Skocz do zawartości

Wymiana świec żarowych w E91 320d


artekch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja u siebie tez mam błąd dwóch świec- 2 i 4, poprzedni wlaściciel ponoć swiece wymieniał przed moim kupnem, dlatego ja postawiłem na sterownik i oddałem do naprawy do Rogera-Nysa. Sterownik już naprawiony czeka na montaż, mam nadzieję, że to to;)

 

Dziwne bo aso i inny serwis bmow mowili, ze jak sterownik jest walniety pokazuje spalenie wszystkich swiec, moze jednak nie wymienil ten poprzedni wlasciciel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu wymienił wszystkie 4 świeczki + naprawił sterownik świec żarowych ( jeden z kolegów za 80zł naprawia ), bez takiego sterownika możesz jeździć tymbardziej, że jeszcze nie ma mrozów.

 

A naprawa sterownika ( nawet jeśli jest sprawny ) i tak cię pewnie czeka, jeśli zamierzasz jeździć tym autem

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez mam błąd dwóch świec- 2 i 4, poprzedni wlaściciel ponoć swiece wymieniał przed moim kupnem, dlatego ja postawiłem na sterownik i oddałem do naprawy do Rogera-Nysa. Sterownik już naprawiony czeka na montaż, mam nadzieję, że to to;)

 

Dziwne bo aso i inny serwis bmow mowili, ze jak sterownik jest walniety pokazuje spalenie wszystkich swiec, moze jednak nie wymienil ten poprzedni wlasciciel :)

.....chyba nie jest to prawdą, ja polegam na wiedzy kolegi Roger-Nysa (on naprawia te sterowniki).

Samochód kupiłem od kolegi z forum, nawet pokazywał mi te stare świece, które wymienił. Chyba by mnie nie oszukał, chociaż o blędzie świec i egr-a oraz niedziałającym podgrzew. fotela nie wspomniał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest sens naprawiac przeciez to wyjdzie drozej... mowicie 80 zl + wysylki to ze 150 zł do tego robocizna zeby mi ktos go wymontowal to wyjdzie podobnie albo i drozej jak nowy - 200 zł oryginal beru czy tam 200 pare :) ?

 

Poodczas sprawdzenia auta w aso mowili tylko zeby przed zima wymienic swiece, nci nie wspominali o sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja u siebie tez mam błąd dwóch świec- 2 i 4, poprzedni wlaściciel ponoć swiece wymieniał przed moim kupnem, dlatego ja postawiłem na sterownik i oddałem do naprawy do Rogera-Nysa. Sterownik już naprawiony czeka na montaż, mam nadzieję, że to to;)

Mialem usiebie ten sam blad i to byly swiece,bynajmiej umnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przecież możesz zakupić nowy, ja wolałem dać do naprawy i wyszło mi coś koło 100zł z przesyłkami w 2 strony. Nowy kosztował chyba 300zł, a robocizne i tak płacisz i tak

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece można łatwo sprawdzić bez wykręcania omomierzem. Dobra świeca ma rezystancję rzędu 1 oma.

świeca która ma np. 30 omów i więcej jest na bank uszkodzona.

Kiedyś sprawdzałem świece przez podłączenie do akumulatora ale tutaj nie zadziała ta metoda bo są one na 5V i można spalić.

 

Taka ciekawostka jeszcze, wymieniałem ostatnio u mnie i te które były dobre miały biały nalot a spalone były czarne/okopcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sterownik do R4 kosztuje od ok 190zł (jak ktoś ma dostęp bezpośredni do dostawców, to jeszcze mniej).

Uszkodzony sterownik można spróbować samemu naprawić, widziałem gdzieś instrukcję naprawy na jakimś forum BMW (trzeba rozkleić sterownik i poprawić "zimne luty" lub dać nowe kabelki pomiędzy dwoma punktami oraz ewentualnie nowe rezystory. Wiele osób naprawiało z dobrym skutkiem.

Ja wymieniałem u siebie w 3.0d kiedyś wszystkie świece (dwie były spalone, w Inpa miałem błędy dwóch świec) a po roku od wymiany pokazywało mi błędy wszystkich świec i od razu kupiłem nowy sterownik, bo wiedziałem że to nie świece padły (wtedy ok 220zł za sterownik do R6). Nie wiedziałem jeszcze wtedy że sterownik można spróbować naprawić we własnym zakresie. Można też odesłać do Rogera (naprawa od 80zł dla R4 + koszty wysyłek).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro mam spalone dwie wg weryfikacji aso to wymienie na razie same swiece i ewentualnie uszczelki.

To polecacie dolozyc do Beru ?

Czy ktos zakladal zamienniki uszczelek kolektora ? (przebieg mam 174k prawdziwy)

Po wymianie swiec trzeba skasowac na kompie blad swiec tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro mam spalone dwie wg weryfikacji aso to wymienie na razie same swiece i ewentualnie uszczelki.

