Skocz do zawartości

e39 540i problemy z odpalaniem i mocą!


Spoon22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Problem z 540 jest nastepujący: jak rano odpale pierwszy raz pracuje nierówno i gasnie po drugiej próbie odpali niegasnie ale dalej niechodzi równo czesto pluje w wydech jak by zaduzo benzyny dostawala i niema nawet mowy zeby wtedy ruszyc z miejsca, jak ssanie sie wylaczy zaczyna pracowac normalnie ale znowu niema mocy tak jak dawniej i czesto niewazne czy na cieplym czy na zimnym silniku odpala od szczala chodzi 3 sekundy normalnie i gasnie czasem odpalam 5 razy czasem dwa a czasem odpali normalnie i niezgasnie kupilem ja od Niemca ktory wsadzil do niej Holenderska sekwencje moze to przez nia?Osobiscie chce ja usunać bo to niewypada ale narazie na benzynie sie nieda i jestem skazany na sars!Wpinka na koputerze byla nic niewykazla!Zna ktoś odpowiedz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Komputer i odczyt bledow. Gdy bedziesz mial wydruk, wklej zawartosc tutaj na forum.

2. Sprawdz przeplywomierz. Generalnie najlatwiej go sprawdzic wypinajac go podczas nierownej pracy silnika. Jesli praca silnika sie nie pogorszy, to masz rozwiazanie.

3. LPG... http://tomaszewicz.com.pl/forum/facepalm.gifGdybym musial obstawic ktorys z elementow powodujacych problem - obstawilbym wlasnie to.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być jeszcze przedmuchane już sondy lambda które podają do komputera złe dane.

Samochod chodzi bez sond i nie ma takich problemow, wiec to nie sady.

Tak jak pisze mcmt, jedz na kompa i pokaz/przepisz wydruk.

Najlepiej jakby rano go ktos podlaczyl, wtedy jak masz problemy z odpaleniem

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis na komputerze u innego typa i pokazalo 18 usterek w samym silnku :mad2: skasowal bledy i kazal mi przyjechac za pare dni bo niektore bledy wyskoczly przez inne bledy i ze wtedy bedziemy szukac pojade w piatek i co wyjdzie wkleje tu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

I to właśnie instalacja LPG miała taki negatywny wpływ na pracę silnika?

Co mogło być powodem tego? Rozjeżdżanie się map silnika?

Ja mam LPG w swojej buni i jak na razie od miesiąca ją mam i jeździ idealnie.

Jaką miałeś instalację u siebie?

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa gazu byly zle poustawiana co powoduje przesuniecie korekty po jezdzie na gazie i ta sama korekta jest aplikowana do benzyny po odpaleniu

samochod zaczyna lepiej chodzic jak sie uruchomia sondy, ale to zawsze chwile trwa

z LPG jest tak, ze albo zakladamy dobra instalacje i porzadnie ja ustawiamy albo nie zakladamy lpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy byly ustawiane ok bylem i w czakramie i w expercie w rzeszowie i problemu nierozwiazali jedni i drudzy ustawailai i mialo byc ok a niebylo inastalacji ja niezakladalem tylko juz byla a jak by niebylo to tez bym jej niezakladalw kazdym badz razie ja problem definitywnie rozwiazalem i ten temat moge zakonczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek_d Ma rację, jeśli instalacja nie daje rady przy konkretnym silniku przez zły dobór komponentów lub ich kiepski stan to żadne regulacje nie spowodują, że będzie działało tak jak należy. A pamiętajmy o tym, że taka instalacja jest tak słaba jak jej najsłabsze ogniwo, np. cała instalacja może być bardzo wydajna tzn reduktor, wtryskiwacze itp itd, ale wystarczy, że przewód gazowy od butli do reduktora będzie miał za małą średnicę i na wysokich obrotach instalacja nie będzie w stanie zapewnić silnikowi właściwego zasilania gazem.

Ale koniec OT, grunt że bunia jeździ jak należy i nie ma już problemów i pozostaje tylko cieszyć się jazdą :)

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.