Skocz do zawartości

Nie działa przycisk REST w klimatroniku


skovroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam taki mały problem który mnie w sumie nie parzy ani nie ziębi.. no ale z ciekawości zapytam :P :P

 

Nie działa mi przycisk REST na panelu klimatronika.

Czytalem gdzieś ze jest to jakies odzyskiwanie ciepła z komory silnika kiedy silnik jest zgaszony..

przy wciśnięciu tego przycisku powinna zapalić sie diodka.. a u mnie nic sie nie zapala. :roll: :?:

 

ma ktos pomysł co może być nie tak?

a może ta funkcja dziala tylko w jakis okreslonych warunkach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak to jest z tym przyciskiem w wersjach po liftingu? Przycisku nie ma, a funkcjonalność jest?

 

I jak już gadamy o dziwnych funkcjach w klimatyzacji E60, to ja mam takie menu - chyba to się nazywa independent mode z dwoma timerami do ustawiania. Ma ktoś pojęcie do czego to służy?

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a jak to jest z tym przyciskiem w wersjach po liftingu? Przycisku nie ma, a funkcjonalność jest?

 

I jak już gadamy o dziwnych funkcjach w klimatyzacji E60, to ja mam takie menu - chyba to się nazywa independent mode z dwoma timerami do ustawiania. Ma ktoś pojęcie do czego to służy?

 

Kal

 

wentylacja i webasto

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

independent mode z dwoma timerami do ustawiania. Ma ktoś pojęcie do czego to służy?

 

Kal

to jest tam jakaś wentylacja auta w określonych godzinach.. tzn jakie tam sobie w timerach ustawisz.

a jesli masz webasto to i ogrzewanie chyba.. no ale niech eksperci sie wypowiedza :)

 

 

 

 

a co do tego REST to akurat chłopaki to że silnik ma byc rozgrzany to wiem...(doczytałem w instrukcji) :P i pomimo tego że był i tak przycisk nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale webasto nie mam...

Ustawiasz sobie godzinę -> zapala się czerwony wentylatorek(dioda) na panelu -> i o tej godzinie włącza się nadmuch kabiny.Nigdy z tego nie korzystałem ale trochę to bezsensu bo jak auto stoi w słońcu szyby zamknięte to sobie może dmuchać.Gdybyś miał webasto to by był dodatkowy pilot (chyba) do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunkow do zadzialania resta jest kilka, temp silnika, czas od wylaczenia silnika oraz temperatura zewnetrzna, jezeli jest zbyt cieplo to ta funkcja sie nie uruchomi. czytac instrukcje tam jest wszystko opisane

 

i chyba ten ostatni warunek który przytoczyłeś wywiał mi z głowy wątpliwości że coś jest nie halo..

 

Przyjechałem z trasy.. godz 22.00 na zewnatrz +3st zgasilem auto.. i REST zadziałał :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak dobrze pamiętam rest działa przy temperaturze poniżej +5*C - Jeśli ten przycisk zostanie wciśnięty

przy wyłączonym zapłonie, ciepło zmagazynowane w silniku wykorzystywane jest do ogrzewania wnętrza, np. podczas postoju przed szlabanem kolejowym. Od położenia 1 kluczyka zapłonu można zmieniać ustawienia automatycznej klimatyzacji. Do 15 minut po wyłączeniu zapłonu można korzystać z tej funkcji, jeśli silnik jest ciepły a akumulator naładowany w wystarczającym stopniu. Dioda LED w przycisku pali się, jeśli te warunki są spełnione.

 

Co do Independent mode - nie rozumiem tej funkcji w zupełności - jak kolega Frodo słusznie zauważył może sobie dmuchać ;) zarówno latem jak i zimą - i mnie się wydaje że ta opcja jest na standardowym oprogramowaniu ale pracuje spełniając swoją funkcję tylko przy webasto ... ale znów tam powinien być pilot... więc już sam nie wiem :)

 

Ja z kolei nie mogę ustawić/nie umiem może/ funkcji limit :) jeśli chodzi o prędkośc chyba że nie działa ona w autach bez navi

 

Już kiedyś pisałem nie tylko alfy mają dusze jako samochody :D

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest ale nie mogę jej w żaden sposób ustawić kręcę pokrętłem i nic :) prędkość sie nie zmiena - nawet jak próbuje zaznaczyć opjcę użyj bieżącej prędkości :)

 

EDIT: tyle go męczyłem że działa:) to tak informacyjnie - popełniałem wcześniej jakiś błąd przy ustawieniach

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
Mam te sama sytuację przycisk rest wogóle nie reaguje na wciśnięcie nawet przy temperaturze - 1co może być przyczyną? Pozdrawiam. Nie wspominając o "webascie" które mam w menu idrive ale dmucha tylko zimnym powietrzem a po ustawieniu na daną godzinę wogóle się nie włącza tylko bezpośrednio z auta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te sama sytuację przycisk rest wogóle nie reaguje na wciśnięcie nawet przy temperaturze - 1co może być przyczyną? Pozdrawiam.

Po wciśnięciu przycisku rest załącza się dodatkowa pompa wody, jak nie działa rest to prawdopodobnie padnięta pompka.

Edytowane przez mundek002
852c2d3fdc685c61m.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stawiałbym na elektrozawor który lubi się zawieszac

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.