Skocz do zawartości

E90 320d vs accord 2.2 i-ctdi


krytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jesli regulamin forum pozwala chcialbym porownac te dwa samochody mianowicie:

 

Bmw 320d 163 KM e90 i Honda accord 2.2 i-ctdi (po lifcie czyli z 2006-2008)

 

Prosze o opinie silnika, wlasciwosci jezdnych, wygode prowadzenia, awaryjnosci, ceny czesci zamiennych.

 

Dziekuje za wypowiedzi

BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe kto Ci to tutaj porownaniu, jak nikti nie ujezdza Hondy. Chyba ze chcesz czytac opinie o ktorych ktos slyszal ze ktos przeczytal. Powodzenia :cool2:

 

Najlepiej sam poczytaj o e90 u nas, i na jakims forum hondy o Accordzie i sam musisz dokonac jakiegos porownania.

 

Osobiscie bralbym E90 ale to tylko moje zdanie.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, wprawdzie nie miałem Hondy, ale miałem z 6 Toyot. Przede wszystkim - z tymi samochodami się nic nie dzieje, są duuużo mniej awaryjne niż nasze betki. Ale... to w zasadzie tyle. I choć złego słowa nie powiem, w zasadzie dalej mam toykę w rodzinie, bo żona śmiga yarisem i wspominam te samochody bardzo dobrze, to dla kogoś, kto uwielbia jazdę samochodem - nie ma żadnego porównania.

Jesli stawiasz tylko na bezawaryjność - bierz japana. Jeśli interesuje Cię cała reszta - wybór jest jeden :)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi

 

.....dla scislosci zalozylem ten post tylko wylacznie dlatego ze mialem mala polemike z kolega ktory jest zdecydowanie za accordem lecz nie mogl swojego zdecydowania uzasadnic ...... i prubowalem go przekonac na strone BMW

 

Ja napewno nie mam zadnego dylematu - dla mnie tylko BMW istnieje i zadne inne auto mi tak nie podchodzi.

BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rodzine i wozisz ich z tylu to bierz Accorda, wolisz bardziej sportowy styl bierz BMW.

Tak Accord 2.2 iCDTI jak i E90 320d idzie zrobic chipem w okolice +/- 200KM i 400Nm.

Accord daje wiecej komfortu i jest mniej kaprysny jak BMW.

Turbo moze pasc i w tym jak i w tym drugim, co samo dotyczy sie sprzegla wiec przypadkiem padnietego turbo nie nalezy sie kierowac.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jezdzilem duzo Accordem. Jest to swietne auto, ale raczej nie mozna porownac go do E9x czy C-klasy.

 

pozdrawiam

A czemu nie mozna porownac? w czym widzisz roznice?

 

Wg mnie Accorada porównałbym bardziej do 5-tki a nie do 3-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jezdzilem duzo Accordem. Jest to swietne auto, ale raczej nie mozna porownac go do E9x czy C-klasy.

 

pozdrawiam

A czemu nie mozna porownac? w czym widzisz roznice?

 

Wg mnie Accorada porównałbym bardziej do 5-tki a nie do 3-ki.

Hmm,auta naleza do tego samego segmentu,honda jest tylko 10 cm dluzsza za to bmw szersza,5-tka to juz chyba calkiem inny segment :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, jezdzilem duzo Accordem. Jest to swietne auto, ale raczej nie mozna porownac go do E9x czy C-klasy.

 

pozdrawiam

A czemu nie mozna porownac? w czym widzisz roznice?

 

Wg mnie Accorada porównałbym bardziej do 5-tki a nie do 3-ki.

 

Szkoda ze nie do 7-demki :mrgreen: Accord to nie ta klasa i tyle. Ze tak powiem, "plastis-fantastis". To oczywiscie tylko moje zdanie.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Accorada porównałbym bardziej do 5-tki a nie do 3-ki.

Ja bym go uplasowal pomiedzy 3 a 5 :)

Mialem jazde probna poliftowym accordem tourerem klekotem oczywiscie w max.wypasie.Ot taki poprawny japoniec.

Pozycja za kierownica ok,z tylu miejca nie tak wiele jak na takie gabaryty auta,porownywalne Mondeo to jest wzor jesli chodzi o kwestie wygospodarowania przestrzeni,bagaznik w Hondzie to kompletne nieporozumienie.

Zbiera sie ok.Nie ma duzej turbo dziury.Ale czegos mi w tym aucie brakowalo.

Podsumowujac ja bym nigdy nie porownywal Bmw do Hondy.Owszem mozna ja porownac z Mondeo,Mazda6,Laguna itp.

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie Accorada porównałbym bardziej do 5-tki a nie do 3-ki.

 

Szkoda ze nie do 7-demki :mrgreen: Accord to nie ta klasa i tyle. Ze tak powiem, "plastis-fantastis". To oczywiscie tylko moje zdanie.

 

Oczywiscie mozesz sie smiac, ale dla mnie gabarytowo, jakos tak masywnie itd to auto przypomina 5 a nie 3

To samo tyczy sie środka, siedziałem, jechałem, zdecydowanie wieksze niz 3

 

Ps. 7 to jest odpowiednik Legenda :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tu nie chodzi o śmianie się. Ale tak jak ktoś powiedział, to można porównywać z Mondeo, Laguna jakieś Citroeny itp.

