z chłodnicą. Zakupiłem Behr Hella, mając na względzie zasadę chytry traci itp oraz nadzieje na jakość i trwałość i brak problemów przy montażu, przyszedł chiński bubel z naklejkami behr hella, po interwencji w Hella Polska, dowiedziałem się, że mają dwie linie produkcyjne, jedną Behr Hella Alternative Service (czytaj zwykły chińczyk jak wszystkie, z naklejkami Behra :D) oraz linie zbliżoną do oryginału - cokolwiek to znaczy. Tak czy siak sprzedawca mnie o tym nie poinformował, a co za tym idzie 99% sprzedawców w tym kraju będzie robić tak samo i będzie Wam proponować chinczyka, ktory na kazdej innej akcji kosztuje 200zł za dwa razy większe pieniądze z nakleją Behr Hella, którą mogę sobie wydrukować na kompie w 2 min :D. Tak więc tak polecany przez niektórych powyżej Behr Hella się skończył, chyba, że macie pewność, że to najwyższa jakość i widzicie to.

 

P.S. w mojej chłodnicy żeby było mało, nie pasował korek i żadnego innego się nie dało dobrać, lipa, odesłałem sprzedawcy ten badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też parę miesięcy temu wymieniałem, chciałem behr (jak kolega powyżej, bo droższe to niby lepsze) ;) ale za poleceniem mautoczęsci wybrałem nissensa. Wygląda solidnie i póki co bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam firmę Nissens,zmieniana dopiero półtora roku temu, ale wszystko w jak najlepszym porządku. Wcześniej tańszy zamiennik wytrzymał około 30 tkm
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.