Skocz do zawartości

320d 136KM co zamiast pierwszego katalizatora


Tomek1983asd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie do użytkowników którzy już wycieli pierwszy katalizator, ten zaraz za turbina, co wstawić zamiast katalizatora???

Jest kilka sugestii:

1. Nowy kat = odpada :( a starego używanego nie ma sensu pchać

2. Strumienica

3. Rura na przelot

4. Wypruć środek i zostawić samą puszkę

 

Jakie rozwiązania zastosowaliście u siebie??

 

A i proszę żeby wypowiadali się tylko Ci którzy zrobili u siebie taki zabieg, a nie tzw. "gdybadcze".

 

Dzieki

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam i jeden i drugi wybebeszony i zostawione puste puszki , dla mnie jest ok ! lepiej zbiera się z dołu.... ale to nic dziwnego skoro tyle blachy jest w tym pierwszym kacie....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mogę załatwić gotową rurę od turbiny do łączenia przy środkowym katalizatorze. Mam zrobione tak u siebie. Mam założoną nową turbinę i rurę zamiast kata, słychać turbinę mimo, iż jest nowa. Na oryginalnym katalizatorze turbo było nie słyszalne. Zamiast środkowego kata można wstawić sprytny tłumiczek lub strumienicę z wejściem pod kątem, są na allegro po 120zł

http://allegro.pl/listing.php/search?string=nierdzewki+AWG+Audi+BMW+Merc&category=0&us_id=10192356.

http://img593.imageshack.us/img593/7598/bmwdr.jpg

Edytowane przez bemka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę załatwić gotową rurę od turbiny do łączenia przy środkowym katalizatorze. Mam zrobione tak u siebie. Mam założoną nową turbinę i rurę zamiast kata, słychać turbinę mimo, iż jest nowa. Na oryginalnym katalizatorze turbo było nie słyszalne. Zamiast środkowego kata można wstawić sprytny tłumiczek lub strumienicę z wejściem pod kątem, są na allegro po 120zł

http://allegro.pl/listing.php/search?string=nierdzewki+AWG+Audi+BMW+Merc&category=0&us_id=10192356.

http://img593.imageshack.us/img593/7598/bmwdr.jpg

 

kurde gdybym wiedział wczesniej to bym cos takiego se kupił :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zabrać do tego wywalenia katalizatorów? gdzie one są i wogóle o co comein?

Dzieki za odp

pozdro:)

 

normalnie sciagasz oslone dolną silnika, odkrecasz flansze od turbosprężarki, mococowanie wydechu do skrzyni biegów i wyciagasz układ wydechowy(wisi na 2 wieszakach) wycinasz puszki i wstawiasz przelot lub rozcinasz puszki wydłubujesz zawartość i spawasz :cool2: efekty:

- turbo szybciej sie wkreca

-lepsze chłodzenie turbo

-piękny dzwięk turbosprężarki(teraz uwielbiam jeździc po podziemnych parkingach :twisted: )

- świadomość ze ten kawałek monolitu nie dusi silnika :D

no i można sprzedac wkład ja za swój wziełem 450zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo kolego:) a ile to roboty?

 

jak chcesz sam działac to musisz miec

-szlifierka kątowa(najlepiej tarcza 125mm)

-migomat

-srubokręt i młotek

-czas i chęci:)

czas operacji ok 2-3h jak na pierwszy raz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co u Was badają emisje spalin?? :) spaliny bardziej śmierdzą i delikatnie przykapca na wolnych obrotach(bynajmniej umnie) a poza tym same plusy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Po wywaleniu katów powietrze opuszcza nasz wydech szybciej, jak dla mnie logiczne jest, że konieczna będzie korekcja programu silnika, przecież ile powietrza wchodzi=tyle powietrza wychodzi, a jak wy wywalicie katy i spaliny uciekają szybciej to nic złego się nie dzieje z silnikiem? Może się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Po wywaleniu katów powietrze opuszcza nasz wydech szybciej, jak dla mnie logiczne jest, że konieczna będzie korekcja programu silnika, przecież ile powietrza wchodzi=tyle powietrza wychodzi, a jak wy wywalicie katy i spaliny uciekają szybciej to nic złego się nie dzieje z silnikiem? Może się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

 

ja nic nierobiłem i jest wszysyko ok :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałbym się upewnić, pierwszy katalizator to ten przy skrzyni biegów co go taka blaszka przytrzymuje, a drugi jest na środku samochodu, taka puszka w kształcie prostopadłościanu??

Czy zapchane katalizatory mogą powodować większe drgania silnika i całego układu wydechowego?

Miałem taki przypadek: jakieś 8 tys km wcześniej warczał mi bardzo wydech przy przyśpieszaniu jak silnik był między 1700 a 2000 obrotów, zaprowadziłem do mechanika. on stwierdził że blaszka przy katalizatorze się oderwała i ona brzęczy,a katalizator jest dobry, więc pospawał. Jakieś 4tys km temu będąc w kanale przez przypadek zauważyłem że przed tą puszką na środku, wydech się obrywa, wykręciłem tą część środkową, pospawałem, Jak zapaliłem bez założonej tej części środkowej wydechu to wtedy było właśnie lekko słychać świst turbiny. Potem było dobrze, Teraz zaczynam obserwować ten sam warkot który opisałem jako pierwszy czyli jak by się znowu ta blacha oberwała.

Pytanie moje czy to może być wina katów czy np słabe poduszki pod silnikiem powodują wzrost drgań których nie wytrzymuje układ wydechowy? W sobotę przymierzam się do wymiany termostatu głównego to dobrze się przyjże wydechowi.

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.