Skocz do zawartości

Jaką oliwę wlać przy 118tys/przebiegu


schabo78

Rekomendowane odpowiedzi

pacjent E39 520i rocznikowo koniec 2000r ma pewny przebieg więc będzie na pewno syntetyk tylko czy 0W/30 (0W/40) czy może 5W/30 lub 5W/40..co będzie w naszym klimacie najlepsze dla silniczka.?

Wiem że dużo było o tym pisane no ale jednak jedni to polecają inni tamto więc proszę o wyrozumiałość i poradę..

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacjent E39 520i rocznikowo koniec 2000r ma pewny przebieg więc będzie na pewno syntetyk tylko czy 0W/30 (0W/40) czy może 5W/30 lub 5W/40..co będzie w naszym klimacie najlepsze dla silniczka.?

Wiem że dużo było o tym pisane no ale jednak jedni to polecają inni tamto więc proszę o wyrozumiałość i poradę..

Dzięki i pozdrawiam

Nie ma wiekszego znaczenia. Upewnij sie tylko ze olej spelnia norme LL01 lub LL04.

 

FYI, ja u siebie uzywam 0w-30 w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od twojej kieszeni najlepszym wyborem według mnie bedzie VALVOLINE VR1 5W-50 5W50 4L za okolo 150zł oczywiscie do silnika wchodzi wiecej

ja teraz jezdze na castrol edge sport 5w30 nie jestem zadowolony

moze magnatec

kiedys czytalem ze bmw zaleca 10W60 wiec moim nastepnym zakupem bedzie valvoline j/w

swoja droga twoj przebieg jest bardzo podejrzany ja bym sie nie pakowal w 0W

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od twojej kieszeni najlepszym wyborem według mnie bedzie VALVOLINE VR1 5W-50 5W50 4L za okolo 150zł oczywiscie do silnika wchodzi wiecej

ja teraz jezdze na castrol edge sport 5w30 nie jestem zadowolony

moze magnatec

kiedys czytalem ze bmw zaleca 10W60 wiec moim nastepnym zakupem bedzie valvoline j/w

swoja droga twoj przebieg jest bardzo podejrzany ja bym sie nie pakowal w 0W

 

 

 

to sie nie zgodzę, te oleje się nie nadaja,

 

wg zaleceń ja polecam:

 

: SynPower 5W-30

: SynPower 0W-40

: SynPower 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez Pete » Nie Paź 24, 2010 5:20 pm

 

godzill napisał(a):

ja teraz jezdze na castrol edge sport 5w30 nie jestem zadowolony

 

A konkretnie?

 

silnik chodzi glosniej

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej,auto było i w serwisie sprawdzane itp i stan ocenili na ten przebieg(książka,badania tech z kilku lat potwierdzające) ale ja też wolałbym nie zalewać 0W lecz 5W,tylko wybrać 5W/30 czy 5W/40...Mam dojscie do pewnego oleju VALVOLINE (od kilku lat kupuję u nich olej) wiec tak czy unaczej zaleje VALVOLINE tylko który brać.?? Ważne nie ważne auto nocuje w grzanym garażu....

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ten olej 0W/40 to żadzizna,a czy przypadkiem taki olej nie będzie rozszczelniał szybciej silnik który w sumie ma 10 lat...??

Czy kolega zdaje sobie sprawe z tego, ze 0w-40 jest tak samo rzadki jak 15w-40 przy nagrzanym silniku, i rzadszy juz nie bedzie? Wrecz przeciwnie, wraz ze spadkiem temperatury oba oleje beda sie robily coraz bardziej geste (bo takie sa prawa fizyki), z tym ze 0w-40 bedzie gestnial wolniej niz 15w-40, dzieki czemu 0w-40 zapewni lepsza ochrone silnika podczas zimnych startow w srodku zimy, bo szybciej zostanie rozprowadzony.

 

FYI, moj ma podobny przebieg do Twojego (116 tys. km) i odkad pamietam jezdzi na Castrol'u 0w-30 (LL01).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oba oleje (5W-30 oraz 5W-40) będą dobre. Z minimalnym wskazaniem na 5W-40 bo ponoć ten olej jest minimalnie bardziej odpowiedni do warunków atmosferycznych jakie panują w Polsce. Oczywiście jak zalejesz 5W-30 to też będzie dobrze i możesz spać spokojnie. Ja mam teraz zalany właśnie 5W-40.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.