Skocz do zawartości

Wielki problem z silnikiem!!! wlozone 5tys zl i nie odpala!!


krolikbmw

Rekomendowane odpowiedzi

a pozniej opinia po tdsach ze do d****.

jak stare powiedzenie tds-owe mowi - tds tak dlugo jest bardzo dobrym silnikiem, dopoki go mechanik pyprak w rece nie wezmie:(

Szkoda auta - a typa goń z całą zawziętością. Paragrafów na to znajdzie się sporo. Powodzenia życzę.

BMW - Be My Wife.


Soft na zamówienie, porady informatyczne (i wszelakie również) - PW :) Dla forumowiczy proste porady free - na rozbudowane rozwiązania ceny bardzo specjalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w tds-ach bolączką pomp wtryskowych był nastawnik i ciężkie palenie na ciepłym,

 

pompa by chyba tak nie pukała, metaliczny głos w tych autach to napinacz paska

 

ALE W TYM PRZYPADKU CHYBA PROBLEMEM JEST MECHANIK

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to wygląda na przestawioną pompę. Rozrząd ustawiony z blokadą jest ok, ale blokujemy tylko wał na kole zamachowym. A czy pompa paliwa została również ustawiona na "0T"?

Druga sprawa to czy pompa i wtryski zostały sprawdzone? Sądzę, że przy takiej robocie oczywistą rzeczą jest sprawdzenie czy szpryce dobrze pylą i czy pompa ma odpowiednie ciśnienie.

Co do nastawnika, to też może być przyczyną problemu. Ostatnia widziałem jak się odpala (kręcąc rozrusznikiem) tds-a pod komputerem, ustawiając odpowiednią dawkę na nastawniku. Auto, które nie zapalało, nagle zaczęło pracować dość ładnie, oczywiście jak na tds-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi to wygląda na mechanika paproka, tak po za tym to można na odległośc gdybac przez następne setki postów, dla mnie silnik jest do rozłożenia, głowica do sprawdzenia, i do regulacji moment wtrysku, i to raczej magik mechanik jest temu winien, ja bym gościowi nie odpuścił kase wziął więc dopuki nie będzie ok ma to naprawiac, albo wołaj zwrotu kasy, jedź do PZMot-u oni bardzo chętnie zajmują się takimi sprawami

 

potrzebne ci będą faktury lub rachunki na usługi i części i na miejscu tego mechanika modlił bym się żeby to co na rachunkach było w silniku i żeby było poskładane tak jak byc powinno w innym przypadku musi oddac ci kasę.

Nie masz co zrobic kasą ??........


Zostań klientem stacji ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale dziwie się że zapłaciłeś temu "mechanikowi" jakąś kasę. Tak sobie gdybam, że Twoja głowica była ok., to co gościu gada to tylko ściema.... pewnie masz poprzytykaną chłodnicę i/ lub słabe wisco, pompę wody i stąd były problemy....

taki ot., teraz to musztarda po obiedzie...

Bierz auto od gościa a jego samego za j.ja i na gałąź; zawieź do pompiarza i niech dobrze ustawi rozrząd i pompę bo tylko to może być u Ciebie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto prowadze do serwisu bmw poniewaz mechanik nie poradzil sobie z naprawa.... wtryski i pompa zostaly sprawdzone i wszystko jest ok... samochod pali za kazdym razem ale trzeba dlugo krecic, auto bardzo kopci a gdy doda sie gazu slychac metaliczny dzwiek tak ja juz pisalem:( pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra do czego może doprowadzic totalna ignorancja takiego "fachowca" co się bierze za robotę nie mając najwidoczniej doświadczenia w przeprowadzeniu takiego remontu/naprawy w tym konkretnym silniku... :shock:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za takie pieniądze to w benzyniaku by wymienił silnik razem ze skrzynią.

 

Jedno mnie jeszcze zastanawia bo wcześniej pisałeś , że mechanik coś robił z popychaczami zaworów? Coś , że je opróżniał?

Nie wiem co on robił bo z tego co wiem to nic nie trzeba opróżniać. A chyba nawet nie wolno nic z nimi robić.

 

Stuki w silniku to może byc niewłąsciwy początek wtrysku.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego powiem Ci tak, jeżeli jesteś z okolic Wrocławia to zapierdzielaj do STANDO BMW, jest to nieautoryzowany serwis BMW , goście są rewelacyjni i robią tylko BMW ja miałem bardzo ciężki przypadek jeżeli chodzi o elektronikę i między innymi silnik też, goście spisali się na medal ( gdzie każdy mechanik właśnie rozkładał ręce i tylko wymieniał części ). Naprawdę warto oddawać do takich ludzi samochód. Ja tez jestem świeżym nabywca BMW e 39 tylko że 530d z 99 automat, auto mam jakieś 3 miesiące i władowałem w nie ok 8.000zł więc naprawdę się najeździłem po mechanikach i nabrałem lekkiego doświadczenia, a jak nie jestes z okolić Wrocławia to wpisz sobie w necie nieautoryzowany serwis bmw i tam pojedź bo niedość że goście zrobią auto to jeszcze Ci wymyją je i poodkurzają :-) . Pozdro.
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W autoryzowanym serwisie BMW biorą 330zł z roboczogodzinę a w nieautoryzowanym 150zł więc jedź do nieautoryzowanego serwisu i nie pożałujesz. I nie chcę słyszeć że sprzedajesz auto !!!! Jak już wpakowałeś w nie tyle kasy to masz nim jeździć !!! :-) Maiłem dokładnie tak samo takie nerwówki itd. Teraz jak auto oddasz do roboty to bedziesz miał pewnośc żę masz dobre auto, a sprzedasz te i kupisz inne pewnie i może być taki sam patent jak z tym że wpakujesz tyle kasy znowu. Po takich kosztach trzeba jeździć autem . Czytając te Twoje posty poczułem się jakbym czytał swoje :-). Pozdro.
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a tacy przydomowi "mechanicy" to mogą tylko zmienić olej w silniku i odkopać zimą auto z zaspy :-D.