 

Gabaryty to nie wszystko, ostatnio miałem przyjemność przejechać się SLSem, gdybym miał go porównywać gabarytowo w środku, to może nawet 126p mogło by być konkurentem :mrgreen: Ale to chyba nie o to chodzi :)

 

To taka mała anegdota:

Wiecie że Fiat 126p i BMW mają taką samą strefę zgniotu ?? W obu samochodzach kończy się przed silnikiem :mrgreen:

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem dlaczego Mondeo a nie BMW

Tak jak a6 mozna porównac z bmw 5 tak tez i accordem

I tak porównałbym a4, bmw 3 i np pasata

 

Takie moje zdanie i tyle.

 

Co do tematu - kolega ma, chwali, jechałem, bardzo wygodne, nie za szybkie - 2.2 ma 174km o ile pamiętam ale jest cięższy. Taki nie psujący sie, bezpłciowy japończyk :mrgreen: On w 1,5 roku - ma od nowosci - zrobił 130k km i póki co zero poważniejszych defektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accord fajny ale wymiana sprzęgła co 30tys km nie jest ekonomicznie miłym zabiegiem. Ojciec miał CR-V z tym silnikiem i sprzęgło zaczęło się ślizgać przy 20tys km (samochód kupiony nowy w salonie) oczywiście w samochodzie nie był jeszcze zrobiony program ze względu gwarancji. Japońce zrobili fajnego diesla ale sprzęgła za nic nie potrafili zrobić pod jednostkę wysokoprężną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak a6 mozna porównac z bmw 5 tak tez i accordem

I tak porównałbym a4, bmw 3 i np pasata

 

Twoje porównanie to troche mix gabarytowy jak dla mnie.

Nie wiem jakie gabaryty ma nowy accord ale jeździłem troche zarówno modelem 2004 jak i 2007(wielkością się raczej nie różnią) i ciężko mi porównać acorda z moją 5.

Wg mnie jakość materiałów - dużo lepsza e 39, komfort jazdy - honda pewnie ma węższy i krótszy rozstaw osi bo jakoś dziwnie skacze po drodze, no i wielkość auta w środku... e39 oferuje duzo wiecej miejsca zarówno z przodu jak i tyłu.

Zaznaczam że hondą jeździłem gdy jeszcze nie miałem bmw więc byłem obiektywny :)

Dla mnie acord to wlasnie odpowiednik a4 i bmw 3.

Do passata b5 tez mu w srodku brakuje, szczególnie na tylnej kanapie pasek oferuje duzo wiecej miejsca.

Tak jak niektórzy pisali, honda to poprawne japońskie auto, i jak dla mnie nic wiecej...

Oczywiście z zewnątrz acord wygląda na większego niż jest ale to tak samo jak np a4 b6 czy b7. Ot taki "chłyt marketingowy" :D

Tak są teraz projektowane auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzac po zachodzie nie widze za duzo Accordow z powodu wysokiej ceny chyba,dla mnie za full wypasa krzykneli po smiesznych rabatach 38tys euro :shock: Dla przykladu jezdzilem tez Superb 140KM w Dsg oczywiscie i jak dla mnie niebo a ziemia na korzysc Skody choc to wyzsza klasa od Hondy,malo tego proponowali mi ja za 26.5tys euro w max wypasie szkoda tylko ze dupke popsuli :(

Na nowe Bmw,Mb,Audi daja do 29% rabatu!!!!dla instytucji typu (EU,Eurocontrol,Nato,Suez,Fluxys itp) a Honda daje jakies smieszne rabaciki :shock:Ludzie kupuja niemieckie auta ktore sa bardzo dobrze wypasione za mniejsze dudki niz np.Honde z tego tez powodu Accordow w Belgii prawie wogole nie widac :wink:.

Pzdr,Kwiatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jakość materiałów - dużo lepsza e 39

 

Odniose sie tylko do tego bo to chyba żart.

Nowy accord ma bardzo dobre wykonczenie wnętrza - jesli nie równe z BMW e90 to nawet ciut lepsze a ty mi tu piszesz ze stare E39 ma lepiej ?

Reszty nie bede komentował bo a) jesli myslisz jak powyzej to nie ma to sensu b) nie chce tu bronic Hondy bo samemu wole BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu jezdzilem tez Superb 140KM w Dsg oczywiscie i jak dla mnie niebo a ziemia na korzysc Skody

 

Dokładnie, czasem podbieram staruszkowi jak jestem w domu i trzeba gdzieś podskoczyć, też wersja 2.0 140 z DSG i gratami. Auto jest bardzo przyjemne w obyciu. W tej klasie cenowej chyba nie ma konkurencji. Oczywiście wymiarami absolutnie ucieka klasie średniej (Passat, C5, A4) ale tam właśnie oficjalnie jest Superb klasyfikowany. Zresztą tak samo jak Honda Accord czy 3ka. Seria 5 to już inna bajka.

 

Żeby nie odbiegać od tematu, w firmie mam dwie Hondy z tym silnikiem, obie od nowości około 2-3 lata jeźdzą u nas w leasingu, żadnych problemów nie zanotowano. Serwis odwiedzają tylko w celu podbicia dowodu i przegladów okresowych. Z wad - podobno pala soro wiecej niz obiecuje producent, miałem problem z dobraniem wygodnej pozycji (182 cm wzrostu) na fotelu kierowcy, silnik raczej przyjemnie pracuje ale rzeczywiście jest dosyć głośny. Miejsca w kabinie i bagazniku jest wiecej niż w serii 3. Accord jest uzyteczny bo bulu, ale większej frajdy z jazdy mieć nie będziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.