To polecacie dolozyc do Beru ?

Czy ktos zakladal zamienniki uszczelek kolektora ? (przebieg mam 174k prawdziwy)

Po wymianie swiec trzeba skasowac na kompie blad swiec tak ?

 

Po ściągnięciu kolektora sprawdź świece omomierzem i będzie duża pewność które są spalone (ale nie 100%).

Jeśli masz Beru, to najlepiej takie dokup, jeśli chcesz wymienić wszystkie to jeszcze weź pod uwagę Boscha, NGK (ale serwis montuje Beru).

Co do uszczelek, to możesz dokupić Reinz lub Erling, ale moim zdaniem wymiana uszczelek niewiele pomoże, bo z kolektora cieknie olej z okolic słynnych klapek (przerabiałem temat i wymiana uszczelek nic nie zmieniła na lepsze, a straciłem ze 150zł na uszczelki z serwisu do 3.0d).

Błędu świec nie trzeba kasować.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Podłącze się pod temat.

Problem znany na zimnych falują obroty około 5 sekund, pojechałem do speca na kompa i nic nie wyszło. Zero błędów a problem pozostaje. Co w takim przypadku ?

Czy wymienić komplet świec na nowe , czy sterownik ? Dodam ,że na zimnym silniku przy ostatnich przymrozkach -2 ani razu nie zaświeciła mi się kontrolka od grzania świec choć może nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wyswietla się błąd po podpieciu kompa to raczej nie wymieniałbym świec ani sterownika bo po co. szukałbym gdzieś indziej

 

co do kontrolki grzania świec to raczej jej nie zobaczysz. Widzialem ją ze dwa razy przy -20 st jak migneła tylko na chwile.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś rano -1,5 stopnia, zaświeciła się kontrolka świec - przystopowało rozruch na dosłownie 1 sekundę i wystartował. Dodam że mam 2 świece do wymiany, kupione oryginalne BWM (w środku Beru), wymiana w sobotę, bo po rannym rozruchu trzęsie budą przez 5 sek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolkę świec trudno jest zobaczyć, co najwyżej w większe mrozy. U siebie w E91 widziałem kiedyś baardzo dawno temu, za to w E46 zapalała się kontrolka za każdym razem, nawet jak wszystkie świece miałem spalone.

Co do świec, to czy warto kupić w serwisie - moim zdaniem nie. Myślę że poza serwisem jest to samo i sporo taniej; od 45zł za Beru i ok 35zł za Boscha.

Z wymianą świec jest loteria. U kumpla w E46 318d, rok 2004.06 - jedna się ukręciła, urwała się w połowie gwintu (beru, pewnie nie wymieniana od nowości). Nie pomogło zalewanie wd40, pukanie, czekanie, ponowna próba...jak jest mocno zapieczona, to ciężki temat i chyba niewiele da się zrobić.

Naprawa urwanej świecy to ok 300zł za szt (bez ściągania głowicy).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . u mnie była spalona 1 świeca na 1 cylindrze, wymieniłem wszystkie cztery świece i dalej wywalało błąd ,no i wymontowałem sterownik (nowy 500 zł. tylko org.silnik n47)wysłałem do rogera-nysy ,po 3 dniach wrócił naprawiony koszt z przesyłką 100 zł. po założeniu zero błędów :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka a raczej ikona Pali się na wyświetlaczu.

przy wykręcaniu świec dobrze jest zalać wd40 nałożyć klucz i młotkiem od góry puknąć kilka razy energicznie ale z wyczuciem.

u mnie jedna nie chciała się odkręcić przy wymianie, po tym zabiegu poszła

odnośnie uszczelek kollektora, to ja kupowałem zaślepki na 4 klapki+ uszczelki łącznie 120zł, wiec uszczelki raczej nie oryginał, tylko zamiennik innej firmy, po złożeniu wszystko git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako że użytkuje moją 320d w UK robiłem sam bo części w serwisie BMW kosztowały mnie 150 funtów ( 750zł ) . 4 świece + sterownik świec + wszystkie 8 uszczelek, a za kompletna usługę części + wymiana serwis życzył sobie 650 funtów ( 3250 zł ) !!!!

Akurat miałem to szczęście że moja E90 jest z 2005 roku ale serwisowana była wyłącznie w serwisie BMW w Niemczech do grudnia 2012, a kupiłem ja w marcu 2013 :))

tak że świece poszły tak lekko jak bym odkręcał butelkę coli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie koledzy jak nalezy odpalac w zime nasze bmw?? Tzn czy jak wsiadam do auta(mowa o automacie) odrazu wciskam hamulec i naciskam start. Czy wsidam wciskam start, czekam aż zgasna wszystkie kontrolki i dopiero hanulec i start. Czy ma to jakies znaczenie?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.