 

oszalałeś dasz na wymianę oleju a wleją ci do automatycznej skrzyni Hipol-u a takie przypadki też znam :duh: :mad2:

 

Takim partaczom to się powinno galerię sław zrobić Zdjęcie gęby + odpowiedni opis .... i na ogólnodostępnej stronie WWW ......

Nie masz co zrobic kasą ??........


Zostań klientem stacji ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZE POMOZCIE BO MAM JUZ DOSYC AUTO STOI PONAD MIESIAC A KASA UTOPIONA:/

Witam. Pracowałem jako mechanik samochodowy, jeżeli jest tak jak piszesz że przed demontażem głowicy wszystko było OK to jak koledzy piszą trzeba dokładnie zgrać rozrządu jeśli to nie pomoże to niech mechanik przyzna się co spaprał i za co nie chce zapłacić. Jeżeli przed demontażem głowicy autko zapalało dobrze nie kopciło i było czym jechać, to po zmianie głowicy powinno być tak samo a jeżeli nie jest to jest wada montażu i mechanika za dupę bo jak nie potrafi zamontować prawidłowo głowicy to nie mechanik, on nauczył się dopiero kręcić śruby a to za mało aby prawidłowo zamontować element on sam potrzebuje mechanika. Piszesz że ciśnie sprężania jest za małe, a przed remontem było dobre?? to pytanie co jest tego powodem że po zamontowaniu głowicy jego nie ma? grzebał coś w tłokach czy zamontował inną głowicę z większą komorą spalania i to może być powodem spadku ciśnienia sprężania. Takie są moje sugestie co do twojej informacji, przeanalizuj i odpowiedz sobie sam na zadane pytania, jeżeli ja miałem przypadek że przed naprawą było OK a po jest źle to zastanawiałem się co zrobiłem źle, poprawiałem i po problemie, widać twój mechanik tego nie potrafi.

 

Józef

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ja miałem przypadek że przed naprawą było OK a po jest źle to zastanawiałem się co zrobiłem źle, poprawiałem i po problemie, widać twój mechanik tego nie potrafi.

 

Józef

No ale własnie to jest sedno sprawy - są mechanicy, którzy potrafią się przyznać do błędu (nikt nie jest wszechwiedzący) i potrafią poprawić to co spaprali ale też są mechanicy, którzy nie posiadają dostatecznej wiedzy, biorą się za robotę, spieprzą to i owo a potem zarzekają się, że oni NA PEWNO wszystko zrobili ok. Dla mnie mechanik, który ewentualnie powie, że musi coś poprawić bo jednak nie zrobił tego jak powinien jest o wiele bardziej wartościowy i wolę zaiweść auto do takiej osoby niż do "fachowca" co pozjadał wszystkie rozumy i potrafi tylko spieprzyć coś i mówić, że tak powinno być.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w czwartek oddajeauto do mechanika ktory powiedzial ze bez problemu zrobi ten silnik,zebym sie nie martwil ze bedzie wszystko ok. Mam jeszcze jedno pytanko obecnie jestem w anglii i mam okazje kupic felgi do swojego auta, czy jest mozliwosc zalozenia na nia felgi 20" dokladnie taka http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300451324432 prosze o odp pozdrawiam i dziekuje wszystkim za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w czwartek oddajeauto do mechanika ktory powiedzial ze bez problemu zrobi ten silnik,zebym sie nie martwil ze bedzie wszystko ok. Mam jeszcze jedno pytanko obecnie jestem w anglii i mam okazje kupic felgi do swojego auta, czy jest mozliwosc zalozenia na nia felgi 20" dokladnie taka http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300451324432 prosze o odp pozdrawiam i dziekuje wszystkim za odpowiedzi
Mi też Pan w ponoć dobrym zakładzie powiedział że z moja elektroniką to typowy problem e39 więc strasznie się ucieszyłem i bez zastanowienia oddałem mu auto, później zadzwonił do mnie i powiedział że to padł moduł komfortu więc kupiłem ten moduł nowy, przekazałem mu żeby go zamontował i po zamontowaniu tego modułu wziął za diagnozę i wymianę tego 250zł + 250zł moduł komfortu i spier....olił jeszcze gorzej bo w aucie zaczęły się świecić wszytskie możliwe kontrolki i beszczelnie mnie wywalił z zakładu mówiąc że on nic na to nie poradzi że tak się dzieje :-D. Więc zastanów się nad oddaniem samochodu do kolejnego mechanika po szkole plastycznej:-)Stary z Łodzi do Wrocławia masz 208km :-)Pozdro.
SEX DRUGS AND ROCK'N ROLL :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.